Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wymiary Alfa Romeo 156 SW

  1. #1
    zor-ro1970
    Gość

    Domyślnie Wymiary Alfa Romeo 156 SW

    Witam jestem posiadaczem autka jak w temacie 1.8TS. Zachaczyłem o poprzeczną nierówność belką na której zamocowane sa chłodnice i obudowa filtra powietrza prawie ja urywając. Belka sie wygieła i przemieściła w stronę miski olejowej, obudowa filtra pękła, chłodnice wygięte. Mam teraz problem z ubezpieczycielem drogi. Moje pytanie brzmi czy któryś z kolegów będzie tak miły i zmierzy mi odległość od podłoża do tej belki, odległość od podłoża do zderzaka oraz odległość dolnej części zderzaka jak i tej belki do osi przednich kół. Ja miałem założone felgi 15-stki. Dziś robiliśmy próbę najazdu na ta sama nierówność (Alfa w serwisie rozebrana)Golfem 3 i Mazdą 3 i tez chaczyło. Dla mnie to ważne proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar marcin.sc
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    156SW 1,9JTD '02r :-( jest: Opel Antara '09 2.0CDTI+virus
    Postów
    314

    Domyślnie

    prośba ni w pięć ni dziewięć.... co pomiar to będzie inny. dlaczego? bo nie tylko rozmiar felgi jest istotny, ale i opona na niej założona, ciśnienie powietrza w kołach, zawieszenie i stopień jego zużycia bądź obniżenia/podwyższenia, wersji silnika, ilości paliwa w baku, zawartości bagażnika tudzież wnętrza pojazdu...

    a swoją drogą jak można nie zauważyć aż takiej "nierówności poprzecznej"?

    powodzenia i pozdrawiam
    Nie Jeździj Szybciej Niż Lata Twój AnIoŁ StRóŻ !!!

    "Na cudze błędy patrzymy jak na cudze żony. Mamy z nich dużo więcej radości niż ze swoich własnych." - Charles Chaplin

  3. #3
    zor-ro1970
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.sc Zobacz post
    prośba ni w pięć ni dziewięć.... co pomiar to będzie inny. dlaczego? bo nie tylko rozmiar felgi jest istotny, ale i opona na niej założona, ciśnienie powietrza w kołach, zawieszenie i stopień jego zużycia bądź obniżenia/podwyższenia, wersji silnika, ilości paliwa w baku, zawartości bagażnika tudzież wnętrza pojazdu...

    a swoją drogą jak można nie zauważyć aż takiej "nierówności poprzecznej"?

    powodzenia i pozdrawiam
    Silnik 1.8 TS, bagażnik koło zapasowe i ok 15 kg opona 195/60/15
    Jeśli kilku kolegów mi powie bedzie wartość uśredniona
    A swoją drogą może kolega powie jak jest u niego jakie wymiary

  4. #4
    zor-ro1970
    Gość

    Domyślnie

    Mamy tu sporo kolegów i żaden nie chce sie pofatygowac aby podac te wymiary_

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar marcin.sc
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    156SW 1,9JTD '02r :-( jest: Opel Antara '09 2.0CDTI+virus
    Postów
    314

    Domyślnie

    nie ma problema, 1.9jtd, stoi na sportpacku - mogę Ci zmierzyć odległość zderzaka od gleby, ale nic poza tym bo sorry ale nie będę demontował osłony pod silnikiem żeby zmierzyć pozostałe odległości o które prośba była...
    Nie Jeździj Szybciej Niż Lata Twój AnIoŁ StRóŻ !!!

    "Na cudze błędy patrzymy jak na cudze żony. Mamy z nich dużo więcej radości niż ze swoich własnych." - Charles Chaplin

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Jesli Ci chodzi o ubezpieczenie to musisz się opierać tylko na wartosciach katalogowych producenta, a koła jakie masz założone muszą byc zgodne ze specyfikacją. Takie pomiary nic Ci nie dadzą

  7. #7
    zor-ro1970
    Gość

    Domyślnie

    Mierzyłem 1 sztuke 19 cm do zderzaka na kołach 16 cali , ja miałem 195/55/15

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Nie wiem czy te koła przewidywał producent, nawet jesli przeswit na nich jest większy a nie są zgodne z homologacją to d... samochód nie powinien być dopuszczony do ruchu !, poza tym musisz udowodnić ,że nie jechałes zbyt szybko.. rozmiaru 195 /55 fabryka nie przewidywała chyba. Ale próbuj powodzenia

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-01-2017, 23:40
  2. Wymiary tulei gumowych wahacza górnego Alfa 156
    Utworzone przez astpablo w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-08-2014, 21:01
  3. Krzywki na wałkach wymiary alfa 147 2.0ts
    Utworzone przez blandor w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 21:21
  4. [159] wymiary z autodaty podłużnic i kielichów do naprawy blacharskiej alfa 159
    Utworzone przez bodi80 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 16:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory