Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: 147'mka Azzurro Corsa 1.6 TS wheelerwasp02

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie 147'mka Azzurro Corsa 1.6 TS wheelerwasp02

    Witajcie Alfisti!

    Pozwolę sobie przedstawić Wam moje autko.. moje oczko w głowie.. moją bellę

    Dla części z Was auto jest dobrze znane dla innych nie więc najpierw trochę danych..


    Historia:
    W 2008 rok została sprowadzona do komisu i wtedy też ją zakupiłem data rejestracji w Polsce przeze mnie 11.02.2008r. z przebiegiem około 130 000 km.

    Jest to wersja Progression więc 147'mka miała tylko i wyłącznie standardowe wyposażenie.. dość gołe..

    Silnik 1.6 TS 88kW z 5 biegowym manualem
    Z zewnątrz: Kolor Azzurro Gabbiano, felgi stal 15" (na takich dotarła do Polski), tylna klapa oraz zderzak wygładzone, brak listwy na tylnym zderzaku
    Wnętrze: Komputer pokładowy, Klima, Radio na kasetę i to by było chyba na tyle luksusów..
    Z dodatków: Z Włoch przybyła z lusterkami Momo



    Stan na tą chwilę:
    Przebieg ponad 220 000km i rośnie, modów się narobiło o czym można poczytać niżej.. Jedna poważniejsza kolizja która wydrenowała portfel do zera za Mną ale auto wciąż żyje.. i mam nadzieję że tak zostanie..

    Silnik:
    - 1.6 TwinSpark 120 konny po kompletnym remoncie na ori elementach z ASO
    - Zamontowane lekkie koło zamachowe Autodelta
    - Zewnętrzny oilcatch tank

    Układ dolotowy:
    - Custom z kwasówki, zakończony "mokrym" filtrem stożkowym w carbonowej obudowie i dużym wlotem powietrza od 147 GTA

    Układ wydechowy:
    - Kolektor 4-2-1 owinięty bandażem termicznym
    - Katalizator euro3
    - Środkowy tłumik komorowy z kwasówki produkcji RM-Motors
    - Tłumik końcowy z kwasówki CSC Italy przerobiony duplex z customowymi końcówkami od Buzzera
    - Rury pomiędzy tłumikami z kwasówki
    Wszystko zaprojektowane przeze mnie.. każdy element to sekcja montowana na flanszach więc w razie wypalenia kata lub tłumika odkręcam 4 śruby zdejmuje sekcje odcinam flansze, spawam do nowego kata i przykręcam.. wszystko proste i logiczne

    Przeniesienie napędu:
    - Sprzęgło Sachs
    - Skrzynia po remoncie na nowych ori elementach z ASO
    - Nowy mechanizm od zmiany biegów zarówno element na skrzyni jak i cała skrzyneczka w podłodze

    Elektronika:
    Seria

    Zawieszenie:
    - Zawieszenie gwintowane FK Automotive Konigsport
    - Grubsze stabilizatory przód i tył od 147 GTA
    - Wszystkie tuleje zawieszenia przód i tył wymienione na żółty PU od Strong-Flex
    - Elementy zawieszenia, belka, sanki, wahacze, stabilizatory polakierowane proszkowo na czarno i czerwono
    - Rozpórka przód górna Wiechers-Sport pochromowana galwanicznie
    - Rozpórka tylna górna Sparco od wersji 147CUP pochromowana galwanicznie
    - Stalowa osłona pod silnik z dodatkową rozpórką pod silnikiem

    Hamulce:
    - Przednia oś: Zaciski Brembo od 147 GTA z customowymi adapterami do fabrycznej zwrotnicy od TS'a (Rozmontowane, polakierowane proszkowo i złożone na nowych częściach ori Brembo), tarcza 330mm Brembo, Klocki Ferodo DS2000, Przewody Goodridge
    - Tylna oś: Zaciski Lucas od 147 GTA z dłuższym jarzmem pod tarcze 276mm (Rozmontowane, polakierowane proszkowo i złożone na nowych częściach ori z ASO), Tarcze Brembo, Klocki Ferodo DS2000, Przewody Goodridge
    Wszystkie elementy metalowe w zaciskach takie jak śruby, odpowietrzniki, zestawy montażowe klocków zostały ocynkowane galwanicznie na złoto
    - Nowe linki hamulca ręcznego ori z ASO

    Tuning zewnętrzny:
    - Przedni zderzak z polakierowanymi listwami w kolor nadwozia, dołożone spryskiwacze reflektorów również polakierowane w kolor nadwozia
    - Przednie reflektory przerobione na soczewkę xenon H7, dołożone ringi SMD LED z modułem sterującym jako DRL, środki polakierowane na czarno GTA-Look
    - Przednie kierunkowskazy pokryte żółtą folią efekt ala żółte halogeny
    - Boczne kierunkowskazy clear od MHW
    - Nakładki aluminiowe na lusterka MOMO
    - Tylny zderzak zrobiony customowo z wyjściami na wydech duplex
    - Słupki drzwi, podszybie, ramiona wycieraczek przód i tył, dysze spryskiwaczy pokryte hydrografiką złoty carbon
    - Spoiler GTA-Look od AutoDS
    - Krótka aluminiowa antena
    - Zrolowane nadkola tylne dla większej gleby

    Felgi:
    - Letni set: Novitec N8 18"x7,5J ET35 z oponami Federal SS595 215/40R18
    - Zimowy set: Blackline2 od Alfy GT 18"x8J ET32 z oponami Nankang SV-2 215/40R18 (Felgi przechodzą w nowe ręcę a w drodze do mnie są nowe cudeńka, także będzie update)

    Tuning wewnętrzny:
    - Wygłuszone drzwi, tylne nadkola, bagażnik i podłoga matami bitumicznymi i filcowymi Poroso, położone okablowanie pod car-audio zgodnie ze sztuką
    - Fotele, tylna kanapa czarna skóra przełożone z anglika dzięki temu po niewielkiej przeróbce oba fotele mają pełną regulację
    - Boczki drzwi i tylnej kanapy od 147 FL czerwona skóra, uchwyty z nich zdemontowane o obszyte czarną skórą, dołożone nowe ori osłonki klamek z najbogatszej wersji z chromowaną obwódką i logo Bose
    - Kierownica od 147 GTA obszyta na zamówienie z plastikami pokrytymi hydrografiką złoty carbon, przyciski sterowania zregenerowane przez Zeb'a (sterowanie z kierownicy dołożone, nie było seryjnie)
    - Tunel środkowy z podłokietnikiem w czarnej skórze dołożony, mieszki od hamulca ręcznego i gałki zmiany biegów obszyte skórą na zamówienie, również boczne panele tunelu zostały obite skórą na zamówienie, gałka zmiany biegów Sparco zamontowana na skróconym lewarku
    - Słupek zrobiony na zamówienie i pokryty czarnym flockiem ze wskaźnikami Auto-Gauge Peak (Temperatura oleju, Ciśnienie oleju, EGT) do kompletu prawy słupek pokryty flockiem
    - Progi wewnętrzne z listwą chrom ori dołożone
    - Dołożone czujniki parkowania tylne (polakierowane w kolor nadwozia)
    - Nowy panel klimatyzacji ori z ASO
    - Nowe panele sterowania szybami kierowcy oraz pasażera, dodatkowo pokryte hydrografiką złoty carbon

    Car-Audio:
    - Jednostka sterująca JVC KW-AVX810
    - Dołożony moduł sterujący ipod/iphonem
    - Głośniki na przód i tył u-dimension EL-Comp6 (Woofery zamontowane na dystansach z mdf a tweetery w customowych mocowaniach przednie w "trójkątach" przednich drzwi a tylne w słupkach środkowych)
    - Subwoofer customowy we wnękę bagażnika z głośnikiem RE Audio REX 8S4 20cm
    - Bagażnik zabudowany customowo, w podłodze ukryte zasilanie instalacji, rozdzielacz napięcia na dwa wzmacniacze z dodatkowym bezpiecznikiem, kondensator 1F, na oparciu kanapy zabudowane dwa wzmacniacze, 4 kanałowy Blaupunkt GTA 470 do zasilania głośników w kabinie i 1 kanałowy Blaupunkt GTA 270 do zasilania subwoofera, obok zamontowano zwrotnice do głośników tak by nie zajmowały miejsca w drzwiach.. Całość wykończona tak by jak najmniej ograniczać przestrzeń bagażową.

    Styling komory silnika:
    - Wygłuszenie maski pomalowane farbą do barwienia tkanin w kolory Włoskiej flagi łącznie z nowymi spinkami z ASO
    - Na pokrywę silnika i korek wlewu oleju nałożona hydrografika złoty carbon, literki ręcznie pomalowane czerwonym akrylem oraz naklejka wzorowana na oryginalnej na korek wlewu oleju
    - Na pokrywę bezpieczników, pokrywę klemy akumulatora oraz korki kolumn zawieszenia nałożona hydrografika złoty carbon
    - Ogółem ogarnięty porządek, czystość

    Plany:
    - Zmiana silnika na 2.0 TSa customowo zmontowanego pod Turbo i dołożenie Quaife do skrzyni
    - Szyberdach
    - Obszycie foteli i tylnej kanapy customowo skórą



    Zdjęcia:
























    Ostatnio edytowane przez wheelerwasp02 ; 15-05-2015 o 15:28
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Kolego ale czad !!! Szacun za wygląd auta na zewnątrz i pod maską 100/100 !!!

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Uturbiaj szybciutko...bo aż żal, ze taki super wóz ma 120km. Szacuneczek za komplet modów!

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domo
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD m-jet 16v 140 km - dzwon :( / Alfa Romeo GT 1.9 JTD m-jet 16v 150 km Q2 :)
    Postów
    216

    Domyślnie

    Super zrobiona 147mka. Sam mam azzurro gabbiano no ale do twojej mi daleko
    Nie wspomniałeś o malowaniu wygłuszenia silnika?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesoły_Kr
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    483

    Domyślnie

    Baardzo ładna
    Dokładnie , pod maską ma być jak w środku auta ) Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jigsaw
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 166 2.4 JTD 03' przedlift
    Postów
    30

    Domyślnie

    Super projekt świetnie wygląda ta maska pomalowana od środka

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Zamiast 2.0 TS ---> 1.75 TBi

    Tylko nie mów, że się nie da

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Świebodzin
    Auto
    Alfa 156 2.4 przed FL
    Postów
    140

    Domyślnie

    Czym malowałeś pokrywę silnika ?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za miłe słowa

    Uzupełniłem również opis o to co pod maską się zmieniło z wyglądu

    Tu trochę zdjęć z wnętrza

    Boczki po tym jak zostały "upolowane" zostały poddane profesjonalnemu czyszczeniu u detailera, dodatkowo skóra została odświeżona..

    Jeśli chodzi o dodatki to widać na zdjęciach panele szyb pokryte hydrografiką złoty carbon, jak również uchwyty w drzwiach obszyte czarną naturalną skórą..

    Na tylnej kanapie chromowane ramki wokół atrap tweeterów był mocno zmęczone zostały poddane metalizacji próżniowej i odzyskały blask chromu.. Natomiast w przednich boczkach zostały wymienione osłonki klamek na nowe z ASO, z najbogatszej wersji posiadające chromowaną ramkę i logo Bose na atrapie tweetera..

    Widać na zdjęciach również własnoręcznie robione mocowania tweeterów od zestawu car audio u-dimension.. Przednie zrobione w "trójkątach" a tylne w słupkach środkowych, na koniec pokryte czarnym flockiem..















    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar warsztatpusz
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    159 Ti SW 2.4 JTDm
    Postów
    115

    Domyślnie

    No mega !!!
    https://www.facebook.com/pages/Warsz...?ref=bookmarks

    Alfa Romeo GT 1.9 Q2 Rosso '07 (była)
    Alfa Romeo 147 Quadrifoglio Verde 1.6 TS Bianco '09 (była)
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 Grigio Stromboli '06 (była)
    Alfa Romeo 159 Ti SW 2.2 JTS Nero Carbonio '08 (była)
    Alfa Romeo 159 SW Q4 2.4 JTD 210 Nero Carbonia '07 (była)
    Alfa Romeo 159 Ti SW 2.4 JTDm Q-tronic 200 Nero Carbonio '08 (jest)
    Alfa Romeo 155 2.0 Turbo Q4 ROSSO '94 (jest)

Podobne wątki

  1. a jednak będzie! AR TZ3 corsa
    Utworzone przez boorek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory