Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 135

Temat: Alfa Romeo 159 2.2 JTS

  1. #61
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    tyle że to auto nie jest blisko ani ode mnie ani od Darka...
    to że jest inna konstrukcja to wiem... bardziej chodziło mi o to, że wszyscy najeżdżają na TS a ja wiem że prawda jest inna po 8 latach posiadania.
    pojadę jutro, obejrzę - numer do Darka mam to w razie wątpliwości po prostu zapytam
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  2. #62
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Zapamiętaj więc dwa magiczne słowa dla JTS - ŁAŃCUCH I ELEKTROZAWÓR. Jak są wiarygodne papiery na wymianę, to ryzyko spada.
    Do kompletu chyba jeszcze warto dorzucić zębatki...
    A jak już jesteśmy w temacie, to czekam na wyniki diagnozy – coś zaczęło hałasować niepokojąco w okolicach rozrządu – auto zostało na trzy tygodnie w warsztacie (urlop), w poniedziałek będę sondował co znaleźli...

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ricardus
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Grotniki
    Auto
    Alfa Romeo 156 Q4 Crosswagon
    Postów
    73

    Domyślnie

    Robiłem wymiane rozrządu kompletnego w prawie takim samym silniku Fiat Croma 2,2 147KM. Cały zestaw: dwa łańcuchy, prowadnice, zębatki, uszczelniacze, napinacz nowej konstrukcji, dysza smarowania z większą średnicą (koszt około 1200zł) Wymianę robiłem sam z teściem, bez blokad i stwierdzam, że jest ona bardzo prosta i nie można nic skopać, bo wszystko jest oznaczone na kołach i łańcuchach, a w internecie jest kilka filmów z instrukcjami jak to zrobić. Niestety sama konstrukcja jest beznadziejna i nie dziwię się, że potrafi się ten silnik tak sypać. Ogólnie moim zdaniem jest to silnik zwiększonego ryzyka i przed zakupem wymaga baaardzo dokładnej weryfikacji.
    Zdjęcia motoryzacyjne, oględziny samochodów, ubezpieczenia w PZU, pranie tapicerki.
    Tel.669901601

  4. #64
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ricardus Zobacz post
    Robiłem wymiane rozrządu kompletnego w prawie takim samym silniku Fiat Croma 2,2 147KM. Cały zestaw: dwa łańcuchy, prowadnice, zębatki, uszczelniacze, napinacz nowej konstrukcji, dysza smarowania z większą średnicą (koszt około 1200zł) Wymianę robiłem sam z teściem, bez blokad i stwierdzam, że jest ona bardzo prosta i nie można nic skopać, bo wszystko jest oznaczone na kołach i łańcuchach, a w internecie jest kilka filmów z instrukcjami jak to zrobić. Niestety sama konstrukcja jest beznadziejna i nie dziwię się, że potrafi się ten silnik tak sypać. Ogólnie moim zdaniem jest to silnik zwiększonego ryzyka i przed zakupem wymaga baaardzo dokładnej weryfikacji.
    Takich, co pisali, że robią rozrząd w JTS za tysiaka mamy tu na pęczki. Ale jakoś żaden z nich nie chciał pochwalić się part numberami gratów. Nie bądź kolejnym mitomanem i podaj dla potomnych numery części i ich źródło. Myślę, że niejeden skorzysta i zaraz ściągnie z Rajchu JTS z problemami.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ricardus
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Grotniki
    Auto
    Alfa Romeo 156 Q4 Crosswagon
    Postów
    73

    Domyślnie

    Stary, jak robiłem to na wiosnę i auto mam już sprzedane, to nie licz, że teraz sypnę nr części. Jesli mam jeszcze coś na poczcie to postaram się znaleźć i pokazać niedowiarkowi, ktoremu nie chcę się szukać w internecie, że można się zmieścić w takich kosztach. Poza tym robiłem sam więc odeszły koszty robocizny.

    - - - Updated - - -

    Przykładowo za kompletną górę zapłaciłem niecałe 800zł. Resztę postaram się znaleźć wieczorem, aby zadać kłam twierdzeniu, ze sie nie da.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2016-09-12-10-57-49.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	41.9 KB
ID:	210092Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2016-09-12-10-57-40.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	40.0 KB
ID:	210093Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2016-09-12-10-58-18.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	27.7 KB
ID:	210094

    Niestety reszty nie znalazłem, a faktury oddałem razem z autem. Uszczelniacze wału oraz wałków kupowałem w Autosklep24 coś około 25 zł za sztukę, a dolny zestaw kompletny Fai zapłaciłem 380+20 przesyłka.

    Pierwsza lepsza aukcja jaką znalazłem na Allegro dolnego zestawu w odrobinie gorszej cenie ale lepszej firmy.

    http://allegro.pl/rozrzad-lancuch-ro...468896408.html.

    Oczywiście, że można skompletować zestaw za 2000 tyś, kto bogatemu zabroni, ale można kompletny zestaw kupić już za 1200.zł
    Ostatnio edytowane przez Ricardus ; 12-09-2016 o 14:26
    Zdjęcia motoryzacyjne, oględziny samochodów, ubezpieczenia w PZU, pranie tapicerki.
    Tel.669901601

  6. #66
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Po pierwsze nie podałeś żadnych konkretów, jak każdy, kto się wcześniej przechwalał, że robi rozrząd JTSa za grosze. Po drugie mam duże wątpliwości, czy to będzie pasowało do AR. A po trzecie kompletny rozrząd to worek części, a nie dwa łańcuchy na krzyż. No, ale ja się na mechanice nie znam więc niech wypowie się ktoś mądrzejszy, bo może my frajerzy płaciliśmy x2, czy nawet x3, bo ni ch... nic innego nie chciało pasować.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  7. #67
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ricardus
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Grotniki
    Auto
    Alfa Romeo 156 Q4 Crosswagon
    Postów
    73

    Domyślnie

    Czytałeś w jakim aucie montowałem? Sprawdziłeś co jest w zestawie? Tak właśnie rodzą się plotki. Proszę sprawdź dokładnie temat zanim zaczniesz pisać bzdury. W tych zestawach jest worek częśći.


    http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-la...-267-tck5.html
    Zdjęcia motoryzacyjne, oględziny samochodów, ubezpieczenia w PZU, pranie tapicerki.
    Tel.669901601

  8. #68
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Ale ja nie piszę bzdur. Opieram to na swoim doświadczeniu i wędrówce po Inter Carsach, Fotach i ASO z częściami w ręku, właśnie po to, żeby przycwaniakować i kupić taniej coś, co we Fiacie kosztuje 5 kafli.
    Otwierałem pudełka, porównywałem i ni ch... nic nie pasowało.
    Mało tego - ASO też chciało przycwaniakować, kupić dwa zestawy po 1200 za komplet, a następnie skroić x2. No i też k... nie wyszło, bo nie pasowało. Efekt był taki, że przyjechał kupiec (forumowicz zresztą), a auto nie zrobione, bo części dojechały za późno (już ori).

    Dlatego właśnie nalegam na konkrety. Po to, żeby jakiś napalony leszcz po wizycie u wąsatego Zdzicha w Gnieźnie, łyknięciu gadki "Panie, to tylko łańcuch, na dodatek ten mniej ważny." i lekturze tego forum doszedł do wniosku - k... 1200 zł, filmik na YT i JTS rozpykany. Bo to tani banał.
    Po prostu mieliśmy tu już takich fachowców, co ogarniali V6 na ściski stolarskie, mazaki i kawałek filcu jako kontry.
    I właśnie tak powstają mity, które później poprawiają Ci, którzy się znają.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  9. #69
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ricardus
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Grotniki
    Auto
    Alfa Romeo 156 Q4 Crosswagon
    Postów
    73

    Domyślnie

    Czytałeś w jakim aucie montowałem? Sprawdziłeś co jest w zestawie? Tak właśnie rodzą się plotki. Proszę sprawdź dokładnie temat zanim zaczniesz pisać bzdury. W tych zestawach jest worek częśći.


    http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-la...-267-tck5.html

    Jesli masz pojęcie o mechanice, to nie złożysz tego, źle bo wszystko jest oznaczone, że aż w oczy kole. Oczywiście można namieszać z wałkami i jak ktoś będzie upierał, to może popsuć kowadło. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, to niech się nie bierze za taką robotę. V6 pewnie bym nie robił z obawy oskomplikowanie konstrukcji, ale rozrząd w zwykłym silniku nie jest czymś magicznym i nie zawsze trzeba do tego blokad. Mam nadzieję,że w końcu uwierzysz, że ten rozrzad można zrobić w przyzwoitych pieniądzach z odrobiną wiedzy oraz chęci.
    Ostatnio wymieniłem rozrząd w mojej Megane CC 1,6 razem z KZFR bez blokad i wszystko poszło bez problemu, a też wszyscy mnie straszyli, że się nie da. Czasami wystarczy myśleć. Zaznaczam, że nie robię rozrządów zawodowo, tylko sobie i rodzinie. Od kilku lat jak mechanik skroił mnie na grube pieniądze i spartolił robotę postanowiłem robić to co sie da samemu i odpukać wpadek na razie nie zaliczyłem.
    Co do tego ile kosztuje we fiacie, jak sprawdzałem na wiosnę w Łodzi to za cały komplet wyszło około 3 tyś.
    Ostatnio edytowane przez Ricardus ; 13-09-2016 o 06:00
    Zdjęcia motoryzacyjne, oględziny samochodów, ubezpieczenia w PZU, pranie tapicerki.
    Tel.669901601

  10. #70
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Toyota Corolla E11 G6 LIFT, 159 berlina 2.2 JTS
    Postów
    55

    Domyślnie

    Czy ktoś z posiadaczy 2.2JTS byłby w stanie powiedzieć jakie są obroty na 6 biegu przy 120, 130, 140, 160km/h ?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory