Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: ON vs PB+LPG

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiek146
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    146 Junior 1,4 TS 99' Moja była...
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał lemi Zobacz post
    sam zakładałem do 156 LPG był to motor 1.6TS rocznik auta 1998. Instalacja jak na wtedy tj 2004 rok nie była tania grubo ponad 3 tysiaki nie zakładana u pana miecia tylko w porządnym serwisie (podobno). Niestety spadek mocy jak dla mnie był zauważalny a oszczędność .........no właśnie jeśli głownie długie trasy to ok opłaca się i naprawdę auto mimo wszystko daje rade. Jeśli głównie miasto to nie rób tego błędu co ja i nie montuj gazowni, zanim włączył mi się gaz to już prawie byłem na miejscu bo moje trasy wtedy to było ok 10-15 km na uczelnie i z powrotem. Montując gaz do siebie zasugerowałem się 155 którą miałem okazje jeżdzic wczesniej tylko że tam gaz włączał sie praktycznie od razu. Teraz jak kupiłem kolejna alfe w benzynce nawet nie rozważałem przez ułamek sekundy LPG. Kurde ale się rozpisałem......
    W dodatku popisałeś pierdoły...
    Miałeś spaprany montaż i ustawienie instalacji i tyle.
    Spadek mocy mógł być powodowany złym doborem jakiegoś elementu typu reduktor, dysze, wtryski, sterownik. Zły montaż np. za długie wężyki od wtrysków do kolektora, albo gaz był wtryskiwany za daleko od silnika.
    Późne przełączanie to problem ustawienia temp. przejścia z zasilania noPB na LPG.
    Tym bardziej, że, jak sam zauważyłeś, spotkałeś auto na LPG które działało jak trzeba.
    Piękna poszła w drzazgi
    Zbieram na następną

  2. #22
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek146 Zobacz post
    W dodatku popisałeś pierdoły...
    Miałeś spaprany montaż i ustawienie instalacji i tyle.
    Spadek mocy mógł być powodowany złym doborem jakiegoś elementu typu reduktor, dysze, wtryski, sterownik. Zły montaż np. za długie wężyki od wtrysków do kolektora, albo gaz był wtryskiwany za daleko od silnika.
    Późne przełączanie to problem ustawienia temp. przejścia z zasilania noPB na LPG.
    Tym bardziej, że, jak sam zauważyłeś, spotkałeś auto na LPG które działało jak trzeba.
    w 2004r. 3 tysiaki dałem za instaleke 2 generacji.... wiec nie wiem co tam kolego miałes, ale jak to była własnie 2 gen. to cudów sie nie spodziewaj mam ją do dzisiaj i przejechała już 100tkm bez problemów wiekszych tylko, że w aucie z wtryskiem jednopunktowym i gazo lubnym

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiek146
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    146 Junior 1,4 TS 99' Moja była...
    Postów
    78

    Domyślnie

    Ja miałem to co polecił nasz forumowy spec od LPG i chwalę ten setup
    Twoja wypowiedź bardziej kieruje się do kolegi lemi
    Piękna poszła w drzazgi
    Zbieram na następną

  4. #24
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek146 Zobacz post
    Ja miałem to co polecił nasz forumowy spec od LPG i chwalę ten setup
    Twoja wypowiedź bardziej kieruje się do kolegi lemi
    Przepraszam pomyliły mi sie cytaty. Mysle, że wszystko ok

  5. #25
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    spokojnie panowie, nie róbcie znów zadymy w temacie gaz czy benzyna albo ropa... wiadomo, najlepsza dla samochodu i dla przyjemnosci z jazdy jest benzyna.
    Dalej zaczynają się prawdziwe, półprawdziwe i mityczne oszczędności.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory