Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: sprowadzić czy kupić w kraju?

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Ja na początku szukałem auta z zagranicy bo jak to mówią zawieszenie w lepszym stanie, serwisowane do późnych lat itp. Po około 2 miesiącach poszukiwań, rozmów zacząłem coraz częściej otwierać strony otomoto aż w końcu kupiłem auto krajowe. Część będzie się śmiać bo kompletnie wytrzepane itd tylko
    Czy ktoś kto szukał auta w Niemczech wie ile Turków próbuje wcisnąć swoje złomy?
    Czy ktoś weryfikował pieczątki serwisowe? Ja parę tak i okazały to się "fikcyjne" serwisy a jak już były realne to po kontakcie z tymi serwisami okazywało się że nigdy u nich nie było takiego auta a pieczątkę to każdy może wyrobić za kilkanaście złotych podobną do tej serwisowej.
    Wierzycie w przebiegi 130 tys km? Tam zrobienie 1000 km zajmuje tyle co u nas 300 km dlatego do sprzedaży auto jest redukowane z 500 000 tys km do 150 tys.
    Każdy z nich jeździ niby do ASO? Tylko nasz kraj jest ewenementem na skalę światową gdzie Heniu otworzył warsztat aby być tańszą alternatywną? Tam również ludzie jeżdżą do tanich serwisów jak my. Jak już znajdywałem egzemplarze warte uwagi to były one serwisowane do 60 tys km.
    Społeczeństwo jeżdżące w Niemczech, Holandii wywodzi się jedynie z roczników od 1950 w dół? Młodzi nie jeżdżą tam samochodami? Masa ofert to że emeryt jedynie jeździł.
    Masę ofert jest podstawiany pod osoby prywatny od handlarzy tak aby było że auto sprzedawane jest przez samotną osobę a nie handlarza co u nas jeszcze tego do końca tak nie odkryli.
    Ostatnia rzecz to samochody napędzane ropą. Za granicą zwłaszcza w Niemczech decydując sie na silnik diesla ktoś nastawiony jest na robienie sporych przebiegów i nikt z nich nie sprzeda samochodu do Polski ze stanem 170 tys km

    Kiedyś może były okazje, dziś cały rynek jest przebrany bądźmy realistami. Jeden samochód jest składany z dwóch i do Polski wywozimy go. Jeżeli by byli takimi ideałami za granicą to dlaczego po przywiezieniu do kraju przeważnie musimy rozrząd wymieniać, oleje, klime nabijać itp rzeczy? Ja kupiłem auto krajowe od początku i wiem że muszę wariator wymienić ale byłem o tym poinformowany, żadnych olejów ani klimy nabijać itp rzeczy nie musiałem robić. Dlatego jeżeli miałbym auta szukać za granicą to hmm kwota by musiała być naprawdę wysoka którą chciałbym przeznaczyć i musiał by być to egzemplarz warty uwagi z jakiejś edycji limitowanej czy czegoś. Co nie znaczy że nie wierzę w perełki zagraniczne ale takie się zdarzają raz na 20 aut może rzadziej.
    Ostatnio edytowane przez nietyx ; 12-01-2011 o 21:52

  2. #22
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Nie od Turka w Niemczech sie kupuje..ale od własciciela, bezposrednio. Polecam serwis autoscout.de
    Rewelacyjny wybór aut. Wiele właśnie prosto od własciciela. Owszem, zapłacisz więcej. Ale masz auto w stuprocentowo dobrym stanie i w pełni udokumentowane.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    Co nie znaczy że nie wierzę w perełki zagraniczne ale takie się zdarzają raz na 20 aut może rzadziej.
    nie przesadzajmy,tak jak wyżej pisał pingwin,oglądając ogłoszenie np na autoscout można już stwierdzić do jakiej etnicznej grupy przynależy sprzedawca ,a po wykonaniu telefonatu już na 100%,ja kupiłem już masę aut u niemcow i jeszcze nie zdarzyło mi się z brudasami biznesowac,dodam ze kupuje wyłącznie prywatnie a nie na handel,dla przykładu mam kol który sprowadza takie rodzynki,i po naprawach polerkach sprzedaje je jako igiełki,jedynie co przyznam ze kiedyś było łatwiej o sprawdzenie ilości właścicieli po starym Briefie, w dzisiejszych nowych widnieje ostatni właściciel,jedyna bronią którą nam pozostała to książka serwisowa w niej przeważnie widnieje pierwszy właściciel i tym się możemy kierować.

  4. #24
    Hardy50
    Gość

    Domyślnie

    kupić tutaj

    autohus.de

    byłem, widziałem, kupiłem z gwarancją

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    zgadza się

  6. #26
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    też dobry wybór. Turasów omijać.

Podobne wątki

  1. Kupic w kraju czy sprowadzic 156 SW ?
    Utworzone przez Kondurango w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 20:55
  2. Z jakiego kraju warto sprowadzić alfę?
    Utworzone przez adam16v w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-07-2008, 17:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory