Strona 39 z 175 PierwszyPierwszy ... 29303132333435363738394041424344454647484989139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #381
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,080

    Domyślnie

    Czy to ma być ten Orlen 2T Platinium MOTO w niebieskiej bańce czy Orlen 2T w przezroczystej ?

  2. #382
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu Zobacz post
    Czy to ma być ten Orlen 2T Platinium MOTO w niebieskiej bańce czy Orlen 2T w przezroczystej ?
    W niebieskiej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    ja dolewam to, http://www.stanadyne.com/view.php?id=74 i są efekty, gdy dolewałem 2t różnica była prawie nie wyczuwalna.

    pzd.
    Fuchs tez robi dodatek podnoszący liczbę cetanową i właściwości smarne. Cena jendostki/zbiornik paliwa jest znacznie korzystniejsza niż stanadyne. Chcę kupić 5w40 Fuchsa na wymianę http://olejefuchs.pl/mega-promocja-f...-5w40-xtl.html więc przy okazji chyba kupie i wypróbuje ten dodatek http://olejefuchs.pl/uszlachetniacz-...fuel-plus.html

  3. #383
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Platinum jest chyba tylko w szarej/srebrnej bańce z niebieską albo czerwoną etykietą ale miałem nie o tym bo mam pytanie Mieszał ktoś olej 2T z innymi dodatkami do paliw? Mam na chacie dodatek LM Speed Tec super magiczny sok z gumijagód który podnosi przyspieszenie. Oczywiście średnio wierze w takie bajki o zwiększeniu przyspieszenia ale ma też jakieś tam właściwości czyszczące układ wiec chciałem zalać i teraz pytanie zalać sam dodatek czy może zmieszać dodatek pół na pół z Platinum 2T i taką miksturę wlać? LM twierdzi, ze akurat ten produkt nie ma dodatków polepszających smarność więc może warto by wlać 125ml LM + 125ml Platinum 2T?

  4. #384
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Nie lepiej zamiast eksperymentować i zastanawiać się jak zadziała jeden składnik na drugi, to zalać je osobno ? Nie będzie wtedy obawy, że coś będzie nie tak.
    Nie mieszałem akurat tego środka. Ja kiedyś zmieszałem STP z 2T. Na pewno STP i 2T zadziałały jak należy. Ale w jakim stopniu ? Czy osobno byłoby lepiej ? Czy jeden na drugi działał i jak ? Tego pewno się nie dowiem, więc wolę juz tak nie robić.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #385
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu Zobacz post
    Czy to ma być ten Orlen 2T Platinium MOTO w niebieskiej bańce czy Orlen 2T w przezroczystej ?
    A ten w przezroczystej jest zły?? bo ja własnie taki dodałem. i teraz nie wiem czy dalej go dodawać czy kupić Platinum moto 2t??

    pobrałem karty katalogowe obydwu ale ja z nich nic nie wymyśliłem poza tym ze ten czerwony jest do sprzętu ogrodniczego z silnikami 2t a ten moto do motocykli.
    Ostatnio edytowane przez interside ; 30-08-2013 o 11:45

  6. #386
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    http://www.orlenoil.pl/oleje-dla-mot...SYNTHETIC.html widzialem na orlenie taki (czyli nie platinium) w butelce przezroczystej i sam olej jest koloru czerwonego (Platinium jest zolty). Jestes pewien, ze to nie byl wlasnie taki?

  7. #387
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    @george11 to będzie ten środek z linku poniżej, bo muszę u siebie powalczyć z korektami wtrysków. Chyba że polecacie coś lepszego ?

    http://www.bosch-auto.pl/performance-formula-p-2.html

    EDIT:
    Panowie w kwestii orlena to chodzi o olej z linku poniżej ?

    http://www.orlenoil.pl/oleje-dla-mot...M-MOTO-2T.html
    Ostatnio edytowane przez danus77 ; 12-09-2013 o 13:55
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #388
    grzes08
    Gość

    Domyślnie

    witam .. może na poczatek sie przedstawię .. na imie mam Grzesiek i trafiłem na Wasze forum z forum Opla za pomocą linka jakie ktos u nas umieścił. Przeczytałem cały wątek .. a jest już tego trochę .. i mam jeszcz ekilka pytań i wątpliwości. Po pierwsze dalej mnie zastanawia .. dlaczego tak ważna jest temperatura zapłonu, aby była zbliżona lub równa temperaturze ON. Przecież podczas spalania i tak jest temperatura dużo wyższa. Wiec nie ma jakiejś obawy, że czynnik sie nie spali?? a tak sugerujecie .. dla mnie wazniejszym parametrem jest temperatura samozapłonu .. jaka dla ON wynosi ok. 330C. Niestety takiego parametru dla dwusuwu nie ma, bo jest niebadany.
    Dlaczego więc uważacie, że półsyntetyk jest lepszy od syntetyka .. choc inne parametry poza temperaturą zapłonu ma lepsze syntetyk.
    Zastanawia mnie jeszcze .. jakie przebiegi macie już na tych miesznkach .. ile tyś km zrobiliście i od jakich przebiegów zaczynaliście (interesuje mnie po jakich przebiegach zastosowaliście w/w preparaty) i w jakim wieku macie już auta. Jezeli kilka osób mogłoby sie wypowiedzieć.
    Przyznaję, że sam użytkowałem już kilka diesli .. od 2003r. jeżdżę taki autami, od Renault Thalia 1.5 dCi, poprzed Opel Vectra z dobrze znanym Wam silnikiem 1.9 CDTI 150 KM no i teraz Merivą 1.7 CDTI 130KM .. i zawsze korzystałem z dostepnych środków czyszczących i dodatków firmy shell dostępnych na stacjach .. renault przejechało 160kkm; Vecta 240kkm, Meriva 75kkm i nigdy nie miałem problemów z wtryskami. Dlatego zastanawia mnie i daje pod ocenę .. czy to jest potrzebne, czy warto ryzykować jakiś problemów itd.
    Wielkie dzięki za odpowiedzi i Wasze opinie.

  9. #389
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Ja zachęcony pozytywnymi odczuciami kolegów odnośnie mieszania ropy i oleju 2 T sam postanowiłem spróbować takiej "mikstury". Olej wymieszałem w zalecanej dawce 50 ml na 10 l ropy, wlałem do pięknej 15 l Vervy ON tak jak zawsze. Moje odczucia po przejechaniu 100 km są jak najbardziej na +. Silnik chodzi ciszej i bardziej "aksamitnie", nie wiem jak korekty wtrysków ale przed zalaniem olejem trochę lał mi 4 wtrysk, zobaczymy czy po wyjeżdżeniu całego baku korekty spadną. Ogólnie to dziś śmigałem bellą 180 km/h a silnika prawie wcale nie było słychać (wcześniej przy tej prędkości było go już dość mocno słychać). Oczywiście zgodnie z poradą forumowiczów kupiłem olej 2T Orlen Platinium (ten z czerwoną naklejką).

  10. #390
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grand231 Zobacz post
    Ja zachęcony pozytywnymi odczuciami kolegów odnośnie mieszania ropy i oleju 2 T sam postanowiłem spróbować takiej "mikstury". Olej wymieszałem w zalecanej dawce 50 ml na 10 l ropy, wlałem do pięknej 15 l Vervy ON tak jak zawsze. Moje odczucia po przejechaniu 100 km są jak najbardziej na +. Silnik chodzi ciszej i bardziej "aksamitnie", nie wiem jak korekty wtrysków ale przed zalaniem olejem trochę lał mi 4 wtrysk, zobaczymy czy po wyjeżdżeniu całego baku korekty spadną. Ogólnie to dziś śmigałem bellą 180 km/h a silnika prawie wcale nie było słychać (wcześniej przy tej prędkości było go już dość mocno słychać). Oczywiście zgodnie z poradą forumowiczów kupiłem olej 2T Orlen Platinium (ten z czerwoną naklejką).
    Na pewno wlałeś dobry olej? Z tego co kojarzę... to ten najbardziej polecany to Platunium MOTO 2T i tam czerwonej naklejki nigdzie nie ma....
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory