Temat: Korekty wtrysków

  1. #1691
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Wiem, że pewnie już było, ale będę wdzięczny za odpowiedź. Czy korekty sprawdzamy wyłącznie na biegu jałowym czy również podczas przyspieszania? W moim podczas testu drogowego korekta 4 cylindra dochodzi do + 3,2. Czy jest się czymś martwić?

  2. #1692
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukash_n Zobacz post
    Moje pytanie jest takie czy nawala tu wtrysk nr 5? czy ECU koryguje inny za pomocą 5
    Dodam że auto DPF out EGR off kalpy zaślepione i remap, po hamowni 217 KM
    po mocniejszym piłowaniu z tyłu zasłona dymna
    wtryski robione układ czyszczony

    oczywiście korekty na ciepłym

    da coś olej 2T?

    u was w 2,4 też dymi po wyjęciu dpf-u

    i


    Czy Twój silnik z takim korektami pracuje równo?

  3. #1693
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Witam,
    Wczoraj przy okazji wymiany oliwy mechanik podejrzał korekty i na jałowym wyszło że pierwszy - 2, drugi +3,8 do 4, trzeci - 0,2, czwarty -0,4 (silnik uruchomiony zaraz po wymianie oliwy). Przy dodawaniu gazu korekty każdego z cylindrów dochodziły praktycznie do 0, po powrocie do biegu jałowego silnika znów wracały do podanych wartości. Czy ktokolwiek z Was miał podobny przypadek? Czy jeśli faktycznie pierwsze dwa wtryski niedomagają to czy korekty nie powinny być także znaczące wraz ze wzrostem obrotów? Moje pytanie czy pierwszy i drugi mają się tak poważnie źle jak sugeruje korekta - czy być może trzeba przepalić samochód na trasie - jeżdżę w większości po miesicie, DPF na pokładzie (wypalanie co 250-300km). Samochód zapala i jeździ bez problemu.
    Z tego co mechanik mówił miał już przypadki, że w FESie/Deplhi podawał, że dawka jest mocno korygowana a na maszynie wyszło, że wtryski są ok. Jak się domyślam bez prób obciążeniowych się nie obędzie (czy możecie polecić kabel/interfejs do FES i skąd można go pobrać)?

  4. #1694
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Moja teoria jest taka, że dodatnia korekta może oznaczać nieszczelność w klapach wirowych i dlatego dodanie gazu powoduje, że to "lewe" powietrze nie ma znaczenia i korekta się stabilizuje bo nie ma czego korygować.
    U mnie jest tak samo. Po zwiększeniu obrotów korekty wchodzą na akcptowalne wartości.

  5. #1695
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lukash_n
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kraśnik / Lubelskie
    Auto
    159 2,4 JTDm 200 KM '07 SW
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Czy Twój silnik z takim korektami pracuje równo?
    na ciepłym w miarę równo na zimnym trochę szatkuje prawdopodobnie ta korekta na 5 jest dużo wyższa zanim się nie rozgrzeje dziś zobaczę na zimnym jakie ma korekty to napisze

  6. #1696
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    quba - w przypadku nieszczelności pewnie nie trzymałby ciśnienia zadanego w kolektorze, a poza tym ilość powietrza mierzona jest przed turbina i jest wyznacznikiem dla wszystkich cylindrów - później nic już nie mierzy ilości powietrza. Pytanie na jakiej podstawie wtryskiwacz wie jaką korektę ma podać? U mnie silnik zapala bez problemy czy zimny czy ciepły - nie szarpie nim obroty nie falują.
    Czy w twoim przypadku robiłeś coś z nieszczelnością? Czy była to nieszczelność polegająca na niedomykaniu klapy czy powietrze ubywało przez kolektor?

  7. #1697
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Póżniej nic nie mierzy powietrza i dlatego pojawia się problem gdy tego powietrza jest więcej i ecu koryguje wtrysk , żeby ustabilizować pracę. Problem ten (w mojej opinii) występuje tylko na wolnych obrotach gdy silnik zasysa powietrze, a nie ma je wtłaczane przez turbo. Moim silnikiem po prostu telepie czasami tak jak kiedyś benzynowymi z jakąś nieszczelnością w układzie dolotowym.

    U mnie bardzo rozgrzany motor pracuje tak cicho, że na zewnątrz można by się zastanawiać czy to diesel. Niestety występuje takie drżenie delikatne, które przenosi się do kabiny i to mnie drażni...choć nie wiem czy przypadkiem ten typ tak ma
    Czepiam się ponieważ moja 156 2,4 pracuje tak równo, że mógłbym postawić monetę na obudowie i by się nie przewróciła. Gdybym to zrobił w 159 to bym....szukał monety.

  8. #1698
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie

    Witam, mam prośbę mógłby ktoś sprawdzić te korekty? Od pewnego czasu po uruchomieniu zimnego silnika samochód wibruje i po 10 sekundach jest już ok. Ew możecie doradzić co jeszcze może być nie tak. Po 4 minutach testu lekko przygazowałem dlatego wykres jest zaburzony. Dzięki za odpowiedź.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wtryskiwacze.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	69.1 KB
ID:	185904  
    Ostatnio edytowane przez perek16 ; 15-12-2015 o 09:01

  9. #1699
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SEBA85
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Śrem
    Auto
    159 2.4 JTDm
    Postów
    62

    Domyślnie

    Sprawdź kostkę 3 wtrysku, bo tam korekta trochę odchodzi, ale ogólnie jeszcze w normie. Zrób test z trasy (pod obciążeniem), dolej 2T i mozna będzie coś dalej z tego wydedukować

  10. #1700
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie

    "Sprawdzić kostkę" to znaczy rozłaczyc i wyczyścić styki ? Na trasie to bez problemowo, aż chce się jechać. Jeszcze znajomy mi doradził żebym sprawdził zawór DRV może dlatego świruje po odpaleniu
    Ostatnio edytowane przez perek16 ; 15-12-2015 o 10:46

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory