Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: SWAP - przekładka silnika 1.8 - Poznan - potrzebna pomoc - pilnie

  1. #1
    morsio
    Gość

    Domyślnie SWAP - przekładka silnika 1.8 - Poznan - potrzebna pomoc - pilnie

    Siemka
    Niestety w mojej belli 156 1.8 poszedł silnik, mechanik powiedział ze bardziej opłacalne jest wstawienie innego silnika (w sensie uzywanego) niz remont tego. Musze ja przewiesc do Poznania, znacie kogos godnego polecenia kto sie zajmuje przekładkami silnikow w Poznaniu lub do 100km od Poznania?? a moze ktos ma na zbyciu jakis silniczek 1.8 w dobrym stanie??

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    pamietaj ze kupujac uzywke kupujesz kota w worku a remontujac swoj silnik bedziesz jego pewiem. pomysl, policz i wtedy decyduj

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar artur76
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    166 V6
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał slider2002 Zobacz post
    pamietaj ze kupujac uzywke kupujesz kota w worku a remontujac swoj silnik bedziesz jego pewiem. pomysl, policz i wtedy decyduj
    Jesteś pewien? Same części są warte tyle co zdrowy "słupek" silnika, jeśli nie więcej, problemem może być też znalezienie kompetentnego mechanika, który ogarnia silniki Alfy...

  4. #4
    qbis22
    Gość

    Domyślnie

    pytanie co się stało z poprzednim silnikiem, jeżeli to panewka, a najczęściej tak jest to masz trzy drogi do wyboru. 1. wymiana silnika 2500zł za sam silnik, 2. szlif wału około 500zł 3. wymiana wału około 700zł tylko weź pod uwagę że w każdej operacji konieczny jest demontaż silnika. ja miałem walniętą panewkę i postanowiłem wymienić silnik, mniej zachodu, a i to nie jest wcale trudna operacja, tylko trzeba mieć dużo czasu i cierpliwości.

  5. #5
    morsio
    Gość

    Domyślnie

    do wymiany wałek rozrzadu, panewki oraz uszczelka pod głowica wraz z planowaniem. czytałem dzisiaj troche na temat wymian i remontach, coraz bardziej jestem bardziej przekonany do remontu. co myslicie o zakładzie nagorskich?? (pytanie do osob z poznania i okolic)

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    156 3.0 v6 1998/01
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał morsio Zobacz post
    Siemka
    Niestety w mojej belli 156 1.8 poszedł silnik, mechanik powiedział ze bardziej opłacalne jest wstawienie innego silnika (w sensie uzywanego) niz remont tego. Musze ja przewiesc do Poznania, znacie kogos godnego polecenia kto sie zajmuje przekładkami silnikow w Poznaniu lub do 100km od Poznania?? a moze ktos ma na zbyciu jakis silniczek 1.8 w dobrym stanie??
    A u jakiego mechanika byłeś?
    Ja jestem po swap-ie i powiem jedno, wymiana silnika to dopiero początek kosztów. Policz: kupujesz silnik 2,5k + swap (ustalone cena + 500zł zawsze COŚ wyjdzie) + wymiana uszczelki (prawie zawsze) + rozrząd. Jak już wszystko się ułoży to dojdą koszty, coś trzeba będzie ustawić, uszczelnić. Pamiętaj jeszcze, że kilku osobom "udało" się kupić silnik również zajechany, a sprawdzisz go dopiero jak zamontujesz. nawet jak uda Ci się oddać silnik to i tak będziesz 3k (lub więcej) zł do tyłu. Mnie wymiana silnika kosztowała około 9k (w tym silnik 3k), nie żałuję ale koszty czasami są ogromne
    ruszczu Alfa 156 3.0 ...

  7. #7
    qbis22
    Gość

    Domyślnie

    co do wymiany, kupuj zawsze silnik który jeszcze jest w samochodzie, można go posłuchać i przetestować, ja tak zrobiłem i nie żałuje bo silnik w stanie rewelacyjnym, cały koszt wymiany silnika to 2500zł za silnik, około 100zł za uszczelniacze wału(nie było konieczne, ale jak już miałem zdemontowany silnik to warto), 350zł wyciągarka(ale to w domu zostało), silikony, uszczelki na wydech, do kolektora wydechowego jak będziesz już wymieniał nie kupuj uszczelki bo droga jak cholera tu idealnie nadaje się silikon kominkowy jakieś 150-200zł zaoszczędzone, no i z 2l wódki do roboty kilka góra kilkanaście piw, tydzień, około 3k zł i silniczek był na miejscu, no i oczywiście expa się trochę zarobiło.

    ---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:14 ----------

    Cytat Napisał morsio Zobacz post
    do wymiany wałek rozrzadu, panewki oraz uszczelka pod głowica wraz z planowaniem. czytałem dzisiaj troche na temat wymian i remontach, coraz bardziej jestem bardziej przekonany do remontu. co myslicie o zakładzie nagorskich?? (pytanie do osob z poznania i okolic)
    no a tak konkretnie to co jest powodem zniszczenia silnika? Bo jeżeli nie poważniej usterki, czyli silnik chodzi i nie wali po panewkach, to fakt lepiej wyremontować.

Podobne wątki

  1. Pilnie potrzebna POMOC Wroclaw
    Utworzone przez mbronowicki w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 14:45
  2. PILNIE potrzebna pomoc
    Utworzone przez szajbus0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 17:06
  3. SWAP - przekładka silnika 1.8 - Poznan - potrzebna pomoc - pilnie
    Utworzone przez morsio w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 12:57
  4. Potrzebna pomoc pilnie !!!
    Utworzone przez marcinifgm w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 23:38
  5. Potrzebna pilnie pomoc :) awaria sprzęgła??
    Utworzone przez MTechnix w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory