Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Obiegowa opinia o awaryjności alfy

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał holdek Zobacz post
    jeszcze dają radę, ale to następna rzecz do wymiany
    i tak Ci długo trzymają jakiej firmy masz te amorki?

  2. #22
    abdenago
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi w temacie, ja już decyzję podjąłem jestem świeżo po podpisaniu umowy kupna. Wybór padł na alfe gt.

    Pozdrawiam

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ayem
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa GT, jest MiTo QV i zwierzak chlewny.
    Postów
    424

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Do Twojej wiadomości, żebyś sobie nie pomyślał, że "biadolę"... Oglądałem dwie 156-tki "super alfy". Nie mam do nikogo pretensji, że ceny są za wysokie i nie wpieprzam się w politykę handlarza dlatego uwagi zostawiłem dla siebie.
    Uwierz mi - to co napisałem wyżej jest bardzo okrojoną wersją mojej prywatnej opinii na temat tych samochodów. Może to przypadek, że akurat oglądane egzemplarze miały cofane liczniki. Widocznie miałem pecha.

    Nie zmienia to faktu, że na tle innych samochodów egzemplarze tego handlarza wypadają bardzo konkurencyjnie.
    Jeśli ktoś nie ma czasu na dopieszczanie i kasa nie ma znaczenia, to na pewno warto się zainteresować tymi samochodami.

    Pozdrawiam
    Heh, problem z ludźmi jak Ty, rzucającymi na forach oskarżeniami o nierzetelność, polega na tym, że jakoś tak wychodzi, że ani nie wiadomo jakie sami mają kompetencje, ani co nimi kieruje. Nie jestem pewny, ale to chyba Ty opisywałeś swoje poszukiwania auta, gdzie narzekałeś, że na 5 letnim aucie widać odpryski lakieru? Jeśli to nie Ty, to bez urazy, po prostu tak mi się skojarzyło

    Sam jeżdżę autem z SA już jakiś czas i jestem zadowolony. Zrobiłem przy nim parę rzeczy, takich jak:
    - przedni zawias (wahacze, drążki i stabilizator) - mogłem wymienić tylko niektóre elementy, ale zdecydowałem się na komplet
    - tarcze i klocki z tyłu
    - jakieś żarówki etc.
    - akumulator
    W zasadzie to sama eksploatacja, typowa dla 6scio latka.

    Auto jest nadal praktycznie idealne, nic się nie dzieje, nawet miejsce, gdzie było malowane (o tym rozmawialiśmy z p. Robertem przed sprzedażą) trzyma się super.

    I jeszcze jedno. Rozpatrywanie czy auto ma cofany licznik czy nie jest bez sensu, a oskarżanie o to kogokolwiek tym bardziej. Jeśli ma, mógł to zrobić którykolwiek z poprzednich właścicieli, równie łatwo jak sam importer. Ważniejsze od licznika jest jak wygląda reszta samochodu i jak się sprawuje.

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayem Zobacz post
    Nie jestem pewny, ale to chyba Ty opisywałeś swoje poszukiwania auta, gdzie narzekałeś, że na 5 letnim aucie widać odpryski lakieru? Jeśli to nie Ty, to bez urazy, po prostu tak mi się skojarzyło
    Jeśli "nie jesteś pewny" to daruj sobie takie wycieczki...

    Cytat Napisał ayem Zobacz post
    I jeszcze jedno. Rozpatrywanie czy auto ma cofany licznik czy nie jest bez sensu, a oskarżanie o to kogokolwiek tym bardziej.
    Stwierdzanie, nie rozpatrywanie.

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ayem
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa GT, jest MiTo QV i zwierzak chlewny.
    Postów
    424

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Jeśli "nie jesteś pewny" to daruj sobie takie wycieczki...
    Jak mówiłem, zabrzmiałeś podobnie jak ktoś w wątku o superalfie. No offence.

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Stwierdzanie, nie rozpatrywanie.
    Ty stwierdzasz, ale o ile nie potrafisz mi tego konkretnie udokumentować, to ja to jedynie rozpatruję, a nie przyjmuję na wiarę. Jak nie widzisz różnicy to trudno, ale przyjmij na słowo, że nie ma się o co oburzać

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    podobno samochody sprzedawane przez SA są IDEALNE, więc nie powinny mieć cofanych liczników, nie powinny być powypadkowe, malowane itd.. jak widać jest inaczej i wiele osób już to potwierdziło.
    Ojciec był oglądać jedną GT w SA i miała niby być idealna.. a na dzień dobry jedno światło świeciło wyżej drugie niżej.. lewe w powietrze a prawe tuż przed maskę.. a ta GT miała być idealna..
    Znajomy kupił 147 w SA jeszcze przed tym jak go poznałem.. po 3 miesiącach zawieszenie kompletne przód, sprzęgło i parę drobnostek do wymiany a niby te sprawy miały być zrobione przez SA tuż po sprowadzeniu..

    Wychodzi na to, że jeden trafił na dobry egzemplarz sprzedawany a drugi trafi na trefny..
    Temat bez dna..

  7. #27
    wieslaw322
    Gość

    Domyślnie

    Unikaj jak tylko możesz tych żałosnych handlarzy.Ja w końcu kupiłem salonową 3 letnią i dałem sobie czas na trafny zakup.Znajomi się napalili od handlarzy i na dzień dobry mają spore wydatki i poważne kłopoty. Szukaj właściciela co jakiś czas jeżdził i napewno dbał o alfunię.Życzę udanego zakupu.

  8. #28
    Polon
    Gość

    Domyślnie

    Jestem zainteresowany kupnem GT 1,9 z budżetem ok. 30tys. Tylko pytanie czy warto? Czy za tą cenę kupi się tylko zjechaną alfę? Wiadomo, że po zakupie liczę się z wymianą jakiś drobnostek, ale nie chciał bym od razu wrzucić w auto parę tys. Proszę o doradzenie czy warto interesować się GT za taką kwotę czy lepiej dać sobie spokój?

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Polon Zobacz post
    Jestem zainteresowany kupnem GT 1,9 z budżetem ok. 30tys. Tylko pytanie czy warto? Czy za tą cenę kupi się tylko zjechaną alfę? Wiadomo, że po zakupie liczę się z wymianą jakiś drobnostek, ale nie chciał bym od razu wrzucić w auto parę tys. Proszę o doradzenie czy warto interesować się GT za taką kwotę czy lepiej dać sobie spokój?
    Trochę nie ten temat ale, jak już pytasz to napisz do kolegi "bocian". On jest na kupnie GT JTD więc pewnie wie już wszystko w temacie (albo i więcej...). Pozdrawiam.

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ayem
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa GT, jest MiTo QV i zwierzak chlewny.
    Postów
    424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Polon Zobacz post
    Jestem zainteresowany kupnem GT 1,9 z budżetem ok. 30tys. Tylko pytanie czy warto? Czy za tą cenę kupi się tylko zjechaną alfę? Wiadomo, że po zakupie liczę się z wymianą jakiś drobnostek, ale nie chciał bym od razu wrzucić w auto parę tys. Proszę o doradzenie czy warto interesować się GT za taką kwotę czy lepiej dać sobie spokój?
    30k? czyli celujesz w okolice auta z początku produkcji (ok. 2004 roku). Nie wiem czy to spełni twoje oczekiwania co do wymiany tylko drobnostek. Taka lista rzeczy które będziesz musiał zrobić i potem które prawdopodobnie zrobisz chwile później:
    Musisz zrobić (zdrowy rozsadek):
    1) rozrząd + pompa wody (ok 1.5k)
    2) olej i pompa paliwa (rożnie, około 400zl)
    3) przegląd zakupowy, w tym sprawdzenie jakości płynów etc (ok 200-400zl)
    4) czyszczenie i odgrzybienie klimatyzacji
    5) wymiana filtrów kabinowych etc.

    Prawdopodobnie będziesz musiał zrobić:
    1) zawieszenie z przodu, komplet 4 wahaczy i stabilizator to około 1600zl
    2) akumulator, mój był na krańcu żywota, a autko ma potrzeby w tym zakresie
    3) hamulce, w zależności od zużycia i tego jaki shit założył poprzedni właściciel, tarcze plus klocki
    4) opony, zimowe i letnie - w zależności gdzie jesteś z tymi na których dostaniesz auto
    5) sprawdzenie i ew. prostowanie felg
    6) upierdliwe drobnostki takie jak: ograniczniki drzwi, wycieraczki, czyszczenie wnętrza, naprawa skóry jeśli jest zjechana etc.

    W sumie jeśli twój budżet ma górną granicę w okolicy 30k, to nie pakuj się w to auto, bo będziesz się musiał modlić żeby trafić na bardzo dobry egzemplarz o który ktoś bardzo dbał i z jakiś powodów musi sprzedać, bo inaczej czemu miałby się pozbywać świetnego i super utrzymanego auta za te pieniądze? Niestety, ale jak ktoś dba o auto, to z reguły wie co ma i potrafi to wycenić.

    A poza tym, jeśli masz fundusze na doprowadzenie jej do dobrego stanu i utrzymanie jej w nim - bierz auto jest naprawdę super

    Piotrek

Podobne wątki

  1. 147 vs 156. porównanie kosztów utrzymania i awaryjności
    Utworzone przez ziomal73 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 22:22
  2. [159] Skrzynia Q-tronic ankieta awaryjności
    Utworzone przez Kamilhex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 23:11
  3. Porównanie silników i awaryjności
    Utworzone przez pauloace w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 06:54
  4. Opinia na temat zakupu Alfy w Niemczech
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 21:27
  5. [156] Mity o awaryjności alfy,wyssane z palca czy prawda?
    Utworzone przez schabo78 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 15:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory