Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: Alfa Romeo 145 boxer

  1. #31
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Boxer, ale dokładnie go obejrzyj, sprawdz na komputerze. Najlepiej znienacka umów sie z wlascicielem ale powiedz mu, zeby TY podjedziesz obejrzec auto. Jak juz podjedziesz, sprawdz poziom oleju (chodzi o to, zeby był zimny silnik). Jak jest PONIZEJ połowy skali na bagnecie, nie kupuj tego auta.

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie

    No właśnie... słyszałem że Alfy lubią się taplać w oleju. Czy silnik Boxer ma jakieś nagminne przypadłości ? To moja pierwsza Alfa i choć jestem już zdecydowany na 100% że będzie to właśnie Alfa to co chwilę słyszę "Nie kupuj, psują się.." itd. Stąd ciężko o rzetelne informacje, ba jakby wierzyć wszystkim, to ogólnie cud iż Alfa z fabryki się wytoczyła... Moje spostrzeżenia co do silnika...
    TS mniej pali ale trzeba uwarzać na pasek rozrządu i wariator które to elementy mogą zaatakować znienacka.
    Boxer więcej pali, ładniej brzmi ale cięższy w serwisowaniu.
    Nie zamierzam się*ścigać ani gazować auta. Z TS satysfakcjonuje mnie 1.6 lub 1.8 ostatecznie 2.0. Z Boxerów włąsnie... 1.7 mnie zainteresował. Nieco ogłupiały jestem w tej silnikowej menażeri

  3. #33
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepszym wyborem jest silnik boxera, jest łatwiejszy w utrzymaniu i chyba tańszy. Skrzynia biegów jest chyba najsłabszym elementem zespołu przeniesienia napędu i to na nią trzeba byc wyczulonym. Przed kupnem auta warto sprawdzić kompresję cylindrów bo to jest chyba najlepszy sposób na sprawdzenie kondycji silnika obojętnie jakiego

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #34
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    kluczowa sprawa, znajdz ze dwa warsztaty, które umieją robić przy boxerach. Nie oddawaj tego silnika w łapy byle mechanikowi. Poważnie.
    A mnie już osłabia to pitolenie laików o psuciu się.. co za pier...oły...
    Co do LPG: panowie, nie rozluzniajcie mnie. Ile wam więcej zostaje w kieszeni po instalacji LPG? maszyneria kosztuje spokojnie ze 2500 nie? czy wiecej? To ile to litrów paliwa?
    Acha, a nie trzeba benzyny w silniku na LPG? No trzeba. Doliczamy koszty.
    A ile tego LPG ciągnie na100 km? tylko nie piszcie, ze 7 litrów... Bo się roześmiejemy.
    A jeszcze jedna sprawa: instalacja to kolejne element w silniku. Dodatkowo, dołączone z zewnątrz. Czyli statystycznie rośnie ryzyko kosztów i awarii w sposób oczywisty.

    O bagażnik, koło dojazdowe itd nie pytam. Jak rozumiem, torby i walizki wozicie na tylnym siedzeniu?

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    kluczowa sprawa, znajdz ze dwa warsztaty, które umieją robić przy boxerach. Nie oddawaj tego silnika w łapy byle mechanikowi. Poważnie.
    A mnie już osłabia to pitolenie laików o psuciu się.. co za pier...oły...
    Co do LPG: panowie, nie rozluzniajcie mnie. Ile wam więcej zostaje w kieszeni po instalacji LPG? maszyneria kosztuje spokojnie ze 2500 nie? czy wiecej? To ile to litrów paliwa?
    Acha, a nie trzeba benzyny w silniku na LPG? No trzeba. Doliczamy koszty.
    A ile tego LPG ciągnie na100 km? tylko nie piszcie, ze 7 litrów... Bo się roześmiejemy.
    A jeszcze jedna sprawa: instalacja to kolejne element w silniku. Dodatkowo, dołączone z zewnątrz. Czyli statystycznie rośnie ryzyko kosztów i awarii w sposób oczywisty.

    O bagażnik, koło dojazdowe itd nie pytam. Jak rozumiem, torby i walizki wozicie na tylnym siedzeniu?
    Zapomniałeś wspomnieć o corocznych kosztach przeglądu które są o 60% większe

  6. #36
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    no własnie, Saroo. Ale do ludzi nie trafia. Jak płacą mniej na stacji, to wydaje się im, ze faktycznie oszczędzają... Jednak nie. Nieprzypadkiem na zachodzie auta na gaz to rzadkość. Mało kto chce mieć takie badziewie.

Podobne wątki

  1. [146] Alfa Romeo 146 1.6 BOXER
    Utworzone przez rokal888 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:49
  2. Silnik Alfa romeo 1.6 boxer lub cala alfe rozbita z tym silnikiem lub 1.4 boxer
    Utworzone przez Kojocik13 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory