Skocz do zawartości
aro01

proszę o opinię Alfa Romeo 156 1.9 jtd...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

Panowie,mianowicie chodzi mi o Alfę romeo 156 z silnikiem diesla.

Potrzebuje porad na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie tego auta,i jaki silnik jest mniej awaryjny z dieslowskich.

Proszę o wasze wypowiedzi, z góry dzięki...

Pozdrawiam Aro01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej awaryjnych nie ma !

Wszystkie są awaryjne.

 

Przeczytaj to może zmienisz zdanie:

http://www.motoforum.pl/Opinie/Alfa/156/156.php3

 

Też chciałem kupić kiedys 156 kombi

jak ja się ciesze że zdecydowałem się na passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 156 ale w beznynie,dalej załuje tego zakupu...ale jak to ktos mi powiedział--->"alfe kupuje sie z miłosci do marki a nie ze wzgledow ekonomicznych" ogolnie nie polecam alfe sie oglada ale sie jej nie kupuje.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 147 JTD 16V i złego słowa na ten samochód nie mogę powiedzieć. Zawieszenie szybko zużywające się ale to norma w przypadku zawiasu wielowahaczowego + Polskie drogi. Nawet Passat B6 powrócił do mcPhersona. Honda potrafi robic wielowahaczowe zawieszenie bardzo trwałe, ale żaden producent europejski tego nie potrafi. Co do silnika to JTD z końca lat 90 to poziom VW z obecnych czasów. Niestety VW trochę przespał CR i teraz stara sie to nadrobić. Ale już to nie są te legendarnie niezawodne TDI

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolega ma 156 z 1999 silnik 1.9JTD zupełnie nic się w tym samochodzie nie dzieje co prawda robi 10 000km rocznie ale po za wymianami serwisowymi nic :-) dodatkowo świadczyć może o tym fakt że, chce ją sprzedać a kolejny samochod to wlaśnie AR

 

Druki dobry kolega ma 166 z silnikiem 2.4JTD i musze powiedzieć REWELACJA bardzo mało pali a zbiera sie świetnie, przebiegi ok. 30 000km rocznie a ma go 2 lata i narazie tylna wymieniłał tylko tylną zawieche, łożysko, zamek drzwi tylnych więc wydaje mi się że, nie jest aż tak awaryjne jak piszą

 

co prawda oba auta sa bardzo zadbane i wszystko jest robione w nich na czas, ale to nie zmienia faktu że, sie po prostu nie psują. Na tyle się do nich przekonałem że, gdy zmianiałem samochod z b4, myślałem o 156 2.5V6 ale w środku jest bardzo mało miejsca

btw.

popytam ich na co zwracać uwagę przy zakupie alfy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu zakupy na spoty będziesz jeździć do warsztatów i bedziesz tam się spotykał z innymi maniakami alfy ;) Szczerze, może i fajny samochód jednakże dla zapaleńca (czyt. cierpliwego zapaleńca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O alfach jest jedna opinia ;> ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do auta to kolega ma 156 1.8twin spark 99r sporo nim jezdziłem fajnie sie tym jezdzi nawet wygodnie ale co do awaryjnosci nie polecam czesto jezdze po serwisach samochodowych w tym aso (taka praca) wszyscy mowia ze alfy sa awaryjnie nie wazne diesel czy benzyna.zycze trafnego wyboru pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie TS sa fatalna konstrukcją wymiana świec to koszt ponad 800zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie silniki JTD sa najmniej awaryjne. Miłe wygodne dobrze wyposażone auto. Odpowiedź na pytanie co sie psuje w Alfie znajdziesz na forum Alfy. np:

www.alfaclub.pl

www.forum.alfaholicy.org

Edytowane przez webi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Ogólnie alfa to zlepek jakiś niedopracowanych i nieprzemyślanych rozwiązań.

Silnik jtd to konstrukcja fiata i jest to najlepsze z tego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby auto ok, ale wiecznie cos niedomaga, ale napewno woz dajacy sie lubic, gdy jezdzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwester

a tam takie gadanie - jak każde auto jak się trafi na dobry egzemplarz to służy długo jak nie to nie...aa alfami się jezdzi naprawdę fajnie..tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i wygląd mają fajny ale awaryjne to i faktycznie jest;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie przeraził element w tylnym zawieszeniu, odpowiadający za przenoszenie sił bocznych. Taki ceownik z blachy 2-3 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reguły egzemplarzy dobrych praktycznie nie ma. ; P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Auta sie psuja a alfa jest popsuta od nowosci"... kiedys gdzies cos takigo gdzies wyczytalem.

Nie znam osobiscie zadnych alfiarzy ale w kazdych plotach cos tam siedzi.

Nie chcesz passata to nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Nie znam osobiscie zadnych alfiarzy ale w kazdych plotach cos tam siedzi.

 

Ja znam i nie jest to ciekawy widok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek? chcesz kupic alfe? to nie kupuj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed zakupem drugiego passat'a myslalem chwile nad alfa 156

obejrzałem - fakt zadbana i bezwypadkowa, ale jak gruntownie obejrzałem komore silnika, spasowanie niektórych elementów, podwozie.... to pomysł zakupu alfy wyleciał mi z głowy szybciej niż się w niej znalazł... i jestem bardzo szczęśliwym użytkownikiem 2-óch passatów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności