Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: jak czesto naprawiacie zawieszenie??

  1. #1
    grabo_s
    Gość

    Domyślnie jak czesto naprawiacie zawieszenie??

    ja powoli nie mam sił na moje auto. ciagle problemy i wydatki. teraz przyszla kolej na naprawe zawieszenia z tylu. a dodam ze łozyska wahacza wymienialem w lipcu, przejechalem 15 tys i slysze ze znow trzeszczy :? to normalne?? czy ostatnio załozyli mi tandetne zamienniki?? komplet naprawczy juz zamowiłem 110zł na 1 strone. mieli jeszcze jakies polskie za 70zl, ale nie chcialem ryzykowac, mam nadzieje ze te dłuzej wytrzymaja.
    Jeszcze czeka mnie wymian klocków i być może tarcz hamulcowych( podczas hamowania słysze tarcie). Jezeli wymiana klocków to wszystkie koła od razu?? jakie klocki i tarcze polecacie?? jakie koszty??
    dzieki i pozdrawiam

  2. #2
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    co do wymian zawieszenia to jakieś 4 miechy temu wymieniałem prawy wachacz i drążki kierownicze z obu stron .. a tera słysze że mi z lewej manki wachacz nie daje rady :wink: .... niestety polskie drogi.
    a co do klocków to zobacz w jakim są stanie i mozesz tylko wymienić jedną os , jeśli będzie taka potrzeb to wymień i wszzystko naraz.
    ja jak wymieniałem ostatnio u siebie z przodu, to tarcze i klocki naraz.
    tarcze brembo naccinane ,,, a klocki jurida ale nie polecam ponieważ po czasie zaczynaja cholernie piszczec . b. to wkużajace jest noi odrazu zwracam na siebie uwage przy hamowaniu :mrgreen: .

    pozdrawiam

  3. #3
    Lukasik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radek155
    .kupiłem zamienniki i wymieniłem tyko tulejki (sam na działce) nie cały wachacz (koszt ok 25 zł) i.
    a nieweisz ile wachacz lewy do 75 bo mi skrzypi jak skrecam w lewo

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Ja wkrótce też muszę wymienić gumy bo mam taki sam objaw przez leżących policjantów


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Dzięki za poradę,teraz wydaje mi się to proste.W sumie jak dobrze pójdzie to dużo czasu nie zajmie robota


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  6. #6
    DUNIO
    Gość

    Domyślnie

    Ja ma alfe od jakichs 2 miesiecy i jak narazie zawieszenie mi sie niezle trzyma tylko guma na wachgaczu z prawej strony mi sie troche wyrabala chyba bede musial ja wymienic

  7. #7
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    mam już 3 alfe 164 średio zawiecho robiłem TYŁ co 30 tyś ale za to PRZÓD- jak wytrzymałm 20 to było niżle -to akurat duży minus alf- przynajmniej 164, ale za to cały tył z robocizną u mojego mech 280zł a przód 400zł ale mówie to po znaj. w fiacie całe zawiecho ok 6000zł- paranoja

    [ Dodano: 2006-05-16, 22:06 ]
    w 155 myśle że podobnie choć kumpel w Temprze zapłacił 2000 za całość a tro podobne

  8. #8
    rwww
    Gość

    Domyślnie

    u mnie wahacze firmy vema 20-25 tys ale slyszalem ze ruvill wypuscil wahacze do 155 podobno sa trwalsze i min wiecej kosztuja

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem na przeglądzie i się potwierdziło-muszę wymienić gumowe tulejki. Ile może kosztować komplet - 2 szt ?


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  10. #10
    Andrzej
    Gość

    Domyślnie

    Moja 155 zaczyna domagać się roboty zawieszenia mniej więcej po 35 ciu tyśiącach. Ostatnimi czasy jeżdżę nią nad wyraz ostrożnie, a to z racji braku gotówki. Zrobiłem stabilizator w tylnym prawym kole no i czeka mnie przód do remontu, ale na naszych drogach to i tak dobrze. Tył (razem z robotą) wyszedł mnie 100. Szczerze powiedziawszy niezbyt jestem obeznany, jeśli chodzi o mechanikę i majstrowanie przy brykach, ale mam nadzieje ze sie poprawię.

Podobne wątki

  1. Zawieszenie od GTA w 1.9.JTD
    Utworzone przez Bryl@nt w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 21:41
  2. wentylator za czesto sie włącza
    Utworzone przez maciekk w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 20:07
  3. [159] Zawieszenie
    Utworzone przez stary w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 09:41
  4. zawieszenie
    Utworzone przez tuzi5 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 15:14
  5. Zawieszenie
    Utworzone przez grzesieks8 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 09:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory