Strona 21 z 89 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223242526272829303171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #201
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    269

    Domyślnie

    Co kupię, będę wiedział po negocjacjach. Zobaczę co i u kogo będę mógł dostać w przewidzianym przez siebie budżecie. Passat akurat zupełnie nie trafia w moje gusta, wymieniłem samochody, które mnie najbardziej interesują.
    Garraty, dziękuję za odpowiedź!
    Quadrifoglio156, uważasz, że Giulia nie spełni moich wymagań i lepszym wyborem dla mnie będzie Insignia lub Mondeo, dlaczego?

  2. #202
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Co kupię, będę wiedział po negocjacjach. Zobaczę co i u kogo będę mógł dostać w przewidzianym przez siebie budżecie. Passat akurat zupełnie nie trafia w moje gusta, wymieniłem samochody, które mnie najbardziej interesują.
    Garraty, dziękuję za odpowiedź!
    Quadrifoglio156, uważasz, że Giulia nie spełni moich wymagań i lepszym wyborem dla mnie będzie Insignia lub Mondeo, dlaczego?
    Jak sam powiedziałeś, wybierzesz auto które będzie miało lepszy stosunek wyposażenia do ceny. Giulia nie jest konkurencją dla Insignii i Mondeo więc w takim zestawieniu nie ma szans. [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo wraz z Giulią jest konkurentem dla C klasy, Jaguara XE, Trójki czy A4 (semnetu premium) więc oczywiste jest, że będzie droższa w porównywalnym wyposażeniu niż Mondeo czy Insignia. W ten sposób patrząc nie kupisz Alfy. [notranslate]Alfa[/notranslate] daje coś zupełnie innego czego raczej nie spotkasz w pozostałych autach, pozwala wyróżnić się z tłumu, poczuć więź z samochodem dzięki temu jak znakomicie się prowadzi. Jeśli nie potestujesz i nie złapiesz bakcyla - nie przekonasz się. Kupując rozsądkiem kupisz pewnie Mondeo/Insignieę. Myślę, żę o to chodziło Twojemu przedmówcy.

  3. #203
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    269

    Domyślnie

    Rozumiem i dziękuję za komentarz. Na pewno odbędę jazdy próbne tymi samochodami, zobaczymy co potem poszczególni dealerzy zaproponują.
    Pozdrawiam!

  4. #204
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    22

    Domyślnie

    Jeżdziłem 159 przez 5 lat.Od 7 miesięcy jestem posiadaczem Giuli 2.2 150km .Różnice-Giulia równie dobrze wyciszona,trakcja szczególnie na zakrętach kosmiczna-buda maseratti robi swoje,hamulce rewelacja,układ jezdny przełom na korzyść Giuli.Technologia nieporównywalna,kwestia bezpieczeństwa również-Giulia pobiła rekord w testach zderzeniowych osiągając wynik 98% skuteczności ochrony dorosłych osób.Wspaniałe materiały-poliwęglan i aluminium dlatego taka bryka a waży tylko 1380kg.Bardzo dobre materiały wnętrza-wszystko miękkie i dobrze spasowane.Bardzo dobrze działające systemy antyzderzeniowe-nie ma wpadek,że auto bez powodu hamuje tak jak to miałem w VW.Wspaniała skrzynia biegów-można jechać 230 km/h a obroty są jeszcze nie za wysokie.No i największy plus-średnie spalanie(miasto,trasa) 5l(na trasie przy spokojnej jeżdzie 4l).Jedyne co lepsze miała 159 to sprzęt audio(dżwięk,basy)ale to dlatego,że w Giuli mam ten najsłabszy zestaw.Co do ceny -niektórzy mówią,że wysoka(mój model kosztował 160 tys.zł)-podajcie samochód innej marki na takim poziomie,o takich materiałach w takiej cenie.Cięzko będzie.Warto dodać,że Giulia w zagranicznych testach wygrała z Audi,Mercedesem i zremisowała z BMW M3.

  5. #205
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    269

    Domyślnie

    Byłem w jednym z Warszawskich salonów i siedziałem w Giulii. Przyznam szczerze, że zastosowane materiały rzeczywiście stoją na wysokim poziomie, tak samo ergonomia, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to schowek centralny pod podłokietnikiem, a właściwie ta duża "klapa" otwierana do góry, trochę to nieporęczne, poza tym wszystko na plus. Miałem okazję porozmawiać z właścicielem Giulii w wersji Business, akurat odbierał samochód z przeglądu i komentarz był bardzo pozytywny. Zastanawiam się za ile mógłbym wyrwać wersję Business i co warto było by do niej dorzucić, jeżeli była by taka możliwość. Budżet jaki przewiduję na samochód to okolice 140 tys zł. Słyszałem, że wersje Business są już objęte jakimś rabatem dla firm, ale coś można jeszcze urwać, albo w coś doposażyć samochód. Fajnie, że w tej wersji jest zawarty pakiet lighting (ksenony 35W AFL), w co jeszcze warto Waszym zdaniem doposażyć samochód? Lepszy pakiet asystenta kierowcy? Czujniki przód, tył i kamera? Elektryczne fotele, czy coś innego? Nie chciałbym przekroczyć założonego budżetu. Są tutaj może właściciele takich wersji? Jak wyglądały możliwości rabatów lub doposażenia?

    - - - Updated - - -

    Byłem w jednym z Warszawskich salonów i siedziałem w Giulii. Przyznam szczerze, że zastosowane materiały rzeczywiście stoją na wysokim poziomie, tak samo ergonomia, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to schowek centralny pod podłokietnikiem, a właściwie ta duża "klapa" otwierana do góry, trochę to nieporęczne, poza tym wszystko na plus. Miałem okazję porozmawiać z właścicielem Giulii w wersji Business, akurat odbierał samochód z przeglądu i komentarz był bardzo pozytywny. Zastanawiam się za ile mógłbym wyrwać wersję Business i co warto było by do niej dorzucić, jeżeli była by taka możliwość. Budżet jaki przewiduję na samochód to okolice 140 tys zł. Słyszałem, że wersje Business są już objęte jakimś rabatem dla firm, ale coś można jeszcze urwać, albo w coś doposażyć samochód. Myślę nad pakietami: Pakiet "Asystent kierowcy Plus", Pakiet "Lighting" - Bi-ksenony 35W z AFS i DRL, Pakiet "Elektryczna regulacja foteli"- to są pakiety, które chciałbym mieć zawarte w samochodzie. Wersja Business ma 17 calowe felgi, Pakiet Lighting i Pakiet Flota. Ciekaw jestem, czy pakiet flota dało by się zamienić na Asystent Kierowcy Plus i dołożyć elektryczną regulację foteli. Pytanie czy to dalej będzie wersja Business, czy już nie i jak będą wyglądały w związku z tym upusty dla firm? Są tutaj może właściciele takich wersji? Jak wyglądały możliwości rabatów lub doposażenia i ile należy w przybliżeniu przeznaczyć pieniędzy na zakup takiego auta? Insignie odrzuciłem, o rabatach w ogóle nie chcą rozmawiać, proponują wcale nie lepsze wyposażenie, zaś silnik 1.5 lub 1.6 w takim samochodzie to chyba nie najlepsze rozwiązanie.

  6. #206
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Byłem w jednym z Warszawskich salonów i siedziałem w Giulii. Przyznam szczerze, że zastosowane materiały rzeczywiście stoją na wysokim poziomie, tak samo ergonomia, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to schowek centralny pod podłokietnikiem, a właściwie ta duża "klapa" otwierana do góry, trochę to nieporęczne, poza tym wszystko na plus. Miałem okazję porozmawiać z właścicielem Giulii w wersji Business, akurat odbierał samochód z przeglądu i komentarz był bardzo pozytywny. Zastanawiam się za ile mógłbym wyrwać wersję Business i co warto było by do niej dorzucić, jeżeli była by taka możliwość. Budżet jaki przewiduję na samochód to okolice 140 tys zł. Słyszałem, że wersje Business są już objęte jakimś rabatem dla firm, ale coś można jeszcze urwać, albo w coś doposażyć samochód. Fajnie, że w tej wersji jest zawarty pakiet lighting (ksenony 35W AFL), w co jeszcze warto Waszym zdaniem doposażyć samochód? Lepszy pakiet asystenta kierowcy? Czujniki przód, tył i kamera? Elektryczne fotele, czy coś innego? Nie chciałbym przekroczyć założonego budżetu. Są tutaj może właściciele takich wersji? Jak wyglądały możliwości rabatów lub doposażenia?

    - - - Updated - - -

    Byłem w jednym z Warszawskich salonów i siedziałem w Giulii. Przyznam szczerze, że zastosowane materiały rzeczywiście stoją na wysokim poziomie, tak samo ergonomia, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to schowek centralny pod podłokietnikiem, a właściwie ta duża "klapa" otwierana do góry, trochę to nieporęczne, poza tym wszystko na plus. Miałem okazję porozmawiać z właścicielem Giulii w wersji Business, akurat odbierał samochód z przeglądu i komentarz był bardzo pozytywny. Zastanawiam się za ile mógłbym wyrwać wersję Business i co warto było by do niej dorzucić, jeżeli była by taka możliwość. Budżet jaki przewiduję na samochód to okolice 140 tys zł. Słyszałem, że wersje Business są już objęte jakimś rabatem dla firm, ale coś można jeszcze urwać, albo w coś doposażyć samochód. Myślę nad pakietami: Pakiet "Asystent kierowcy Plus", Pakiet "Lighting" - Bi-ksenony 35W z AFS i DRL, Pakiet "Elektryczna regulacja foteli"- to są pakiety, które chciałbym mieć zawarte w samochodzie. Wersja Business ma 17 calowe felgi, Pakiet Lighting i Pakiet Flota. Ciekaw jestem, czy pakiet flota dało by się zamienić na Asystent Kierowcy Plus i dołożyć elektryczną regulację foteli. Pytanie czy to dalej będzie wersja Business, czy już nie i jak będą wyglądały w związku z tym upusty dla firm? Są tutaj może właściciele takich wersji? Jak wyglądały możliwości rabatów lub doposażenia i ile należy w przybliżeniu przeznaczyć pieniędzy na zakup takiego auta? Insignie odrzuciłem, o rabatach w ogóle nie chcą rozmawiać, proponują wcale nie lepsze wyposażenie, zaś silnik 1.5 lub 1.6 w takim samochodzie to chyba nie najlepsze rozwiązanie.
    Ja polecam dobrać skórę i elektrykę foteli i podgrzewana kierownice.

    Z dodatkowymi rabatami jest już cieżko, ja oprócz rabatu biznes urwałem jeszcze jakieś 1,5k przy doposażeniu do ponad 150. Pewnie więcej wynegocjujesz jak będziesz brał więcej usług od nich, bo ja brałem leasing zewnętrzny.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  7. #207
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    [MENTION=74950]Lober[/MENTION] ja Giulię w wersji Buiness odrzuciłem bo pomiędzy zegarami jest mały ekran komputera pokładowego i z tego co wiem, nie można go zmienić na pełnowymiarowy. Niestety moim zdaniem mały ekranik bardzo psuje rewelacyjne zegary Giuli, więc weź to pod uwagę. Chyba lepiej jest zakupić wersję Super i skorzystać z rabatu dla firm. Przez telefon zaproponowano mi upust na 149 tysiecy z wersji za 170. Na forum ktoś wspominał o rabacie 20%, mi powiedziano, że nie ma takiej opcji i tylko buisness ma tak duży rabat.
    Ogólnie ja mam już mętlik w głowie i zamiast zarabiać na ten samochód to myślę, który wybrać
    Strony i sklepy internetowe www.CyfroweJutro.pl

  8. #208
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    269

    Domyślnie

    Nie wiedziałem, że są różnice w zegarach, myślałem ze tylko ten główny ekran za tą szybą występuje w różnych rozmiarach. Nie chciałbym przekroczyć 140 tys zł. Nie mogę znaleźć zdjęć pokazujących inny typ tego wyswietlacza, ma ktoś może zdjęcie tego z wersji Business?
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 28-06-2017 o 09:36

  9. #209
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    JAlfa[/notranslate] daje coś zupełnie innego czego raczej nie spotkasz w pozostałych autach, pozwala wyróżnić się z tłumu
    No niestety, to twierdzenie odchodzi powoli do lamusa. Widziałem Giulie na ulicy we Wrocławiu. Absolutnie niczym nie przyciąga wzroku. szkoda.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maxima3000 Zobacz post
    .Jedyne co lepsze miała 159 to sprzęt audio(...) Warto dodać,że Giulia w zagranicznych testach wygrała z Audi,Mercedesem i zremisowała z BMW M3.
    Porównywanie auta z poprzedniej dekady z nowym to jakiś kosmos.... W motoryzacji dekada to cała epoka.... Gdyby 159 miała COKOLWIEK lepszego, to byłaby masakra.
    A co do drugiego zdania: no wygrała testy.
    Jakie to ma przełożenie na wolumeny sprzedaży?
    Lepiej schodzi audi czy giulia?

  10. #210
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Pajęczno
    Auto
    Giulia
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Nie wiedziałem, że są różnice w zegarach, myślałem ze tylko ten główny ekran za tą szybą występuje w różnych rozmiarach. Nie chciałbym przekroczyć 140 tys zł. Nie mogę znaleźć zdjęć pokazujących inny typ tego wyswietlacza, ma ktoś może zdjęcie tego z wersji Business?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19143084_1531506533557647_4875445666312457646_o.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	64.1 KB
ID:	230761
    Strony i sklepy internetowe www.CyfroweJutro.pl

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory