Skocz do zawartości
Los22

[B5] Tarcze hamulcowe i klocki Steinhof - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałem poruszyć temat hamulców, a mianowicie rodzaju klocków i tarcz hamulcowych.

Dotychczas jeździłem na tarczach ATE oraz Zimmermann, a ostatnio założyłem na tył i przód Steinhof. Jest to stosunkowo mało znana i chyba niedoceniona firma zajmująca się produkcją tarcz oraz klocków hamulcowych. Koszt takiej operacji wyniósł mnie niecałe 400zł za przód i tył wraz z klockami posiadającymi czujniki. Po zrobiebniu około 1000km na tym zestawie nie dostrzegam różnicy w porównaniu z liderami w tej branży (ATE, BREMBO, ZIMMERMANN). Dla wszystkich którym nie zależy na g...wartych nacięciach w tarczach proponuję alternatywę podobnej jakości, a dużo niższej cenie.

Oczywiście wiem, że zdania będą podzielone, ale pamiętajcie, że każdy ma prawo do swojej poniekąd subiektywnej oceny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie ale trzeba było podpiąć temat pod odpowiedni który już istnieje a nie zakładać nowy wątek;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Koszt takiej operacji wyniósł mnie niecałe 400zł za przód i tył wraz z klockami posiadającymi czujniki. Po zrobiebniu około 1000km na tym zestawie nie dostrzegam różnicy w porównaniu z liderami w tej branży (ATE, BREMBO, ZIMMERMANN)

 

Genialnie!

Jesteś moim bohaterem dnia dzisiejszego. Człowiek który łamie stereotypy o tarczach ATE i innych i pokazuje że na tańszych zamiennikach da się hamować skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Genialnie!

Jesteś moim bohaterem dnia dzisiejszego. Człowiek który łamie stereotypy o tarczach ATE i innych i pokazuje że na tańszych zamiennikach da się hamować skutecznie.

 

Czas pokaże...Chyba , że Kolega Los22 przyzna sie na Forum , że jest coś nie tak.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

No skoro był tak odwazny i załozył coś innego to może i jak zacznie się padaka to też się przyzna:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na ścieżce w serwisie VW. Hamulce po zrobieniu około 1600km są suuuper, dotarły się pięknie. Układ został jeszcze dokładnie odpowietrzony w serwisie VW i po ścieżce wykonałem jazdę próbną z mechanikiem. Poprosiłem go o opinię i stwierdził, że hamulce są takie jak być powinny, a samochód hamuje naprawdę dobrze. Oczywiście jak ktoś chce używać pasków do rajdów to może mu być mało nawet na nawiercanych, nacinanych i Bóg wie jakich tarczach. Moja ocena jakość cena to 8 na 10 w porównaniu do markowych zestawów na których jeździłem. Nie lubię oszczędzać na samochodzie bo wiem, że to się potem mści, ale też nie lubię wyrzucać kasy w błoto. Jak przejadę z 10 000km to podzielę się jeszcze opinią, narzie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja czekam na obiecaną opinię.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioskinny

ATE lub brembo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I opnia jest...

Tarcze i klocki mają już ponad 20 tyś kulnięte i nic się nie dzieje.

Auto hamuje jak się należy.

Ostatnio kolega założył po mojej namowie do Octavi i jest zadowolony.

 

Pewnie jak ktoś ma kasę lub autem jeździ do kościoła to niech zakłada ATE za 800zł, ja mam za 300 i jest gicio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nigdy ci nie zabrakło tego jednego czy dwóch metrów. Życzę z całego serca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamulce to polowa sukcesu, jeszcze potrzebne sa dobre oponki, ktore ta sile hamowania przeniosa na asfalt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tarczach FERODO jeżeli miał ktoś z nimi do czynienia proszę o opinie na ich temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim aucie - Bora 4Motion mam nacinane i nawiercane markowe tarcze i klocki. A w passaciku Steinhof z przebiegiem 30tyś km. Nie odczuwam różnicy. Zresztą przy dobrym wspomaganiu, pompie vaccum i dobrych oponach to i tak wszystko podczas awaryjnego hamowania robi za nas ABS. Bez wątpienia warto zainwestować w dobre opony bo one własnie dają te cenne centymetry, a nie szpanerskie tarcze i zaciski osmarowane olejną na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kolega przekonał, kupiłem klocki na przód zobaczymy jak się śpiszą. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam steinhoffy dwa miesiące - nie widze różnicy w porownaniu z ATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a co myślicie o tarczach i klockach boscha??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również słyszałem o tej firmie pochlebne opinie. Czytałem także, że Fiat montuje klocki Steinhofa na pierwszy montaż(nie wiem jak z tarczami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Los22, możesz podać namiar na sprzedawcę? Przy okazji prosiłbym o nazwę tych klocków (domyślam się, że też Steinhof). Dzięki.

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja sie podłączam - poprosze jakiś namiar na sprzedawce - no chyba ze strony zamówiłes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtaniej jest na stronie kupujac nawet w detalu w tarnowie w sklepie wychodzi drozej takze polecam strone:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności