Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Temat: Wadliwe działanie czujnika deszczu

  1. #1
    ep1x
    Gość

    Domyślnie Wadliwe działanie czujnika deszczu

    Od pewnego czasu szwankuje mi czujnik deszczu, mianowicie po przesunięciu manetki 1 pozycje w dół wycieraczki działają "czasowo" czyli machają z opóźnieniem ok 30 sekund, nic nie pomogła "kalibracja" czujnika (temat opisany na forum), dodam jeszcze, że wycieraczki znajdują się "wyżej" na szybie niż przy normalnej ich pracy.
    Co to może być albo jak to naprawić?

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,456

    Domyślnie

    Nie mam czujnika deszczu, ale to że są wyżej oznacza po prostu, że pracują
    U mnie na przerywanym zawsze są wyżej, dopiero po wyłączeniu robią jedno dodatkowe "machnięcie" żeby się schować...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #3
    ep1x
    Gość

    Domyślnie

    niby tak ale nawet jak deszcz nie pada a manetka jest 1 pozycje w dół to i tak machają co 30 sekund, a jak jest mocna ulewa to nie machaja np. co 5 sekund tylko tak jak zawsze (co 30).

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał ep1x Zobacz post
    niby tak ale nawet jak deszcz nie pada a manetka jest 1 pozycje w dół to i tak machają co 30 sekund, a jak jest mocna ulewa to nie machaja np. co 5 sekund tylko tak jak zawsze (co 30).
    W tej pozycji manetki wycieraczki zatrzymują się nieco wyżej niż zwykle - to normalne.
    Natomiast to, co opisujesz dalej (praca przerywana co 30 sekund) świadczy o tym, że nie działa elektronika od czujnika. Wycieraczki przechodzą wtedy w zwykły tryb pracy przerywanej (po przekręceniu manetki wokół osi, można zwiększyć częstotliwość ich pracy)
    W pierwszej kolejności sprawdź czy czujnik z szyby jest w ogóle podłączony do kostki z elektroniką (tej nad lusterkiem). Kabelek powinien być wpięty w szynę typu komputerowego.

  5. #5
    ep1x
    Gość

    Domyślnie

    sprawdziłem dzisiaj i taka niebieska kosteczka jest podpięta(wsunięta) do czujnika, czyli to nie to.

  6. #6
    r_e_b_e_l
    Gość

    Domyślnie re

    u mnie od kilku tygodni identyczne objawy - wcześniej automat działa perfekcyjnie a teraz co 30 sekund jak opiswał kolega.
    Dodatkowo przestała chłodzić klima i nie ma kontaktu ze zmieniarką - a to wszystko po wymianie nagrzewnicy ...... a może to zbieg okoliczności.
    Ale do tematu - ktoś ma sugestie co sprawdzić jeszcze z wycieraczkami ?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał r_e_b_e_l Zobacz post
    u mnie od kilku tygodni identyczne objawy - wcześniej automat działa perfekcyjnie a teraz co 30 sekund jak opiswał kolega.
    Dodatkowo przestała chłodzić klima i nie ma kontaktu ze zmieniarką - a to wszystko po wymianie nagrzewnicy ...... a może to zbieg okoliczności.
    Ale do tematu - ktoś ma sugestie co sprawdzić jeszcze z wycieraczkami ?
    Podczas wymiany nagrzewnicy pewnie ci wypuścili czynnik chłodzący? I dlatego teraz nie chłodzi?!

  8. #8
    ep1x
    Gość

    Domyślnie

    no mi przestało działać po próbie naprawienia składania lusterka ale jedno nie ma nic wspólnego z drugim

  9. #9
    r_e_b_e_l
    Gość

    Domyślnie

    A nie orientujesz się czy da się wymienić nagrzewnicę nie ingerując w klime - bo warsztat zapewnia, że nic nie ruszał a z udowodnieniem też mam ciężko bo wymieniałem ją w jak były jeszcze mrozy i z klimy nie korzystałem bezpośrednio po wymianie.

    Cytat Napisał Pawcio Zobacz post
    Podczas wymiany nagrzewnicy pewnie ci wypuścili czynnik chłodzący? I dlatego teraz nie chłodzi?!

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał r_e_b_e_l Zobacz post
    A nie orientujesz się czy da się wymienić nagrzewnicę nie ingerując w klime - bo warsztat zapewnia, że nic nie ruszał a z udowodnieniem też mam ciężko bo wymieniałem ją w jak były jeszcze mrozy i z klimy nie korzystałem bezpośrednio po wymianie.
    Da się ale jest to kawałek ciężkiej roboty!!! Trzeba pokombinować,szczegóły znajdziesz na forum,bo temat był dość obszerny!

Podobne wątki

  1. Montaż czujnika deszczu
    Utworzone przez kolorowy w dziale 166
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 16:49
  2. [159] Kalibracja czujnika deszczu w 159?
    Utworzone przez murgal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 11-10-2016, 13:46
  3. Kalibracja czujnika deszczu
    Utworzone przez iwok w dziale 166
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 15:10
  4. Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:00
  5. Zasada działania czujnika deszczu
    Utworzone przez kmito w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 14:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory