Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Uklad wydechowy

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Rafik
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bartoszyce/Londyn
    Postów
    173

    Domyślnie Uklad wydechowy

    Witam.

    Mam do was pytanko, czy dziurawy, stary wydech ma wplyw na moc w naszych bellach?
    Ostatnio zauwazylem buczenie miedzy srodkowym a tylnym tlumikiem i autko przy 6000 obratach traci moc. Podobnie mialem jak mi sie tlumiki rozlaczyly. Buczenie straszne a przy wciskaniu gazu tragedia, bardzo wolno przyspiszala moja alficzka. Czy to normalne?

    Pozdr.
    Była Alfa 156 2.4 JTD 10V 185 KM
    Byla Alfa 166 3.0 Super + LPG
    Jest Alfa 166 3.2

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Tak to ma jakiś wpływ na moc silnika,lepiej wspawaj w dziurę nową blachę lub wymień cały wydech i będzie po kłopocie. Nie jestem pewien,ale może ktoś mnie sprostuje to może też być przez sonde lambda,ktora wysyła złe dane do komputera silnika i tylko wystarczy zniwelować dziury w wydechu....

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Według mojego mechanika dziurawy układ ma wpływ na moc. Mówił mi coś o sprężaniu gazów ale go niedokładnie słuchałem bo miał na półce układ Superspinta (do Alfy jego żony) i to mnie bardziej interesowało.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Gdy masz wydech uszkodzony to sonda lambda może źle działać - nie może w takiej sytuacji szybko reagować na zmiany i dlatego komp źle dobiera proporcje paliwa, skutkiem czego jest spadek mocy. Gdyby całkowicie nie działała to system powinien przejść w tryb awaryjny (a tego chyba nie masz), a tak to komp pracuje w oparciu o błędne dane. Tak sobie to wyobrażam...

    Inna sprawa to świece i filtry lub uszkodzony katalizator. Tylko przy katalizatorze to chyba oprócz spadku mocy jest gorsze przyspieszenie, nierówna praca silnika i drgania na biegu jałowym.

    Ja bym wymieniła na początek tłumiki – środkowy i tylny (na pewno obłażą) – myślę, że już pora, sprawdziła świece i filtry (jeśli tego nie robiłeś). Miałam podobnie – tylko spadek mocy, żadnych innych objawów i pomogło. Ale pewnie mi nie uwierzysz… Może, więc ktoś potwierdzi…znaczy mechanik

    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Rafik
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bartoszyce/Londyn
    Postów
    173

    Domyślnie

    Sprawdzilem wydech i koncowy jest do wymiany. Od nowosci nie wymieniany. Plachty rdzy mozna zdejmowac z tego tlumika. Zakupilem nowke i w sobote wymiana

    Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi
    Była Alfa 156 2.4 JTD 10V 185 KM
    Byla Alfa 166 3.0 Super + LPG
    Jest Alfa 166 3.2

  6. #6
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    dziura przed tylnym tłumikiem owszem wpłynie na moc auta ale tylko pozytywnie! pracy lambdy w tym wypadku pozostaje bez zmian bo najblizsza jest na kacie. spadku mocy nie można tłumaczyć nieszczelnym wydechem. Inna sprawą jest stan wczesnijeszych elementów ,skoro srodkowy jest juz wyeksploatowany ta mozna byloby na odległośc przypuszczać ze i kat moze juz dogorywać( choć troche to naciagana teoria).

    Czy w 156 2,5 jest taki sam tłumik jak w 166 czy to zupełnie inna konstrukcja?jesli podobny prosiłbym Cie o przesłanie jakiegoś zdjecia nowego tłumiczka i jego ceny jesli oczywiscie to nie kłopot pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Rafik
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bartoszyce/Londyn
    Postów
    173

    Domyślnie

    Sa zupelnie inne i cenowo bardzo duza roznica. Podaje linki na moj ulubiny warsztat w Anglii)

    166

    156

    Pozdr.
    Była Alfa 156 2.4 JTD 10V 185 KM
    Byla Alfa 166 3.0 Super + LPG
    Jest Alfa 166 3.2

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Właściwie to pytam z ciekawości, bo Rafik już trafił do fachowców...

    No, ale gdy spaliny zbyt szybko opuszczają układ wydechowy to sonda nie osiąga optymalnej temperatury pracy, a wtedy chyba może być spadek mocy. Z założenia jest to układ i każdy jego element powinien grać w jednej drużynie. Nie wydaje mi się logiczne, żeby dziura w jednym zwiększała moc a drugim zmniejszała, bo wtedy mogłoby się okazać, że w ogóle jeden z tych elementów jest zbędny. Z założenia cały układ powinien być szczelny.

    Jeśli coś kręcę to proszę o poprawki i małe szkolenie.

  9. #9
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie


    jak dla mnie trochę się zagalopowałeś. Dziura w żadnym nie zwikszy mocy bo tak jak napisałes, elementy wydechu stanowią one całość która ze sobą współgra. Natmiast nie wszystkie elementy wydechu sa niezbedne. Można wyliczyć wydech np pod wydech na jednym i na 3 tłumikach.

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Rafik
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bartoszyce/Londyn
    Postów
    173

    Domyślnie

    To prawda, jak jest nieszczelnosc to jest dlawienie i spadek mocy, zreszta powyzej pisalem jak mi sie tlumiki rozlaczyly. W vectrze po wyjeciu katalizatora, fura zaczela gorzej chodzic, dusic sie troszeczke. Byl juz inny przeplyw spalin i nie powiem jak smierdzialo((

    Pozdr.
    Była Alfa 156 2.4 JTD 10V 185 KM
    Byla Alfa 166 3.0 Super + LPG
    Jest Alfa 166 3.2

Podobne wątki

  1. [146] Uklad wydechowy do 2.0ts
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2016, 22:25
  2. 1.9jtd 115km uklad wydechowy
    Utworzone przez badboy w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 16:40
  3. [146] Czy to zapowietrzony uklad??
    Utworzone przez master007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-09-2009, 16:02
  4. [155] uklad wydechowy
    Utworzone przez salatin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 06:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory