Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Błędna diagnoza mechanika

  1. #1
    Kaktus
    Gość

    Domyślnie Błędna diagnoza mechanika

    Witam
    Potrzebuje porady, w silniku mojej 166 3.0V6 pojawiły się niepokojące stuki, zaholowałem samochód do mechanika. Z faktu że zbliżał się termin wymiany rozrządu powiedziałem żeby zmienił rozrząd o ile nie koliduje to z tym stukaniem oraz żeby zlokalizował i usuną te stuki. Rozrząd zmienił(450zl robocizna) i stwierdził że stuki pochodzą od dwumasy oraz że sprzęgło jest już do wymiany. Kupiłem nową dwumase + sprzęgło(3000zł+850zl robocizna). Przy odbiorze samochodu powiedział że silnik chodzi jak z fabryki, a stuki jakie pozostały są dla niego "znakiem zapytania". Samochód jeździł jakby miał połowę mocy i moim zdaniem stukanie zrobiło się dużo bardziej wyraźne. Pojechałem do innego mechanika(nie znałem go wcześniej, znajomy polecił mi go po odbiorze) i on stwierdził że przekręciła się panewka na wale, w oleju masa opiłek, a przy spuszczaniu oleju wyleciał kawałek panewki... Wczoraj pojechałem do tego mechanika, który robił mi tą dwumasę żeby dowiedzieć się co on proponuje i przy okazji zabrać stare części, okazało się że sprzęgło ma do nitów ok 1,5-2mm a dwumas jest w stanie bardzo dobrym(opinia innych mechaników). Miał ktoś może podobną sytuację? Chciałbym wiedzieć co mi wolno, czy mogę się ubiegać o zwrot poniesionych kosztów. Nie mam żadnego rachunku za robociznę, a części kupowałem sam i na nie mam fakturę.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaktus Zobacz post
    Witam
    Potrzebuje porady, w silniku mojej 166 3.0V6 pojawiły się niepokojące stuki, zaholowałem samochód do mechanika. Z faktu że zbliżał się termin wymiany rozrządu powiedziałem żeby zmienił rozrząd o ile nie koliduje to z tym stukaniem oraz żeby zlokalizował i usuną te stuki. Rozrząd zmienił(450zl robocizna) i stwierdził że stuki pochodzą od dwumasy oraz że sprzęgło jest już do wymiany. Kupiłem nową dwumase + sprzęgło(3000zł+850zl robocizna). Przy odbiorze samochodu powiedział że silnik chodzi jak z fabryki, a stuki jakie pozostały są dla niego "znakiem zapytania". Samochód jeździł jakby miał połowę mocy i moim zdaniem stukanie zrobiło się dużo bardziej wyraźne. Pojechałem do innego mechanika(nie znałem go wcześniej, znajomy polecił mi go po odbiorze) i on stwierdził że przekręciła się panewka na wale, w oleju masa opiłek, a przy spuszczaniu oleju wyleciał kawałek panewki... Wczoraj pojechałem do tego mechanika, który robił mi tą dwumasę żeby dowiedzieć się co on proponuje i przy okazji zabrać stare części, okazało się że sprzęgło ma do nitów ok 1,5-2mm a dwumas jest w stanie bardzo dobrym(opinia innych mechaników). Miał ktoś może podobną sytuację? Chciałbym wiedzieć co mi wolno, czy mogę się ubiegać o zwrot poniesionych kosztów. Nie mam żadnego rachunku za robociznę, a części kupowałem sam i na nie mam fakturę.
    Generalnie najpierw zdiagnozuj stuki w silniku...
    Może to być panewka. (nie daj bóg - wał do wymiany gdyż wał w V6 jest poddawany azotowaniu - nie nadaje się do szlifu. Poza tym kwestia dostępności panewek dla wału po szlifie).

    Co do zwrotu kosztów... Jeśli nie masz rachunku to niestety nie sądzę żebyś zdołał je odzyskać... Jeśli faktycznie elementy które wymontowałeś są ok to pozostaje sprzedać jako używane..

    Miejmy nadzieję że z twoją Bellą będzie ok
    I zmień mechanika na kogoś doświadczonego w temacie

  3. #3
    epion
    Gość

    Domyślnie

    juz napisał, że to panewka

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał epion Zobacz post
    juz napisał, że to panewka
    znaczy że uważasz, że mądrze prawię??

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalepwa Zobacz post
    znaczy że uważasz, że mądrze prawię??
    Wszystko na to wskazuje.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie

    bez rachunków nic nie wskórasz, na przyszłosc bierz od mechanika jakis swistek ze to i to było robione(nie fakture bo vat ci dojdzie a jako osoba cywilna nie masz obowiazku brac faktur) sam biore tak za jakies wieksze naprawy...zawsze papierek jest, i najlepiej jest uwzglednic na niej tak jak napisałes, ze auto zostało wstawione w celu wyelimnowania stuków itd, wtedy masz czyste rece, moze najpierw udaj sie do niego ze wsz ok i niech ci wystawi taki rachunek, ma taki obowiazek...i wtedy z nienacka sie domagaj

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    jak zaczynalem swoja przygode a alfami to znalazlem taki artykul na temat 155 i tam bylo napisane najpierw trzeba sobie poszukac mechanika kumatego takiego ktory robi wloszczyzne podchodzi do pracy z sercem, zeby nie miec problemow byle kto i czeste zmiany fachowcow niekumatych w tych autach skutkuja takimi akcjami ,generalnie szkoda straconej kasy
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    swoją drogą ładnie ktoś musiał pałować ten silnik, że panewa spłynęła z olejem...

  9. #9
    thing
    Gość

    Domyślnie

    współczuje straconych pieniędzy, niestety nic nie poradze. Jedyne co moge Cie prosić o podanie adresu tego mechanika by ktoś się nie naciął na partacza

  10. #10
    Kaktus
    Gość

    Domyślnie

    Sprawa jest dosyć przykra, ponieważ miałem bagnet od oleju dłuższy o ok 1cm, w efekcie brakowało ponad litr oleju cały czas:/ Moją Bellę mam dopiero ok 4 miesięcy, a poprzedni właściciel mnie nie poinformował o tym. Dzisiaj idę rozmawiać z tym "mechanikiem", może go nagram. Wtedy będę miał jakiś dowód na to że on to robił.

Podobne wątki

  1. Diagnoza
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 15:09
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 09:37
  3. Błędna adaptacja skrzyni AW55-50
    Utworzone przez kraska w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 12:39
  4. Diagnoza 1.9 JTD CF2 105 PS
    Utworzone przez skipas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 17:14
  5. [155] AR 155 diagnoza
    Utworzone przez mlodyt86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory