Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 87

Temat: Brera 1.8 TBi vs Giulietta 1.4 MA Turbo

  1. #71
    kgv166
    Gość

    Domyślnie

    Myslę, że twierdzenie, że Julka ma tył niemal identyczny jak w Astrze 4 jest trochę krzywdząca dla alfy. Może troszkę podobny kształt kloszy świateł (same światła zupełnie inne) ale żeby zaraz niemal identyczne Toż to możnaby było powiedzieć o każdym samochodzie tego samego segmentu i typu nadwozia.


    Załącznik 16238

  2. #72
    CorsoComo
    Gość

    Domyślnie

    KGV, nie stresuj się ...U mnie w garażu stoi astra i kiedyś też myślałem, że to podobne auta - dopóki nie zobaczyłem parę G na drodze. Dodam tylko, że mistrzostwem świata są tylne światła Giulietty zapalone .... niesamowite

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał CorsoComo Zobacz post
    No niestety pierwsza wizyta na A4 odbyła się jeszcze na dotarciu - w drodze powrotnej stuknął pierwszy 1 000. Jazda max 180 a spalanie w granicach 11 litrów. Teraz średnia wychodzi w okolicach 10,5 litra a musze przyznać że tez raczej spokojnie jeżdżę ( poza faktem, że czasem sprawdzę co potrafi )
    To tak z 400 km na autostradzie przejechałeś - myślę, że ta autostrada wyraźnie Ci podwyższyła spalanie. Te 11 litrów to pokazywał komputer? Jeżeli tak to przy dystrybutorze powinno wyjść tak 0,5-1,0 litra więcej. U mnie tak przynajmniej było.
    Tak na marginesie to mam wrażenie, że z włączonym tempomatem pali mi trochę więcej niż przy delikatnej jeździe bez.
    Co do docierania to opinie są podzielone - jedni twierdzą, że trzeba docierać spokojnie, inni odwrotnie . Ja to wypośrodkowałem - już podczas pierwszej trasy kilka razy troszkę depnąłem... Po ponad 5 tys. km oleju nie wzięła mi ani trochę - przynajmniej na komputerze pokazuje cały czas max, i na tym śmiesznym bagnecie - o ile dobrze odczytuję - też jest cały czas max. A teoretycznie zwłaszcza przy docieraniu silnika ma prawo trochę oleju wciągnąć...

  4. #74
    tchrzanowskiprv
    Gość

    Domyślnie

    ...nawiązując do tematu, miałem podobny dylemat: nowa julka / używana brera (35k przebiegu). Długo się nie zastanawiałem i 25 stycznia zostałem posiadaczem czerwonej BRERY - wygląda pięknie, jeździ wspaniale, zachwyca wszystkich

    ...z perspektywy tygodniowej znajomości uważam, że to był dobry wybór...mam nadzieje, że mnie nie zawiedzie (póki co ma same zalety i spełnia wszystkie oczekiwania - no może czar na chwilę pryska podczas wizyty na stacji benzynowej, ale jak tylko odpalam ponownie silnik wszystko wraca do normy )

  5. #75
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Brawo Kolego pełny szacunek. Oby Ci dobrze służyła. Tylko nie podgrzewaj kluczyka, jak Kolega w innym wątku))))

  6. #76
    CorsoComo
    Gość

    Domyślnie

    Witajcie,

    ja swoją Bellą zrobilem już 3500 km. Ostatnie odnotowane spalanie : 9,8 l. Pafka - zwracam honor tym bardziej, że nie była to jazda emeryta - raczej adekwatna do warunków na drodze z lekkim gazem

  7. #77
    tchrzanowskiprv
    Gość

    Domyślnie

    ja mam za sobą już/dopiero 1k km. Średnie spalanie 11.8l/100km w konfiguracji 70% miasto 30% trasa. (przy dość ekonomicznej jeździe)

    *z tym, ze u mnie na silniku 2.2 JTS

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał CorsoComo Zobacz post
    Witajcie,

    ja swoją Bellą zrobilem już 3500 km. Ostatnie odnotowane spalanie : 9,8 l. Pafka - zwracam honor tym bardziej, że nie była to jazda emeryta - raczej adekwatna do warunków na drodze z lekkim gazem
    Jeżeli wyłączymy prędkości autostradowe (140 i więcej), to naprawdę ze spalaniem w trasie można bez problemu zejść poniżej 10 litrów. Przy jeździe bardziej eco można spokojnie zejść poniżej 9 litrów.

    ---------- Post dodany o godzinie 09:43 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:39 ----------

    Cytat Napisał tchrzanowskiprv Zobacz post
    ja mam za sobą już/dopiero 1k km. Średnie spalanie 11.8l/100km w konfiguracji 70% miasto 30% trasa. (przy dość ekonomicznej jeździe)

    *z tym, ze u mnie na silniku 2.2 JTS
    Producent podaje, że TBi jest bardziej ekonomiczny, ale rozmawiałem kiedyś z kolesiem który miał Brerę z silnikiem 2.2 JTS, i z tego co mówił to spalanie miał podobne do mojego.

  9. #79
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    2.2.JTS pali tyle samo co 1.8 TBi? no lekkie zdziwko.

  10. #80
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    2.2.JTS pali tyle samo co 1.8 TBi? no lekkie zdziwko.
    Tak mi powiedział koleś z którym chwilę gadałem. Też mi się trochę nie chce w to wierzyć, bo producent podaje jednak wyraźną różnicę:

    1.75 TBi: cykl pozamiejski - 6.0 l/100km, cykl miejski - 11.8 l/100 km
    2.2 JTS: cykl pozamiejski - 7.3 l/100km, cykl miejski - 13.0 l/100 km

    Oczywiście dane producenta to jedno, a rzeczywistość to drugie, ale jednak przynajmniej ten litr różnicy powinien być.
    Kolega tchrzanowskiprv pojeździ trochę, i powie nam jak jest naprawdę ze spalaniem 2.2 JTS w Brerze

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta vs Brera
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 00:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory