Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: rozrusznik a alternator

  1. #1
    direct
    Gość

    Domyślnie rozrusznik a alternator

    Witam,
    Samochód mi nie chce zapalić rozrusznik nie kreci. Sprawdzałem woltomierzem na śrubie nr 1 od rozrusznika ma 12.4v - cały czas.
    Na środkowej śrubie nr 2 po przekręceniu stacyjki pojawia się napięcie 11v. Na ostatniej śrubie nr3 leci 12.4 prąd po przekręceniu stacyjki.
    Rozumie że elektromagnes ok jak na śrubie nr 3 mam prąd?

    Więc, co może być bo już wymiękam, rozrusznik nawet nie chce drgać a waliłem już w niego młotkiem, kątrolki również nie przygasają(wiec szczotki to raczej nie są).

    Jakieś pomysły na dalsza diagnozę??? nadmienię że alternator ostatnio mi trochę hałasował, jakieś zwarcie na nim może powodować poniższy problem ?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Cool_Kid
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    AR 145 1,8 T.S 144KM - nero - 1998r. / Giulietta Veloce 2,0 JTDm 170KM - etna nero - 2012r.
    Postów
    593

    Domyślnie

    Na wszystkich przewodach masz napięcie???

    145 1,8 TS 144KM - nero - 1998
    Giulietta Veloce 2,0JTDm 170KM - etna nero - 2012
    "Jak wszyscy wiemy moderator zawsze punkt znajdzie, więc lepiej nie fikać. I tyle w temacie." - Wrażliwy Administrator.

    http://i.imgur.com/m4g6E.jpg

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cool_Kid Zobacz post
    Na wszystkich przewodach masz napięcie???
    pisałem że na przewodzie nr 1 prąd mam caly czas.
    nr2 po przekreceniu kluczyka (prad z stacyjki).
    po pojawieniu sie pradu na nr2 powoduje zwarcie nr1 z nr3 (tak na nr 3 w takim przypadku również płynie prąd).
    Ostatnio edytowane przez odzi ; 08-05-2012 o 19:19

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A czy po przekręceniu stacyjki słyszysz charakterystyczne stuknięcie cewki automatu?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    A czy po przekręceniu stacyjki słyszysz charakterystyczne stuknięcie cewki automatu?
    jakes cykniecie jest ale myslełem ze to bezpiecznik

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To nie bezpiecznik.
    Po przekręceniu stacyjki prąd idzie na cewkę automatu, która ściąga tzw. kotwicę i załącza rozrusznik.
    Wygląda na to, że masz awarię rozrusznika (jeśli oczywiście aku jest sprawny), wiec raczej bez jego wyjęcia i gruntownego sprawdzenia/naprawy się nie obejdzie.
    Możesz jeszcze sprawdzić, czy masz dobre połaczenia przewodów masowych do nadwozia i silnika, czystość klem no i sam aku.

  7. #7
    direct
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    To nie bezpiecznik.
    Po przekręceniu stacyjki prąd idzie na cewkę automatu, która ściąga tzw. kotwicę i załącza rozrusznik.
    Wygląda na to, że masz awarię rozrusznika (jeśli oczywiście aku jest sprawny), wiec raczej bez jego wyjęcia i gruntownego sprawdzenia/naprawy się nie obejdzie.
    Możesz jeszcze sprawdzić, czy masz dobre połaczenia przewodów masowych do nadwozia i silnika, czystość klem no i sam aku.
    klemy czyste, pomiędzy kablami nakładanymi na aku mam napięcie 12.4v(nie mierze pomiędzy samymi klemami) wiec chyba ok. A jak jest minus to rozrusznika podłączany?????? jego obudowa robi za masę??

    Ja ta masa sie podłączona do rozrusznika???Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	masa.jpg
Wyświetleń:	1356
Rozmiar:	89.2 KB
ID:	55372
    Ostatnio edytowane przez direct ; 09-05-2012 o 09:49

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Masę większość współczesnych rozruszników ma na obudowie - dlatego ważne jest, aby gniazdo w obudowie sprzęgła, w którym znajduje się rozrusznik było czyste.
    Zwykle aku, który ma 12,4V jest sprawny, ale pamiętaj, że to nie jest miara sprawności aku, bo może się zdarzyć, że napięcie na klemach będzie OK, ale aku nie będzie mógł "wydać" z siebie dostatecznej ilości prądu, aby zakręcić silnikiem.
    Tutaj poczytaj sobie o diagnozowaniu uszkodzeń rozruszników:
    http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnic...0/plizga_1.pdf

  9. #9
    direct
    Gość

    Domyślnie

    1) a jak sprawdzić sprawność aku???
    2) gniazdo w obudowie sprzęgła to co?? styk bendixa i skrzyni???? Na rysunku powyżej schematy alfy 156 jest pokazane jakby rozrusznik i alternator był podpięty do masy kablem.
    Ostatnio edytowane przez direct ; 09-05-2012 o 08:00

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    A jaki silniczek siedzi ? ts jtd ?

    Ja miałem takie problem w momencie gdy nadpalił sie kabel masowy. W 166 idzie on od łapy poiduszki skrzyni do śruby na kolumnie mcpersona. Nowy pociągnąłem od śruby mocującej rozrusznik do tej samej śruby co stary babel. Także najpierw bym spr kabel masowy następnie bym wziął i spróbował obrócić silnikiem na sucho. Tzn odłączyć wszystkie przewody od rozrusznika i na krótki podłączyć aku i spr czy przekręci silnik. Wtedy też bedziesz wiedział czy automat działa czy nie. Jak automat działa a rozrusnzika nie kręci to padł sam silnika rozrusznika. A jak automat nie bedzie chodził to od niego był zaczął naprawę.

Podobne wątki

  1. rozrusznik do 1.9 105 km
    Utworzone przez puszkin121 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 07:10
  2. Rozrusznik i alternator?
    Utworzone przez Jarek` w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 06:48
  3. Alternator? Rozrusznik? Aku?
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory