Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Fachowiec od diesla..

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar confil
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra-Ochla
    Auto
    159 1.9JTDm
    Postów
    74

    Domyślnie Fachowiec od diesla..

    Cześć
    Moja Alfa kopci na czarno
    Przy spokojnej jeździe puszcza dymki jak z fajki kapitana piratów, ale przy wciśnięciu prawego pedału do podłogi , stawia zasłonę dymną jak Alianci pod Dunkierką
    Szukam namiarów na SPECJALISTĘ od silników diesla, jak macie kogoś sprawdzonego to proszę o info
    Dzięki

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar witek_n
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    GT 1.9 JTD -> Brera 2.4 JTDm+ -> Giulietta T-Jet+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Moje kłopoty z przerwami mocy w JTD rozwiązali skutecznie Maruniakowie (Lęborska 27 w Poznaniu). Robili też przy okazji u mnie sporo prac mechanicznych i ze wszystkiego jestem bardzo zadowolony. Łukasz Maruniak naprawdę zna się na tych autach i naprawia je z głową. Pytanie czy chcesz dojeżdżać, bo widzę na profilu, że miałbyś do nich kawałek.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    Ja mam najlepszego speca od JTD w Zielonej jakiego spotkalem(a juz wielu mechanikow spotkalem w ZG) - Pan Krzysiek z Czerwienska, wiec masz rzut beretem tym bardziej,ze mojemu bratu odstawil samochod po naprawie do domu! . Nie wiem czy sobie zyczy podawanie jego prywatnego telefonu na publicznym forum, wiec Confil wysle ci PW.

    Jestem bardzo zadowolony, robi tanio i skutecznie, a co mnei urzeklo to w przeciwienstwie do innych mechanikow, jesli zobaczy jakas pierdolke do poprawy, to przy okazji to zrobi (u mnie przerwany przewod abs i bledy na kompie). Fajne ma tez terminy napraw Ekspresowe
    Ostatnio edytowane przez Torino ; 09-09-2013 o 13:50

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar confil
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra-Ochla
    Auto
    159 1.9JTDm
    Postów
    74

    Domyślnie

    Dzięki za namiary, zacznę oczywiście od Czerwieńska , ale jak zajdzie potrzeba to wybiorę się nawet do Poznania. Dojazd to nie problem,problem to znalezienie uczciwego,solidnego i znającego się na samochodach mechanika.
    Wiem co piszę , przez 9 lat jeździłem(nie Alfami) do jednego mechanika w ZG i ufałem ,że robi solidnie,a duuuża kasa jaką woła za swoje usługi jest następstwem wysokiej jakości napraw wykonywanych w jego warsztacie
    Zorientowałem się ,że jest ...tiiiiii.... kiedy zajechałem tam AR 147 z luzami w przednim zawieszeniu. Skasował mnie 2.5tyś twierdząc ,że wymienił wszystko,czyli zawiasy góra i dół , dumy stabilizatora oraz łączniki . Części miały być TRW ,ale kiedy po około 5-7tyś km usłyszałem stuki w zawieszeniu , zdjąłem koła i przyjrzałem się wymienionym elementom!!! Gumy stabilizatora na 100% nie były wymieniane, a wahacze były jakimś najtańszym zamiennikiem rodem z Allegro!!!
    Kiedy zajechałem do niego,cokolwiek zdenerwowany Powiedział,że części są dobrej jakości , tylko AR to takie g..no że ciągle coś się stuka,puka lub się psuje!!!
    Tak oto rodzą się bajki i legendy o awaryjności Alf.
    Dlatego tak zależy mi na namiarach na sprawdzonych mechaników.
    Raz jeszcze dzięki

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar K.O.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Nareszcie 147 140CV :)
    Postów
    195

    Domyślnie

    To jak się możesz wybrać do Poznania, to i ja polecę panów Maruniak. Nie dość, że mili i pomocni, to zawsze fajnie z nimi pogadać No i raczej nie robią wałków na częściach. Robili moją piękną pół roku temu, kiedy ją kupiłem, i do dziś nic się nie sypie. Ceny też przystępne jak na ten poziom obsługi.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Lancia Thesis 2.4 JTD 10V
    Postów
    51

    Domyślnie

    Mojego diesla ogarnia Nagórski- póki co bez dymu
    Alfa lover ;p

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW, 2.4 JTD 140KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Umowilem sie na ogledziny Alfy 156 2.4 jtd 140KM, w Poznaniu. Jednak sam pochodze z Wroclawia.
    Czy moglby ktos polecic mi serwis, w ktorym zrobilbym rzetelna diagnoze przedzakupowa?
    Najlepiej byloby gdyby warsztat znajdowal sie po wschodnio-poludniowej czesci Poznania, gdyz egzemplarz, ktory chce ogladnac stoi w Nagradowicach.
    Pozdrawiam!

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar K.O.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Nareszcie 147 140CV :)
    Postów
    195

    Domyślnie

    Mi sprawdzali panowie Maruniak - zupełnie druga strona miasta, ale myślę, że warto się przejechać. Przy okazji miałbyś jazdę próbną Wtedy kosztowało to 150zł. Razem z podłączeniem pod kompa, sprawdzeniem miernikiem lakieru, przeklepaniem silnika, zawieszenia... Sam też się przejechał.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW, 2.4 JTD 140KM
    Postów
    12

    Domyślnie

    Czytalem wlasnie pelno dobrych opinii na temat tego warsztatu, ale tak jak pisalem wczesniej...auto jest do ogladniecia prawie 50 km, od serwisu panów Maruniak. Moze znasz jakis inny warsztat, godny polecenia, z drugiej strony miasta? Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Z drugiej strony Poznania masz p. Kotowicza na Starołęce, ale zadzwoń wcześniej czy się podejmie takiego przeglądu "w biegu".
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


Podobne wątki

  1. Ogarnięty fachowiec potrzebny od zaraz!!!
    Utworzone przez sneijder w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 17:56
  2. fachowiec do wymiana rozrzadu 159
    Utworzone przez masters85 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2015, 18:42
  3. Fachowiec od klimy
    Utworzone przez ESKUDO1 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 22:28
  4. [164] 164 3.0 24V potrzebny fachowiec
    Utworzone przez Wujo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 08:52
  5. POTRZEBNY DOBRY FACHOWIEC DO ALFUNI
    Utworzone przez Izabela w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-08-2008, 11:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory