Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #11101
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Określ się najpierw co chcesz ile masz na auto bo Ci ktoś pokaże egzemplarz za +40 tysięcy i co
    Interesuje mnie Ala 159, najlepiej w SW aczkolwiek nad sedanem tez sie zastanowie jak bedzie wart uwagi. Kwota to do 24 tys. Silnik diesel, najlepiej 150 konny, ale tak jak pisalem rowniez powaznie rozwaze inne dieslowskie silniki. No i tyle albo az tyle

  2. #11102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    No wiec poszukalem i znalazlem jeszcze dwie Alf w okolicy (niestety poprzednia jak juz wspominalem zaraz przed moim wyjazdem do Zukowa zaliczyla dzwona ech) Jestem na tye zdesperowany zeby nawet obejrzec co handlarz ma do zaoferownia: takze prosze o opinie na temat dwoch tych samochodow:
    http://moto.gratka.pl/tresc/alfa-rom...f92a45058811,7
    http://moto.gratka.pl/tresc/alfa-rom...f92a45058811,7
    Bardziej odpowiada mi pierwsza Alfa szczerze przyznam. Moze dostrzezecie cos na pierwszy rzut oka. Czy w ogole warto sie zainteresowac czy dac sobie spokoj
    Pozdrawiam

  3. #11103
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gavu
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agatek Zobacz post
    No wiec poszukalem i znalazlem jeszcze dwie Alf w okolicy (niestety poprzednia jak juz wspominalem zaraz przed moim wyjazdem do Zukowa zaliczyla dzwona ech) Jestem na tye zdesperowany zeby nawet obejrzec co handlarz ma do zaoferownia: takze prosze o opinie na temat dwoch tych samochodow:
    http://moto.gratka.pl/tresc/alfa-rom...f92a45058811,7
    http://moto.gratka.pl/tresc/alfa-rom...f92a45058811,7
    Bardziej odpowiada mi pierwsza Alfa szczerze przyznam. Moze dostrzezecie cos na pierwszy rzut oka. Czy w ogole warto sie zainteresowac czy dac sobie spokoj
    Pozdrawiam
    Można podejrzewać w obu przypadkach, że są po jakichś przygodach z przodu po lewej stronie tak na szybki pierwszy rzut oka.

  4. #11104
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agatek Zobacz post
    No wiec poszukalem i znalazlem jeszcze dwie Alf w okolicy (niestety poprzednia jak juz wspominalem zaraz przed moim wyjazdem do Zukowa zaliczyla dzwona ech) Jestem na tye zdesperowany zeby nawet obejrzec co handlarz ma do zaoferownia: takze prosze o opinie na temat dwoch tych samochodow:
    http://moto.gratka.pl/tresc/alfa-rom...f92a45058811,7
    http://moto.gratka.pl/tresc/alfa-rom...f92a45058811,7
    Bardziej odpowiada mi pierwsza Alfa szczerze przyznam. Moze dostrzezecie cos na pierwszy rzut oka. Czy w ogole warto sie zainteresowac czy dac sobie spokoj
    Pozdrawiam
    Za 22 tys. 2,4 z 2008 roku? Jakiś dowcip?

  5. #11105
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agatek Zobacz post
    No wiec poszukalem i znalazlem jeszcze dwie Alf w okolicy (niestety poprzednia jak juz wspominalem zaraz przed moim wyjazdem do Zukowa zaliczyla dzwona ech) Jestem na tye zdesperowany zeby nawet obejrzec co handlarz ma do zaoferownia: takze prosze o opinie na temat dwoch tych samochodow:
    http://moto.gratka.pl/tresc/alfa-rom...f92a45058811,7
    http://moto.gratka.pl/tresc/alfa-rom...f92a45058811,7
    Bardziej odpowiada mi pierwsza Alfa szczerze przyznam. Moze dostrzezecie cos na pierwszy rzut oka. Czy w ogole warto sie zainteresowac czy dac sobie spokoj
    Pozdrawiam
    Kolego desperatem to sie możesz stać po niewłaściwym zakupie. Oba auta mają dużooo więcej niż się o nich pisze. Niemiec nie sprzedaje auta, które ma poniżej 200 tysięcy za 4 tysiace euro. Średnia przebiegu aut z niemiec to od 280 - 400 tysięcy km. Oczywiście trafiają się o większym przebiegu sam widziałem ogłoszenie na niemieckiej stronie Audi A6 mającego 2 lata i osiem miesięcy z licznikiem 600 000 km. Tanie auto musi mieć duży przebieg lub byc po dzwonie innej możliwości nie ma. Auta z polską rejestracją oferowane na rynku w 90 % są kupione u "Mirka" z przebiegiem 180 tys. ( faktycznie Bóg jeden wie ile miały faktycznie ) i najcześciej po roku lub dwóch znów nabrały korekty liczznika i sa ponownie w ofercie. Jęsli chcesz w miarę sensowe auto to musisz mieć conajmniej 10 tysięy więcej lub bardzo uważnie szukać auta w twoim limicie.

  6. #11106
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,577

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Kolego desperatem to sie możesz stać po niewłaściwym zakupie. Oba auta mają dużooo więcej niż się o nich pisze. Niemiec nie sprzedaje auta, które ma poniżej 200 tysięcy za 4 tysiace euro. Średnia przebiegu aut z niemiec to od 280 - 400 tysięcy km. Oczywiście trafiają się o większym przebiegu sam widziałem ogłoszenie na niemieckiej stronie Audi A6 mającego 2 lata i osiem miesięcy z licznikiem 600 000 km. Tanie auto musi mieć duży przebieg lub byc po dzwonie innej możliwości nie ma. Auta z polską rejestracją oferowane na rynku w 90 % są kupione u "Mirka" z przebiegiem 180 tys. ( faktycznie Bóg jeden wie ile miały faktycznie ) i najcześciej po roku lub dwóch znów nabrały korekty liczznika i sa ponownie w ofercie. Jęsli chcesz w miarę sensowe auto to musisz mieć conajmniej 10 tysięy więcej lub bardzo uważnie szukać auta w twoim limicie.
    zaczynaja mnie meczyc takie defetystyczne teorie , dlaczego wrzucasz wszystkich do jednego wora , sam robie dieslem 8-9 tys. rocznie i nie chcesz nie wierz, ze mam 10 letnie auto z przebiegiem kolo 210tys, i takich przykładow jest wiele, wiec poluzuj

  7. #11107
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Polak w turbo dieslu to polak w turbo dieslu. W Niemczech podatki i dokładka do ubezpieczenia dla auta z silnikiem diesla o pojemności od 1,9 w górę jest na tyle duża, że auto MUSI robić 40-50 tysięcy by osiągnąć jakikolwiek zysk. Poza tym natrzaskanie takich dystansów w niemczech jest względnie proste. Nie jest wielkim wyczynem zrobienie w Niemczech 1000km dziennie, w Polsce może być to już problem.

    Jasne że zdarzają się wyjątki (niezwykle rzadko) ale takie nie trafiają do Polski, bo cena jest dużo wyższa i nie da polskiemu handlarzowi zarobku. Gro pojazdów to albo rozbitki (z różnym stopniem rozbicia) albo auta które mają z lekką pałą po 300-400kkm przy końcu okresu leasingu. Możemy przymknąć oczy i udawać, ze jest inaczej - tylko po co oszukiwać samego siebie ?

    Odpicowanie wnętrza przed sprzedażą nie jest specjalnie drogie dla handlarza. Naprawiać opłaca się nawet pojazdy ze szkodą całkowitą. Inną kategorią są też auta które w czasie leasingu zaliczyły dzwon, ale nadają się do bezpiecznej naprawy. Na zachodzie takie auto jest zwracane bankowi/ubezpieczycielowi. Można spokojnie takie kupić i nawet naprawiając na oryginałach i w ASO wyjść na swoje.
    Ostatnio edytowane przez hideto ; 03-09-2015 o 16:51

  8. #11108
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Kolego desperatem to sie możesz stać po niewłaściwym zakupie. Oba auta mają dużooo więcej niż się o nich pisze. Niemiec nie sprzedaje auta, które ma poniżej 200 tysięcy za 4 tysiace euro. Średnia przebiegu aut z niemiec to od 280 - 400 tysięcy km. Oczywiście trafiają się o większym przebiegu sam widziałem ogłoszenie na niemieckiej stronie Audi A6 mającego 2 lata i osiem miesięcy z licznikiem 600 000 km. Tanie auto musi mieć duży przebieg lub byc po dzwonie innej możliwości nie ma. Auta z polską rejestracją oferowane na rynku w 90 % są kupione u "Mirka" z przebiegiem 180 tys. ( faktycznie Bóg jeden wie ile miały faktycznie ) i najcześciej po roku lub dwóch znów nabrały korekty liczznika i sa ponownie w ofercie. Jęsli chcesz w miarę sensowe auto to musisz mieć conajmniej 10 tysięy więcej lub bardzo uważnie szukać auta w twoim limicie.
    Dzieki za wszystkie podpowiedzi, odpowiedzi W takim wypadku pozostaje mi czekac i czekac i czekac i zbierac i zbierac Widzialem wczesniej na forum kilka propozycji godnych uwagi aczkolwiek zadnego z nich nie udalo mi sie kupic (troche za wolno dzialam) Gdyby jednak ktos mial jakas propozycje to sledze forum na biezaco
    Na koniec ostatnia moja odnaleziona propozycja i ostatnia prosba o komentarz (przynajmniej w tym tygodniu) Pozdrawiam serdecznie i wrzucam link tradycyjnie za kazda pomoc bede wdzieczny
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6y9kNf.html

  9. #11109
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał hideto Zobacz post
    Jasne że zdarzają się wyjątki (niezwykle rzadko) ale takie nie trafiają do Polski, bo cena jest dużo wyższa i nie da polskiemu handlarzowi zarobku. Gro pojazdów to albo rozbitki (z różnym stopniem rozbicia) albo auta które mają z lekką pałą po 300-400kkm przy końcu okresu leasingu. Możemy przymknąć oczy i udawać, ze jest inaczej - tylko po co oszukiwać samego siebie ?
    Kiedyś trafiłem na zestawienie średnich rocznych przebiegów w Niemczech wśród nowych aut wziętych w leasing. I Alfa 159 miała roczne średnie przebiegi sporo mniejsze niż VW czy Audi, bliższe 35 niż 70 kkm. Łatwiej trafić Alfę z rzeczywistym przebiegiem mniejszym niż 200 kkm niż inne marki. Oczywiście przebieg 200 kkm w 9 letnim aucie może dziwić, ale ja mam taki przebieg i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że jest rzeczywisty (historia w ASO itd.).

    Pamiętajcie też, że to pierwszy właściciel zwykle tłucze największe przebiegi. Kolejni właściciele jeżdżą już mniej.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 03-09-2015 o 17:18

  10. #11110
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    zaczynaja mnie meczyc takie defetystyczne teorie , dlaczego wrzucasz wszystkich do jednego wora , sam robie dieslem 8-9 tys. rocznie i nie chcesz nie wierz, ze mam 10 letnie auto z przebiegiem kolo 210tys, i takich przykładow jest wiele, wiec poluzuj
    Ty może robisz tyle ile piszesz ale ten co jeżdził przed tobą chyba trochę więcej. Czyżbym nieprawdę pisał ? Rozglądnij się po ogłoszeniach na zachodzie i sprawdź sobie ceny samochodów z przebiegiem poniżej 200 k. A później samochód handlarz przywozi do kraju, ddopłaca do intersu i sprzedaje taniej niż kupił od niemca. Nie konfabuluj kolego bo wszyscy wiedzą jak sprawy się mają. Auto z niszym przebiegiem może być jak to jest benzyniak motorem 2.5 lub 3.2 litra.

    A tu przykłady :

    Wrzesień 2008 rok przebieg 300 000 km cena 17.000 zł. Za ile w Polsce będzie stał w ogłoszeniu po opłatach i z jakim przebiegiem ? Bo chyba nie sądzisz, że w ogłoszeniu będzie przebieg 300 000

    http://www.autoscout24.pl/oferty/alf...arny-268385367

    Przepiękna Alfa Romeo 159 2.0 JTDm z października 2009 - przebieg ... no niemożliwe jedyne 250.000 km. Kto i gdzie tyle najeździł przecież u nas to takie mają po 160.000 albo mniej.

    http://www.autoscout24.pl/oferty/alf...ały-272847464

    Kolejny tym razem sedanik jeżdżony do kościoła przez rodzinę bo przecież tylko SW są tyrane - listopad 2008 przebieg 360 000 km - nie no nie możliwe ktoś się musiał pomylić.

    http://www.autoscout24.pl/oferty/alf...zary-276501794

    Owszem są auta z mniejszym przebiegiem i nawet można kupić po pieniądzach nawet w okolicy 4000 euro (raczej handlarz bo Ty się nie dopchasz) ale w tedy z ogłoszenia słychać KRZYK książka serwisowa udokumnetowany przebieg przyjdź z miernikiem lakieru sprawdź na dowolnym ASO i takie tam no i cena wtedy jest odpowednia do tego krzyku.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory