Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Rozrusznik i alternator?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie Rozrusznik i alternator?

    Witam.
    Dwie sprawy mam:

    1. Dziś rano przy odpalaniu usłyszałem jakieś trzaski, chrobotanie pod maską, ale tylko przez chwilę przy kręceniu rozrusznikiem. Wieczorem, po całodniowym postoju znowu to samo przy odpalaniu. Czy to kończący się rozrusznik?
    2. Od jakiegoś czasu coś wyje wraz ze wzrostem obrotów silnika, lepiej słyszalne z auta, bardziej z lewej strony. Alternator?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 10v 150km 2003r
    Postów
    395

    Domyślnie

    1. Jeżeli tylko podczas odpalania i trzaski dobiegają z mniej wiecej środka silnika to wypadałoby sprawdzić rozrusznik, może kończą sie szczotki albo bendix i słabo kręci, jeżeli masz kanał to bez zdejmowania rozrusznika możesz sprawdzić czy nie poluzowały się kable prądowe które do niego idą. Więcej bez wyciągania się nie dowiesz.

    2. Lewa strona stojąc przed autem? Jeżeli tak to zrzuć koło, nadkole i sprawdź pasek osprzętu, najlepiej go zdejmij o ręką poruszaj rolkami po których lata pasek. Jeżeli bedize nadmierny luz to prawdopodobnie wymiana. Możliwe ze pada jakaś rolka prowadząca, napinacz, rolka klimy albo łożysko w rolce alternatora. Podczas nakładania paska sprawdź naciąg na rolce mimośrodowej, jakbyś szukał która to jest ona schowana pod zaślepką Co do wycia tylko podczas zwiększania obrotów? czy przy kręceniu kierownicą tez to się pojawia? Może plynu we wspomaganiu mało?
    Ostatnio edytowane przez Arek166 ; 28-11-2013 o 22:10

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek166 Zobacz post
    1. Jeżeli tylko podczas odpalania i trzaski dobiegają z mniej wiecej środka silnika to wypadałoby sprawdzić rozrusznik, może kończą sie szczotki albo bendix i słabo kręci, jeżeli masz kanał to bez zdejmowania rozrusznika możesz sprawdzić czy nie poluzowały się kable prądowe które do niego idą. Więcej bez wyciągania się nie dowiesz.

    2. Lewa strona stojąc przed autem? Jeżeli tak to zrzuć koło, nadkole i sprawdź pasek osprzętu, najlepiej go zdejmij o ręką poruszaj rolkami po których lata pasek. Jeżeli bedize nadmierny luz to prawdopodobnie wymiana. Możliwe ze pada jakaś rolka prowadząca, napinacz, rolka klimy albo łożysko w rolce alternatora. Podczas nakładania paska sprawdź naciąg na rolce mimośrodowej, jakbyś szukał która to jest ona schowana pod zaślepką Co do wycia tylko podczas zwiększania obrotów? czy przy kręceniu kierownicą tez to się pojawia? Może plynu we wspomaganiu mało?
    1. Ok to już wiem, że rozrusznik trzeba sprawdzic.

    2. Źle określiłem, Lewa strona ale siedząc w aucie i tak jakby z okolic ścianki grodziowej rolki i pasek osprzętu raczej wykluczam, niedawno wymieniałem rozrząd i przy okazji pasek i jakieś tam rolki również. Przy kręceniu kierownicą nic się nie dzieje, żaden dodatkowy odgłos. Płyny sprawdzałem są ok. Wyje tylko podczas zwiększania obrotów

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 10v 150km 2003r
    Postów
    395

    Domyślnie

    Przy ścianie grodziowej tam za bardzo nic nie ma, obstawiam ze jakaś dziura.
    Do sprawdzenia cały dolot, węże Turbo > IC, IC > silnik. obudowa filtra powietrza itp,

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    544

    Domyślnie

    Żeby wykluczyć alternator wystarczy zdjąć pasek i uruchomić na chwilę auto.Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. rozrusznik do 1.9 105 km
    Utworzone przez puszkin121 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 07:10
  2. rozrusznik a alternator
    Utworzone przez direct w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 19:20
  3. Alternator? Rozrusznik? Aku?
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory