Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Temat: 147'mka Azzurro Corsa 1.6 TS wheelerwasp02

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Jakoś tak jest, że właściele Vek zazwyczaj mają problem z nie-byciem najszybszym na drodze
    Serio, mnie jakoś szybka jazda V-ką nie kręci, wole jechac powoli z otwartym oknem, a zwłaszcza w uliczkach tułąjac sie po miescie


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Co to kurde za kłócenie się o v6 w temacie

    A co do swapów u mnie.. powiem tak to ma być najprostsza droga nie chce przecierać szlaków to już nie te lata i nie takie auto żeby budować możliwości dla innych jak wiem że i tak nikt by nie powtórzył takiego wyczynu.. albo jakiś promil wśród zwykłych 147 jeżdżących w najróżniejszym stanie po PL..

    Także u mnie na pewno odbędzie się to poprzez blok od 1.8 TSa z wałem, tłokami, korbami od 2.0 (kute tłoki, kute korby) dlaczego blok od 1.8 już mówię główne dwie przyczyny to brak wałków balansujących i sporo mniejszy blok więc i masa mniejsza.. a drugi równie ważny czynnik żeby ułatwić sobie życie to to że blok 1.8 jest niemal taki sam albo nawet taki sam jak ten od 1.6 co daję mi to że mój rozrusznik, alternator, sprężarka klimy itd. itp. będą pasować pod ten zmieniony blok a przy 2.0 już niekoniecznie..

    Głowica po regeneracji, pewnie jakiś porting pod kolektory ale specjalnie się spuszczać nad nią nie będę..

    Kolektor pod turbo no i samo turbo.. kolektor ssący zostanie użyty żeliwny z metalowego TSa z przepustnicą od V6 i otworem wlotowym poszerzonym pod nią..

    Poduszki silnika i skrzyni PU żeby nie latało to wszystko..

    Skrzynia jest po remoncie więc jedynie trzeba ją otworzyć i wsadzić quaife dedykowane do TSa

    Skompletować mocniejszy rozrząd, uszczelkę pod głowicę Spesso Racing, szpilki do głowicy mocniejsze

    Jak już to wszystko będzie siedzieć no to wiadomo pospawać dalej wydech od kolektora i turbo.. Pospawać układ dolotowy i wstawić Fmica..

    No i zostanie sterowanie EMU albo VEMS.. co wyjdzie korzystniej i tak żeby to jeździło a nie robiły problemy..

    To tak w dużym uproszczeniu.. wydaję się to najsensowniejsza opcja patrząc na to gdzie już jestem z tym autem.. bo wstawienie 3.2 byłoby już w mojej ocenie pójściem na łatwiznę i pewnie nie spełniłoby to moich oczekiwań.. dlatego albo zrobię to co zaplanowałem ale w ogóle nic z tego nie wyjdzie
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    kolektor ssący zostanie użyty żeliwny z metalowego TSa z przepustnicą od V6 i otworem wlotowym poszerzonym pod nią..
    Ta operacja się nie uda, kanał za przepustnicą jest za wąski.
    No i nie żeliwny a odlew alu - bez przesady dolotowego z żeliwa nie ma po co

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    2 pytania:

    - na jakim doładowaniu planujesz jezdzić że chcesz pakowac kucizne ?
    - układ wał/korby/zamach i być może sprzęgło i tak będziesz wyważał, więc wywalenie wałków wyrównoważających robi się z rozbiegu (to yblo stwierdzenie)
    - i jakie to ma byc turbo że od razu FMIC jest potrzebny ?

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    @Krusz
    Powiem Ci że ja te dwa silniki 1.8 i 2.0 w częściach mam już w piwnicy.. i mam kolektor w ręku i on jest tak ciężki że dałbym głowę że to żeliwo.. ale może to i alu a co do przepustnicy mocowania łatwiej coś dospawać, przytopić do takiego metalowego jakąś flanszę.. niż do plastiku.. bo próbowałem dwa dni temu dopasować tą przepustnicę do plastikowego kolektora no i nie da się.. a do metalu zawsze coś się wymyśli

    @Suzumushi
    Turbo które chciałem założyć to TD-05H 18G i osiągnąć około 280-300 koni.. stąd kucizna i jak sądzę fmic lepiej żeby był niż żeby go nie było a przy ogólnej kwocie do zapłaty dołożenie go to już żadna tragedia..

    Tak jak pisałem to było w uproszczeniu.. bo wiadomo nie opisałem zmiany sprzęgła, zmiany wtrysków, pompy paliwa, pewnie zmiana chłodnicy wody też na nieco wydajniejszą, półośki pewnie do zrobienia będą.. ale pocieszające jest to że na pewno zawias i heble już mam zrobione na 100%..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Zgodnie z info w 1szym poście felgi Blackline2 poszły w świat do 156 V6 kolegi Ariela, zmieniły jedynie kolor na grafit w lakierze systemowym..

    A do mnie przybyły nowe roleczki czyli TSW Volcano 18"x7,5J ET35 z początku były czarne ale tego koloru nie znoszę więc od razu poszły do mojego specjalisty..

    Wnętrze felg zostało polakierowane na grafit w lakierze systemowym a ranty zostały wypolerowane na lustro, dokupione oryginalne dekielki metalowe TSW, dystanse ze zmiennym centrowaniem 5mm oraz dłuższe śruby pływające chromowane no i oczywiście ukryte wentyle Cały komplet trafił na auto.. i prezentuje się moim zdaniem wyśmienicie

    Od razu dodam że dystans 5mm był konieczny żeby zmieścić Brembo z przodu więc defacto fele nie mają ET35 tylko 30.. i na styk, idealnie mieszczą się w nadkolach.. Jedynie popracuje nad dorobieniem fasolek na tylnych amorkach żeby poprawić lekko negatyw..

    PS. Część z Was widziało te fotki na pewno na fb, jak coś to zapraszam https://www.facebook.com/MotoryzacyjnaPasja ale o forum też nie zapominam



















    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  7. #27
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Ładne ale powtórze co już slyszałeś optycznie wydają się oczko mniejsze niż poprzednie ale i tak fura kozak

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    aa tam aktualnie jaram się nimi mega.. choć wymagają więcej pracy niż zwykłe fele.. bo polerka rantów konieczna niemal po każdym myciu bo chemia z myjni ciśnieniowych zostawia ślady

    Ale teraz mam wreszcie możliwość nacieszyć się.. i pomyśleć co robić dalej.. i na co zbierać fundusze
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    No i parę miesięcy minęło.. i powiem szczerze nie pisałem bo w sumie za wiele się nie działo.. odziwo nic się nie popsuło.. auto śmiga pięknie.. daje naprawdę sporo frajdy z jazdy.. w zeszłym tygodniu wpadły zimówki

    Jedynie z newsów/modów to zrobiłem na zamówienie tylne wahacze wzdłużne z żółtym PU.. i wreszcie mam pełną sztywność, koniec luzów





    W sumie była jeszcze akcja, z LEDami.. te przy tablicy mi się ciągle paliły i mrugały.. więc wnerwiłem się i w końcu kupiłem porządne i od tamtej pory jest spokój



    Fotki z wymiany opon i już po procesie, mróz















    Zimaaa



    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jigsaw
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 166 2.4 JTD 03' przedlift
    Postów
    30

    Domyślnie

    całkiem ładne jak zimowe kółka

Podobne wątki

  1. a jednak będzie! AR TZ3 corsa
    Utworzone przez boorek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory