Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Test przeplywomierza - Wroclaw

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    56

    Domyślnie Test przeplywomierza - Wroclaw

    Witam,
    ze wzgledu na szalenie wysokie spalanie Alfiny 147 2.0 TS oraz logi swiadczace niski przeplyw powietrza zostalem zmuszony do jego przetestowania. Tak wiec potrzebuje na probe egzemplarza ze sprawnej jednostki. Czy ktos z Wro mialby czas aby ze mna taki test przeprowadzic, nie chce kupowac nowej jesli nie wiem czy jest uszkodzona.
    Pozdrawiam
    Robert

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Alex
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    ALFA 156 1,8TS 144KM 1998 Czarna Strzała
    Postów
    147

    Domyślnie

    Powiadają... że jak odepniesz przepływke i auto będzie miało kopa i spalanie 100/100, to znaczy, że siedzi przepływka U mnie się sprawdziło i po wymianie wróciło do normy. Przy okazji wadliwej przepływki może też wariować lambda.
    ~~~~~~~~ I'm not drunk! I just drive Alfa Romeo


  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - mozna w prosty sposób samemu sprawdzić MAF.

    1.- po włączeniu stacyjki sprawdzic napięcie na wyjściu MAF-a, ma być 1.00000000 V.
    2. rozgrzać auto do tych 80 stopni, podpiąć FES-a, MEs-a, alfaobd i na postoju zrobić test do odcięcia.
    - wyniki podać na forum.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Carlos71
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 145 1.4 TS Pack Sport, jest GT 1.9 JTD
    Postów
    241

    Domyślnie

    Jak jeszcze potrzebujesz podmianki to się odezwij

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    56

    Domyślnie

    >>Powiadają... że jak odepniesz przepływke i auto będzie miało kopa i spalanie 100/100, to znaczy, że siedzi przepływka U mnie się sprawdziło i po wymianie wróciło do normy. Przy okazji wadliwej przepływki może też wariować lambda.

    Jak odepnę przepływkę to nie mam spalania pokazanego na kompie. Auto bez zmian w sumie jeździ. Kopa wg mnie ma, jednak po wciśnieciu gazu do dechy, przyspiesza po ok sekundzie. Podmieniłem przepływkę i niestety takie same odczyty i tak samo zachowujące się auto. Wątpiłem że to przepływka bo była wymieniana rok wcześniej(przez poprzedniego właściciela - nie wiem dlaczego wymieniał). Problem pojawił się po wymianie rozrządu i wymianie sprężynki w wariatorze (wymieniałem zapobiegawczo - nie klekotał - po uruchomieniu silnika i doprowadzeniu prądu do zaworu silnik się dławi, więc chyba działa ok). Rozrząd ustawiany na blokadach HP + wskaźnik na wale + czujnik zegarowy.
    Przy 7000 obrotów na postoju zasysa ok 120kg powietrza (powinno ok 400). Przy jeździe przy 3000 tyś obrotów jest ok 100 kg...trochę tak jakby słabo zasysało przez silnik. Dziur w przewodach powietrznych nie zauważyłem.

    >> 1.- po włączeniu stacyjki sprawdzic napięcie na wyjściu MAF-a, ma być 1.00000000 V.
    Z tego co pamiętam to zgadzało się to mniej więcej, choć dziś jeszcze raz sprawdzę.
    >> 2. rozgrzać auto do tych 80 stopni, podpiąć FES-a, MEs-a, alfaobd i na postoju zrobić test do odcięcia.
    Dziwne jest też to, że nie ma efektu odcięcia

    >> Jak jeszcze potrzebujesz podmianki to się odezwij
    Chętnie podłączę się pod jezszcze jedną przepływkę Tylko czy model jest odpowiedni, bo w informacjach widzę że bliższa Ci jest 145.

    Auto przy robieniu rozrządu było odłączone od zasilania na 3-4 dni. Mogłoby to mieć wpływ na jakieś ustawienia?
    Miałem też niespodziankę z bakiem. Podczas tankowania, paliwo wyleciało spod auta. Okazało się że nakrętka od pompy paliwa odkręciła się...ale jak??? Może coś nie tak jest z pompą i cisnieniem paliwa?

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Carlos71
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 145 1.4 TS Pack Sport, jest GT 1.9 JTD
    Postów
    241

    Domyślnie

    Tak mam 145, ale można przełożyć sam wkład/czujnik bez plastykowej obudowy, bo wkłady są te same różnią się tylko obudową. O ile masz 5 pinów we wtyczce, bo starsze miały 4 piny.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - mozna w prosty sposób samemu sprawdzić MAF.

    1.- po włączeniu stacyjki sprawdzic napięcie na wyjściu MAF-a, ma być 1.00000000 V.
    2. rozgrzać auto do tych 80 stopni, podpiąć FES-a, MEs-a, alfaobd i na postoju zrobić test do odcięcia.
    - wyniki podać na forum.
    przepływka może oszukiwać w różnych zakresach przepływu, więc jest to praktycznie nie do sprawdzenia.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed
    Postów
    56

    Domyślnie

    Po dwóch podmianach przepływki, można powiedzieć, że to nie ona jest winna. Ale to co mi się rzuciło w oczy to modulowany kanał ssący(V.I.S w FESie), a konkretniej brak zmian jego długości. Cały czas mam w FESie stan LONG, bez względu na temperaturę silnika, prędkość, obroty etc. Z tego co widziałem w dokumentacji, to poniżej 2800 obr powinien wskazywać SHORT. A więc odłączyłem kabel od siłownika(wtedy wydaje mi się że kanał jest ustawiony jako SHORT) i przy obrotach na biegu jałowym, przepływ powietrza wzrósł prawie dwukrotnie.
    Może ktoś wie więcej o tym elemencie?

    Zabawne też jest to, że gdy sprawdzam przepływkę podczas jazdy i na postoju to przeważnie podczas jazdy wskazania są o wiele większe.

    Ciekawe też że brakuje odcięcia...ehh

Podobne wątki

  1. dymi - diagnoza przeplywomierza i turbiny
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 17:32
  2. i znowu temat przeplywomierza)))
    Utworzone przez altiplano w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 10:23
  3. odpiecie przeplywomierza
    Utworzone przez jacek1968 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 22:04
  4. Numery przeplywomierza i wariatora
    Utworzone przez Konrado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-10-2007, 15:32
  5. Wykres przeplywomierza
    Utworzone przez Konrado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-04-2007, 23:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory