Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Temat: Rozbita :/

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Unhappy Rozbita :/

    Dlugo szukalem idealnego auto dla siebie, jak znalazlem to szybko kupilem 156 sedan kolor czarny. Silnik 2.5 V6 24V przejechane 40tys. Minelo 8 dni i auto znalazlo sie ze mna na drzewie To wszystko przez moja glupote ze dalem sie podpuscic starej BMW. Zaczalem go wyprzedac po tym jak on mnie wyprzedzil na w miare dobrej "dlugiej" drodze. Gdy go wyprzedzilem zbizalem sie do zakretu, to hamulec zeby sie wyrobic na zakrecie. Lecz los chcial inaczej, moze gdyby nie to ze padal deszcz to bym sie wyrobil, ale trudno polecialem jak "szmata" prosto na powalony pien a pozniej wybity sila uderzylem w drzewo .

    Teraz mam dylemat co zrobic z autem, bo maska, blotniki, reflektory, grill, caly kokpit, stacyjka sa do wymiany. Do tego dochodzi chlodnica, pewnie przednie zawieszenie i wszystko inne co jest z przodu samochodu. Przyjmuje ze silnik jest w porzadku i nic mu sie nie stalo (ale to dopiero sie okaze jak odkrece maske).
    Ile moze kosztowac naprawa tego samochodu, ile moge dostac za niego $$ w takim stanie i jak wyglada sprawa jakbym chcial go sprzedac na czesci (silnik tez jak bedzie sprawny) ile tak mniej wiecej za to bym dostal pieniędzy.

    Kierowaca lawety powiedzial zebym go sprzedal ze jak sie uda to dostane jakies 3tys, mama jest tego samego zdania. Kierwoca TIRa z pracy ktory mnie wyciagal twierdzi zeby go zrobic, bo nie takie auta juz robiono, tata tez w sumie jest za naprawa. Ja? Nie jestem zdecydowany co zrobic, chetnie byl nia jeszcze pojezdzil bo to wspanialem auto. Ale biorac koszty jego naprawy, utrzymania itd to nie wiem czy to ma sens. Najbardziej jestem przekonany do tego zeby go sprzedac na czesc, bo tak to chyba bym wiecej za niego dostal. Pomozcie mi w wyborze ;/
    Ostatnio edytowane przez Pfourul ; 21-05-2010 o 08:50

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Może jej nie naprawiaj lepiej bo jeszcze kogoś albo siebie następnym razem zabijesz ....
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Pokaż fotki jak narozrabiałeś

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sothis
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pawłowice/Jastrzębie Zdr
    Auto
    była 156 1,9 JTD, teraz 159 2.0 JTDm 170KM '09r
    Postów
    109

    Domyślnie

    Szkoda, że nie wrzuciłeś zdjęć uszkodzeń. Ja się kiedyś uwikłałem w naprawę i to było jak niekończąca się opowieść, auto rozwaliłem po dwóch tygodniach od kupna więc wiem jaki ból czujesz. Jak już się zdecydujesz to naprawiać to w połowie naprawy już nie zawrócisz a może się okazać, że koszt naprawy przerośnie wartość auta. Zastanów się 100 razy zanim weźmiesz się za naprawę.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    W niedziele moze znajde czas i przejde do parking i zrobie jakies zdjecie na szybko.
    Z tego co sie zorientowalem na allegro, to "blacha" i szyba wyjdzie cos kolo 1000zl.
    Pozniej to zalezy co sie stalo pod maska

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Posłuchaj mamy.
    I może na przyszłość rozważ takie auto, które będziesz potrafił opanować, całe szczęście, że kogoś niewinnego nie zabiłeś.


    Żeby nie było, że bez uzasadnienia:
    Jechałem raz naprawianą po wypadku 147ką (wczesniej przebieg 50tys km, a uszkodzenia sądząc po opisie zdarzenia mniejsze były) - coś okropnego, wszystko trzeszczy, skrzypi, nawet fotel, jakaś "giętka" się zrobiła,jakieś błędy z poduszek itd itp. Przyzwoici mechanicy odmawiali nawet wymiany wahaczy w takiej. Sprzedać tego też nie sposób, tylko na części bo nikt o zdrowych zmysłach do takiej naprawianej nie wsiądzie.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 21-05-2010 o 10:08

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    To ile moge dostac za takie auto?

    Jak sprawdzic czy silnik dziala, nie majac stacyjki (wylamalem ja kolanem)

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pfourul Zobacz post
    W niedziele moze znajde czas i przejde do parking i zrobie jakies zdjecie na szybko.
    Z tego co sie zorientowalem na allegro, to "blacha" i szyba wyjdzie cos kolo 1000zl.
    Pozniej to zalezy co sie stalo pod maska
    Nie będę Cię pouczał, bo sam uszkodziłem swoją Bellę z własnej głupoty: padał deszcz, znałem drogą jak własną kieszeń i podczas wyprzedzania SUV'a okazało się, że ten zaczął hamować, a przed nim jechało auto, którego nie widziałem, a to zaczęło manewr skrętu w lewo... zacząłem hamować, ale uderzyłem w starego kadeta przy około 40 km/h - musiałem wymienić chłodnicę+skraplacz, maskę, zderzak, reflektor (ksenon przed fl), pomalować 4 elementy, "skrzela" wokół scudetto, belka pasa przedniego, naprawić klimę, itd... dziś już wyszedłem na prostą, ale u mnie obrażenia były stosunkowo małe.

    Jeśli uderzyłeś w drzewo, to na pewno naruszyłeś geometrię nadwozia i nawet jeśli wszystko wymienisz, a silnik jest sprawny, to strach byłoby tym autem w przyszłości szybciej jeździć.

    Podzielam opinię, żeby auto sprzedać, najkorzystniej na części, choć do ostatecznej opinii przydałoby się foto w jakim stanie jest obecnie samochód.

    Pozdrawiam,

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Sprzedaj na części na pewno wiecej weźmiesz niż w całości, no chyba że miałeś AC i uznają szkodę całkowitą wtedy dostaniesz kasę za samochód i po sprzedaży auta w calości zwróci się jego zakup.

  10. #10

Podobne wątki

  1. Zamienic sie moja 155 za gtv ale rozbita...?????????
    Utworzone przez Qlko5 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 13:48
  2. [159] Rozbita Alfeczka :(((
    Utworzone przez Bondow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 09:11
  3. Tragedia, AR rozbita, co teraz?!? ):
    Utworzone przez 1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 10:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory