Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Temat: Alfa 166

  1. #11
    madryar
    Gość

    Domyślnie

    Ja moze odpowiem z wlasnego doswiadczenia w domu bo jest podobne :wink:
    Moj tato przez wiele lat jezdzil Nissanem Sunny 1.7 diesel i z niego przesiadl sie do Alfy 156 1.8 TS.Do tej pory tez nie wiedzial co to awaryjnosc bo z japonskim toczydelkiem nie mial nigdy problemow...pamietam jak 1997 roku zaraz po wejsciu na rynek 156 mowil ze samochod jest przepiekny i marzy o takiej Alfie :wink: ...no i po 3 latach stal sie posiadaczem 156... coz -nie obeszlo sie bez usterek-pekniety pasek rozrzadu i wymiana walu to najpowazniejsze z nich :mrgreen: (samochod kupiony w salonie Alfy od pierwszego wlasciciela z pol roczna gwarancja i udokumentowanym przebiegiem 70 tys km-poprzedni wlasciciel zostawil Alfe w rozliczeniu za Lancie Thesis :wink: )takze naprawde nikt mnie nie przekona ze Alfy sa bezawaryjne tylko trzeba dbac...ja kocham alfe za wiele ale nad jakoscia musza jeszcze popracowac...Wracajac do mojego taty i Alfy 156-pewnie kazdy pomysli ze facet ma dosc tego "rupiecia"...jest wrecz przeciwnie,nie powie zlego slowa na swoja 156,mnie namowil na GTV chociaz usilnie chcialem Audi A4 ,a nastepnym samochodem jaki zamierza kupic jest 166 2.4 JTD...no i jak to wytlumaczyc...to jest prawdziwy Alfista!!!
    Takze bede szczery i napisze ze bez usterek sie nie obedzie...szczegolnie ze nie jet to samochod nowy...napewno Alfa wynagrodzi te niedogodnosci swoim nieziemsko precyzyjnym prowadzeniem,dzwiekiem silnika(ale to nie diesel :wink: )czy pieknym wygladem.Ja wziolbym diesla bo gaz Alfie nie bardzo sluzy...Mozna tylko znowu przytoczyc slynne "Alfe kupujesz sercem,a nie rozumem" 8)


    Pozdrawiam

  2. #12
    peters2
    Gość

    Domyślnie alfa 166

    To moze ja z racji ze moja bella to ta najwieksza
    Mam 166 2.0ts moim zdaniem to najlepsza z alf(sorki chlopaki)dynamika komfort styl limuzyna z zacieciem sportowym.Jezeli chcesz sie wyrozniac na drodze ogladac ciekawskie spojrzenia publiki to nie zastanawiaj sie.Co do awaryjnosci-wszystko zalezy od egzemplarza.jesli jest zadbana-na serio zadbana-to nie sprawia zadnych problemow.Pamietaj regularny serwis,dobre oleje plyny,to podstawa.Jedynym mankamentem auta to instalacja elektryczna,czasami lubi zapalic sie jakas kontrolka bez powodu albo zamek centralny nie pracuje takie pierdolki....Po za tym ja nie chce w zyciu innego auta no moze 166 3.0 Osobiscie polecam silnik 2,5v6 dynamika i jaka taka ekonomia ,2,0 jest za slaby(chyba ze trafisz tbv6 ale to rzadki silnik i drogi w serwisie)a 3.0 to potega ale lubi wypic.Nie polecam gazu-raz belki tego nie lubia dwa-alfa z gazem?????!!!!!!Nie wiem nic o dieslu ale ja fanem dezli nie jestem.Ogolnie to super auto-niestety na polskich drogach zawiecha siada a tania nie jest(ale to nie tylko problem alf-patrz audi,merek,bmw i inne ...)No coz logan to to nie jest za to nie przewraca sie na zakretach) Jesli potrzebujesz jeszcze jakichs informacji-pisz

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    nie wiem czy najlepsza ale wiem jedno ze napewno najsmutniejsza :mrgreen:
    ja osobiscie bym szukał takiej jak mieli w chłopaki nie płaczą - czarna z jasną skorą w wersji SUPER 3,0 V6 i wszystko jasne..
    moze dodam cos jeszcze od siebie o awaryjnosci..
    niestety rowniez uwazam ze alfy potrafią sie sypac szczegolnie zaniedbane egzemplarze co to własciciel zapomniał ze jezdzi sportowym autem..
    w moim przypadku urwał sie klin od koła zebatego rozrządu na wale!!! efekt, wiadomy, wszystkie zawory kaput... taką juz kupilem..
    ale i tak kocham swoją alfe, szczegolnie za przyjemnosc pokonywanego kazdego kilometra i gdy bede wymieniał samochod na 99% znowu to bedzie alfa romeo, bądz 1% dla fiata coupe turbo :wink:

  4. #14
    elcoruso
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki za opinie!

    To pociagnijmy jeszcze temat dalej bo jestem taki, że jak sie czymś interesuje to do końca :wink:

    1. JTD 2.4 to silnik najbardziej ekonomiczny w 166 (ale dokładnie tez nie wiem ile by palił), seryjnie na papierze wyglada to dobrze 136Km i 304Nm - zaraz po zakupie auto na pewno poszłoby na wirusa - jakby było jakieś 160-170Km i moment pod 400Nm to pewnie jeździłoby to już bardzo ładnie!
    2. Gaz byłby tylko sekwencyjny (może nawet V generacji z wtryskiem hazu w fazie ciekłej)
    3. Pierwszą rzeczą jaką bym zrobił po zakupie to wymienił amory na twardzsze bilsteiny, co podobno zmniejszyłoby tez kłopoty z czestymi remontami całego zawieszenia.
    4. Artykuł z cuoresportivo już przeczytany od a do z.....
    5. Ja o samochód dbam bardziej niz o żone, więc wszystko sprawdzam zawsze na czas i dokładnie (a w przypadku alfy to jest przecież bardzo wazne).
    6. No co tu dużo jeszcze pisac Alfa 166 jest po prostu piękna 8)

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja bym jednak pozostał przy dieslu jesli chodzi ci o ekonomie..
    aczkolwiek jestem zwolennikiem benzyny w alfie..
    chodz moje 2,0 16v TS nie pali nadmiernie duzo(silnik ten sam co w 166), na trasie 7-8 litrow to juz w 166 ze jest cieższa by sobie łyknął.. moze peters ci powie dokładniej ile to pali w 166 :wink:
    gaz nawet sekwencja mysle ze to proszenie sie o kłopoty...
    benzynowy V6 alfa romeo ma nawet jakis tytuł na koncie za wyśmienita kulture pracy, i po co to psuc jakims gaziorem :wink:
    co do opieki nad alfą, to juz znam nie jednego co wymiękł jak kupił sypiący sie egzemplarz, takze czasem warto wiecej dołozyc przy zakupie niz pozniej tyle samo wpakowac w ciągłe usterki :mrgreen:
    aha i zorientuj sie czy jest jakis warsztat od włoskich autek w twoich rejonach, bo duzo tez potrafia namotac mechanicy... no chyba ze sie sam znasz na autkach to wtedy jest duzy plus posiadając alfa romeo :wink:

  6. #16
    elcoruso
    Gość

    Domyślnie

    Czytałem opinie dotyczace JTD i podobno duży moment sprawia, że auto ładnie ciagnie, może do setki ma tylko niecałe 10s ale elastycznośc przy takim momencie musi być niezła! Zakładam oczywiście, że wszystko jest w porządku (tzn. jakiś poprzedni właściciel debil nie katował turbiny, że przepływomierz jest ok itp.).
    Sam sie aż tak nie znam na mechanice, natomiast mój ojciec jest mechanikiem i diagnostą, twierdzi, że alfy (nawet nowsze tzn. 156) nie mają skomplkowanego zawieszenia (podobne jak fiaty), ale wproblem zaczyna sie jak coś sie stanie w silniku.
    Sam byłem ostatnio świadkiem jak na warsztacie mieli Alfe 166 JTD, podlączali ja pod kompa i nie mogli zdiagnozowac co jej wogóle jest (szczegółów nie znam).
    Jeżeli chodzi o V6 to przeraza mnie jednak triche zbyt duże spalanie po miescie (a głownie po mieście jeźdze). Z drugiej strony moja Alma po mieście też nie bierze mniej niż 10l.

    P.S. Wogóle to jeszcze nawet w 166 nie siedziałem, wiec jak narazie działa w wiekszości tylko mój rozum, nie serce :wink:

  7. #17
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    To wiec zasiądz za sterem Alfy a wtedy pogadamy............... :mrgreen: Nie bedziesz miał wątpliwosci co do wyboru auta!! A tak swoją drogą tak jak ładnie to koledzy opisali utrzymanie 166 tanie nie jest!!!! Wogóle utrzymanie każdej Alfy to są koszta calkiem spore To na pewno nie jest Nissan!!!!! Jesli zdecydujesz sie na kupno to proponuje zrobic wycieczkę do Belgii, Holandii tam możesz znalezsc zadbany model ale oczywiscie za odpowiednie pieniądze!!!! Bo u nas w kraju ciężko cos dostac w miare wzglednym stanie technicznym!!!! Oczywiscie zdarzaja sie rodzynki ale to naprawde bardzo rzadko!!!

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał elcoruso
    Czytałem opinie dotyczace JTD i podobno duży moment sprawia, że auto ładnie ciagnie, może do setki ma tylko niecałe 10s ale elastycznośc przy takim momencie musi być niezła! Zakładam oczywiście, że wszystko jest w porządku (tzn. jakiś poprzedni właściciel debil nie katował turbiny, że przepływomierz jest ok itp.).
    Sam sie aż tak nie znam na mechanice, natomiast mój ojciec jest mechanikiem i diagnostą, twierdzi, że alfy (nawet nowsze tzn. 156) nie mają skomplkowanego zawieszenia (podobne jak fiaty), ale wproblem zaczyna sie jak coś sie stanie w silniku.
    Sam byłem ostatnio świadkiem jak na warsztacie mieli Alfe 166 JTD, podlączali ja pod kompa i nie mogli zdiagnozowac co jej wogóle jest (szczegółów nie znam).
    Jeżeli chodzi o V6 to przeraza mnie jednak triche zbyt duże spalanie po miescie (a głownie po mieście jeźdze). Z drugiej strony moja Alma po mieście też nie bierze mniej niż 10l.

    P.S. Wogóle to jeszcze nawet w 166 nie siedziałem, wiec jak narazie działa w wiekszości tylko mój rozum, nie serce :wink:
    156 nie ma tej samej zawiechy co we fiatach, to jest samodzielna konstrukcja spotykana w lancii kappie jak juz :wink:
    jakby zawiecha była od fiata to i miałaby ceny fiatowskie a tak nie jest :mrgreen:
    czesci zawieszki to 166 są jakies kosmiczne gdzies słyszalem, musiałbys sie zoorientowac..

  9. #19
    peters2
    Gość

    Domyślnie AR166

    Co do spalania: dane fabryczne:2.0ts 13.8/7,3/9,7 2.5 16,3/8,6/11,4 2.0tbv6 17,6/8,3/11,7 3.0 18.3/9,1/12,5 jtd 9,9/5,8/7,3 Moja ts pali w miescie ok 13 w trasie zejde do 7,3 spokojnie(90/h) srednie spalanie z kompa (po ok 3000 mil)to 11,4ale wiekszosc z tego w miescie na krotkiej trasie.Jezeli chcesz oszczedzac to raczej dezel chociaz troche warkotliwy jak dla mnie ale osiagi imponujace.O gazie to raczej zapomnij ciezko z tymi silnikami na gazie wiecej problemow niz to warte.Co do zawiechy-ktos kto twierdzi ze to proste zawieszenie jak we fiacie (nie obrazajac nikogo)niewiele ma pojecia o zawieszeniu alfowskim.Moze nie jest to szczyt mozliwosci inzynierskich ale b.proste to ono nie jest.Mam to szczescie ze smigam po dobrych nawierzchniach to nie bardzo mnie ten problem dotyczy ale wiem ze w kraju prawa i litosci padaja wszelkie gumy amortyzujace ,wahacze itd...a to nie jest tanie.Co do awaryjnych silnikow to bzdura moim zdaniem alfowskie silniki sa bardzo dobre i trwale a ze pala...no coz cos za cos.Ogolnie jak znajdziesz zadbana maszyne bierz w ciemno i witaj w klubie stylowych aut z dusza.(Ja na pieknych kobietach i autach nie oszczedzam-i one to doceniaja)

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Jasne,że kupić. Ja też szalenie choruję na 166 ale jeszcze brakuje funduszy. Tak jak ktoś pisał wyżej -wsiadz i się przejedz a już nie wysiądziesz. Naprawdę warto-POWODZENIA.
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory