Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Temat: Alfa 166 vs A6 C5 vs Volvo S60 vs S80

  1. #1
    migcool
    Gość

    Domyślnie Alfa 166 vs A6 C5 vs Volvo S60 vs S80

    Witam, jestem tu nowy ale mocno zauroczony Mianowicie natchnęła mnie Alfa 166 2,4JTD, teraz moje pytanie zastanawiam się nad autami:

    Audi A6 C5
    - tutaj motor benzynowy 1,8T lub 2,4/2,8 lubdiesel ale ten po lifcie 1,9 TDI na PD 130ps, ale to już trochę inne koszta i taka opcja to ostateczność.
    Volvo s60/s80- tylko w 2,4 D5
    Alfa 166- to model najlepiej poliftowy z motorem 2,4JTD, a przedliftowy to może jeszcze benzyna 3.0(o ile dobrze znosi dobre LPG).

    Co ja mam wybrać, Alfa wpadła mi do głowy i nie chce z niej wyjść, ta jej uroda mnie urzekła i to wnętrze mmm W związku z powyższym chciałbym krótkie i zwięzłe odpowiedzi:
    1. Jak wygląda sprawa automatów w 166?
    2. Czy zawieszenie jest bardzo skomplikowane (czy to sprawa droższa niż w A6? Tam występuje wielo-wahacz)
    3. Jak z elektryką auta? Bo to że silnik udany to już wiem
    4. Czy zaszły jakieś poważne zmiany w wersji poliftowej oprócz wyglądu?

    Proszę o Waszą opartą na doświadczeniach wypowiedź, dodam że do wydania na samo auto będzie 22-23tys i teraz się zastanawiam czy stać mnie na poliftowy model, są takie na allegro ale czy to nie są kible czasami? Wyglądają ciekawie i na samych zdjęciach nic nie widać niepokojącego więc polift też biorę pod uwagę, chyba że mnie zaraz sprowadzicie na ziemie bo mogę się mylić

    Na koniec dodam, że za Alfą i Volvo przemawia fakt iż nie będę musiał kupować AC, bo za młody kierowca jestem(22 lata) i mi naliczą kosmiczne składki, a owe auta nie są pospolite wśród złodziei

    Z góry dziękuję za wszelkie opinie

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    22 tysiące to sporo za mało za godny polecenia model poliftowy.
    1.automaty jak w każdym innym aucie,jesli ktoś kiedyś o niego zadbał to raczej ty problemów miał nie będziesz.Przed liftem w v6 były niemieckie skrzynie ZF ,a po lifcie w dieslu japońskie aisin warner
    2.zawieszenie jest bardzo skomplikowane,koszty utrzymania podobne do A6
    3.elektryka marki bosch,raczej nie robi problemów może poza centralnym zamkiem
    4.zmiany w zawieszeniu alfa 166 przeszła już na rok modelowy 2001( wieksza twardość zawieszenia ),przy okazji liftu w 2003 roku zaszły zmiany w elektronice,wyglądzie oraz w silnikach.

    A tak na marginesie to raczej volvo s80 z silnikiem d5 z 22 tysiące to też raczej nie kupisz,a porównywanie 1.9 tdi do 2.4 jtdm to nieporozumienie

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pomorze - Żuławy
    Auto
    w planach 156SW FL, obecnie Toledo II
    Postów
    32

    Domyślnie

    Jak dla mnie A6 jest zbyt chodliwa... ogólnie w tej kwocie pewnej A6 nie kupisz, chyba że w slynnym 2.5 litrowym dieslu... Volvo S60 jest fajne ale za te pieniądze to rocznik max 2002 i jak w przypadku A6 porządnie przetrzepać, bo potrafią mieć liczniki ostro skręcone.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał migcool Zobacz post
    Na koniec dodam, że za Alfą i Volvo przemawia fakt iż nie będę musiał kupować AC, bo za młody kierowca jestem(22 lata) i mi naliczą kosmiczne składki, a owe auta nie są pospolite wśród złodziei
    Przy budżecie 22 tysiące, będąc młodym kierowcą, nie kupiłbym żadnego z samochodów, które wymieniłeś.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #5
    migcool
    Gość

    Domyślnie

    O to pierwsze takie odpowiedzi jakie spotkałem na forum audi i volvo wrze, a tutaj szybko żeście zjechali sprawę to co ja mam fiatem jeździć Tomek_KRK? Ojciec nigdy nie potrzebował AC bo ja młody mam większe marzenia, myślę że mało nie zarabiam i bym utrzymał 166 V6, tylko chciałem abyście podpowiedzieli. To że politowej nie to ok, nie wiedziałem ile kosztuje taka w miarę utrzymana, ale Volvo S60 z 2001 to przecież mnie stać, skoro tak szybko odradziliście Alfę.

    Edit: Nie już wiem co powinienem kupić BMW E36 zarżnięte bo przecież młody jestem, a tak postępują młodzi;/
    Ostatnio edytowane przez migcool ; 09-05-2012 o 22:46

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Alfe trzeba pokochać i tyle I albo się szuka AR albo czegoś innego. Wg mnie Volvo zbyt nudne jest, audi to lekka wioska i jest mega oklepane, a AR to auto dla czlowieka, który ma swój styl i wie czego chce. Zamiast audi może jakis SAAb też auto z duszą... Ogólnie 166 to bardzo udany model ale zaniedbane egzemplarze potrafia wkur..ić i tutaj cena jest wyznacznikiem jakości. Przedlifty zadbane 166 kosztuja 12-13 tyś z lat 99 a jeżeli chcesz za polifta dac 22 i jeszcze żeby był w automacie to już igrasz z losem...
    [C

  7. #7
    migcool
    Gość

    Domyślnie

    Najbardziej zależy mi na komforcie, co bym mógł siebie i znajomych wozić na konkretnym poziomie, a przy tym mieć czym wyprzedzić, sam mierzę 195cm i żeby wygodnie siedzieć w 5 osób potrzeba limuzyny W oko wpadła mi AR 166 najpierw ta po lifcie ale po czasie patrzenia się na przedlift stwierdzam że również jest śliczny ale ten przód może być dla niektórych dziwny

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    W realu przedlift wygląda swietnie. Auto jest zadziorne i ludzie sie ogladaja na ulicy. Auto mało popularne i nie oklepane. I to Alfa Romeo... Kobiety leca na facetow w AR.
    [C

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał migcool Zobacz post
    Najbardziej zależy mi na komforcie, co bym mógł siebie i znajomych wozić na konkretnym poziomie, a przy tym mieć czym wyprzedzić, sam mierzę 195cm i żeby wygodnie siedzieć w 5 osób potrzeba limuzyny W oko wpadła mi AR 166 najpierw ta po lifcie ale po czasie patrzenia się na przedlift stwierdzam że również jest śliczny ale ten przód może być dla niektórych dziwny
    Przy 195 wzrostu moim zdaniem średnio komfortowo będziesz się czuł w 166. Siedzisko jest dość wysoko, do tego nisko poprowadzona linia dachu i będzie klaustrofobicznie. 166 ma poza tym jedną zasadniczą wadę - jeżeli jesteś młodym kierowcą to pewnie nie jest to Twoje 5-te czy też 10-te auto. Żeby wychwycić, czy to auto coś sobą jeszcze prezentuje w trakcie jazdy próbnej, trzeba być trochę objeżdżonym i to w szczególności właśnie w 166-kach. Słabe punkty tego auta to tylne zawieszenie (zwrotnice), amory (fabryczne są do d...), silniki - praktycznie wszystkie - wymagają umiejętnej obsługi serwisowej i można się nieświadomie władować na minę - dobrze jest przed zakupem tego auta przejechać się sprawnym 2.4 JTD, sprawnym 2.5 V5 i 3.0 V6. Możesz pogadać z klubowiczami, może ktoś Cię takim autkiem przewiezie.
    Do tego obowiązkowo trzeba obejrzeć spód auta, czy miska olejowa nie ma śladów spawania, klejenia, itp - często zdarzało się, że z powodu miękkiego zawieszenia przedniego auto uderzało miską o koleiny w asfalcie i pytaniem bez odpowiedzi jest sprawa, jak szybko zauważył kierowca ubytek oleju. Najczęściej zauważa się to dopiero, jak zaświeci na desce lampka ciśnienia oleju, a wtedy już jest za późno...
    Trochę lepiej sprawa wygląda z Volvo - szczególnie S80 wypada bardzo korzystnie w relacji cena/jakość. Bardzo trwałe zawieszenia, dobrej jakości materiały wewnątrz, silniki (z wyjątkiem D5) - nie nastręczające problemów obsługowych. Najlepiej wg mnie wybrać 2.4 R5 170KM - pięciocylindrówka, wysoka kultura pracy, dobrze znosi instalacje gazowe. Z ciekawostek - S80 ma bardzo dobrą jakość nagłośnienia i naprawdę wygodne fotele przednie, a pomimo stosunkowo miękkiego zawieszenia jest bardzo przewidywalnym samochodem. Odradzam Ci automaty w tych samochodach - nie są bezawaryjne a remont to ok. 6000 PLN.

    Co do Audi - moim zdaniem najgorszy wybór z dwóch powodów - masz 2 sensowne silniki do wyboru - 1.9 TDI albo 1.8T. Reszta to jeżdżący kłopot. Prowadzenie nieszczególne (wyjątkiem są wersje quattro), wysokie ryzyko związane z kradzieżą i zdecydowanie tutaj najwięcej zapłacisz za markę, a nie za stan auta. Kosztowne przednie zawieszenie, problematyczne skrzynie 6-biegowe w 1.9 TDI.

    ---------- Post added at 08:57 ---------- Previous post was at 08:54 ----------

    Natomiast jeśli szukasz czegoś, co będzie naprawdę bezproblemowym samochodem - rozejrzyj się za Hondą Accord. Za dwadzieścia kilka tysięcy złotych można już kupić nowy model, 2.0 benzyna, auto może wewnątrz nie poraża polotem, ale odwdzięcza się naprawdę bezstresową eksploatacją i będziesz w nim się prezentował mniej "dziadkowo" niż w S80
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #10
    migcool
    Gość

    Domyślnie

    Tomek_KRK na forum Volvo mówi się o D5 jako najlepszym silniku dieslowym w tych autach, automaty owszem kosztowne i bardzo wolne. Co do mojego obycia z autami to masz trochę racji, ale też sam nie będę kupował. Kolejna sprawa 1,8T w Audi to nie jest zły motor, ale wszędzie gdzie nie czytam polecany jest 2,4 V6 jako silnik bezobsługowy, a Ty nazwałeś go jeżdżącym kłopotem, co do kradzieży to masz rację i dlatego postanowiłem szukać innej marki ponieważ mieszkam w dużym mieście, a auto będzie pod blokiem stało, chyba że wynajem się skończy i będę musiał wrócić na jakiś czas do rodziców ale dojazd do pracy 80km mi się nie widzi. Honda Accord patrzyłem, podoba mi się ale tylko ta w wersji USA i to z silnikiem 3.0, może ktoś jeszcze coś o niej dokładnie powie? Tylko teraz zmieniamy limuzyne na sportowy dupowóz.

    EDIT: Tomek_KRK powiedziałeś nowa Accord, czyli miałeś na myśli VII generację(ja myślałem o VI), a na nią trzeba trochę wydać aby w ogóle kupić jakiś egzemplarz, co dopiero żeby miał być w jakimś nie opłakanym stanie.


    A co sądzicie o Toyocie Avensis II ale w benzynie, czy to są udane konstrukcje? Przepraszam że o takie coś pytam tutaj na forum AR, ale jak już temat się rozkręca to można porównać
    Ostatnio edytowane przez migcool ; 10-05-2012 o 09:11

Podobne wątki

  1. 159 czy Volvo S60
    Utworzone przez Kimi w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 11:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory