Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Filtr powietrza

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gramster
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    kętrzyn
    Auto
    alfa 156 2.0 T.spark 97r
    Postów
    98

    Domyślnie Filtr powietrza

    Witam. Mam problem z wymianą filtra powietrza ponieważ standardowo śruby zardzewiały w puszce i sie kręcą z tulejkami , a ja nie mam możliwości ani czasu żeby bawić się w wyjmowanie puszki od spodu i rzeźbieniu nowych otworków na śrubki , więc mam prośbę , czy mógłby mi ktoś polecić filter stożkowy w przystępnej cenie pasujący do AR 156 2.0 ts , ewentualnie jeszcze jak ktoś ma fotki z zamontowanym takim filtrem to bym był wdzięczny za wrzucenie w temacie, chodzi mi o to jak ten stożek zamontować żeby za dużo ciepłego powietrza nie brał i żeby dużo nie trzeba było się z montażem mordować hehe.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Poszperaj w dziale tuning.
    Ja w 156 miałem zamontowany filtr stożkowy Simota, który idealnie pasował w seryjną obudowę filtra, więc nie ciągnął ciepłego powietrza.
    Szczerze mówiąc jeśli chcesz mieć dobry filtr i odpowiednio zamontowany (by osłonić go od źródła ciepła) to koszty i czas robocizny będą wyższe niż naprawa Twojej puszki...
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. jeśli jednak się uprzesz, to akurat mam na zbyciu filtr stożkowy Simota. Jest niemal nowy - przejechał 1.000km. Brat po prostu kupił samochód za granicą bez filtra powietrza, by móc nim przyjechać do kraju założył ten filtr, który obecnie leży u mnie w garażu. Jest wyczyszczony i zaimpregnowany olejkiem. Nie wiem tylko czy średnica montażowa pasuje do 156. Musiałbyś zmierzyć, a ja zmierzyłbym filtr. Jakby co to zapraszam na prv.
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 09-08-2011 o 16:42

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar karsto1982
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Fiat Marea Weekend 2,0 20v
    Postów
    487

    Domyślnie

    wedlog mnie filtr stozkowy jest gorszym rozwiazaniem niez seryjny...Wiadomosci slyszane od osob zajmujacych sie mechanika i porady zaslyszane wlasnie od nich...Lepej zalozyc normalny filtr powietrza orginalny i wydajnosc jego bedzie npewno wieksza niz jakis badziewnych stozkow ktore nie daja nic po za lekko zmienionym dziekiem a czesto gorszym wydajnosciowo i jesli nie zamontujesz w odpowiednim miejscu gdzie bedzie ciagnal cieple powietrze to jest to o wiele gorsze rozwiazanie niz pogrzebanie i wymiana filtra z puszki

Podobne wątki

  1. [159] akfa 159 1,9 jtd 150km jak wymienić filtr oleju/wkład/ oraz filtr powietrza
    Utworzone przez Piotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 10:22
  2. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  3. Filtr powietrza, 2.0 TS
    Utworzone przez Gwynbleidd w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 19:12
  4. Filtr powietrza 2.4 JTD
    Utworzone przez TomekG5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 14:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory