Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [156] Nowe amortyzatory?

  1. #1
    pokrop8
    Gość

    Domyślnie [156] Nowe amortyzatory?

    Szukam nowych amortyzatorów do mojej 156-stki, lecz niechciałbym kupować w aso.
    W skepach są ale obniżające a ja chce mieć taki zam poziom ewentualnie niewiele niższy!

  2. #2
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    amortyzatory nie regulują wysokości tylko sprężyny. jesli chcesz miec twardsze zawieszenie to polecam bilsteina B6, dedykowany do seryjnego zawieszenia ale na obniżonym tez sie dobrze jeździ.

  3. #3
    pokrop8
    Gość

    Domyślnie

    A jakie jeszcze amory polecacie?? Tak rozmyślam i rozważam wszystkie propozycje.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    pokrop8, Koszt kompletu Bilsteina B6 do 156tki to kolo 2tys zł, za ta kase dorwiesz juz KONI FSD, ale Koni jak siądzie to smietnik a Bilstein ma ta przewage ze nawet jesli sie zuzyje [w koncu kiedys tak] nie musisz wywalac kasy na nowe amory tylko wysylasz swoje do Zerkopolu [fabryczny serwis Bilsteian na Polske, robia serwis zawieszen Bilsteina dla sportu moto] i mniej wiecej za 30-40% ceny nowych masz zrobione na cacy swoje, wymieniaja wszystkie uszczelnienia i zawory zwrotne plus moga ci amortyzatory poo twoje indywidualne preferencje wyregulowac.

    Tak ja pisałem Koni FSD fajne bo "inteligentne" ale balbym sie jego awaryjnosci chyba jednak, Bilstein ma swoja renome, ja osobiscie smigam na B6 z racji tego ze nigdy nikt z moich znajomych z ktorymi amatorsko startujemy w imprezach typu KJS nie mial problemow z Bilsteinem a KONI potrafilo pociec po sezonie.

    pzdr. Grzesiek
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    pokrop8
    Gość

    Domyślnie

    dzięki Ci bardzo Chyba zdecyduje sie na koni, ponieważ mam niedaleko dilera z profesjonalnym warsztatem, gadalem już i dadzą mi upuscik 30%. GrzesiekK. wisze Ci piwo :wink:

    <haha>

  6. #6
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    mnie na dniach czeka wymiana amortyzatorów z tyłu i wybrałem bilsteina b4 jako zamiennik oryginalnych bez żadnego obniżania i poprawy twardości. Cena za komplet na tył to 500 zł z montażem

  7. #7
    TREMOR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cin_ek Zobacz post
    mnie na dniach czeka wymiana amortyzatorów z tyłu i wybrałem bilsteina b4 jako zamiennik oryginalnych bez żadnego obniżania i poprawy twardości. Cena za komplet na tył to 500 zł z montażem

    Gdzie dostałeś takie amory w tej cenie ???????????????? bo wg. mnie to super cena... i to z montażem jejku.

    ---------- Post dodany o godzinie 15:43 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:41 ----------

    Cytat Napisał TREMOR Zobacz post
    Gdzie dostałeś takie amory w tej cenie ???????????????? bo wg. mnie to super cena... i to z montażem jejku.
    w komplecie były odbojniki i osłony ????

  8. #8
    jloboda
    Gość

    Domyślnie

    Tak czytam i myslę.Jestem spokojnym urzytkownikiem ar156sw.Robilem ostatnio przegląd techniczny auta i okazło się że zabrały się tylne amory.Udałem się więc do sklepu po nowe,a tam 450 zł za sztukę.Włos się zjeżył.Zaglądam w allegro a tam po 300zł.Co w tej sytuacji robić?Skąd ta różnica?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    674

    Domyślnie

    A ja właśnie zdecydowany jestem na KONI FSD. Będę próbował zbić troszkę ich cenę u dystrybutora (gdzieś mi się przewinęła na ich stronie ~3.2 k pln za komplet). Przy okazji wymiany kupuję nowe sprężyny. Tylko tu mam mały zgryz. Do FSD pchać seryjne, czy ze sport packa (więc niewielkie obniżenie)?? Jak myślicie?

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  10. #10
    emac156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymie Zobacz post
    A ja właśnie zdecydowany jestem na KONI FSD. Będę próbował zbić troszkę ich cenę u dystrybutora (gdzieś mi się przewinęła na ich stronie ~3.2 k pln za komplet). Przy okazji wymiany kupuję nowe sprężyny. Tylko tu mam mały zgryz. Do FSD pchać seryjne, czy ze sport packa (więc niewielkie obniżenie)?? Jak myślicie?
    Jeżeli jest taka możliwość ja bym dal ze sportpack'a, nie jestem zwolennikiem "lezących" na glebie aut, ale też nie lubię za wysoko. Wysokość sportpack wg mojej oczywiście opinii jest idealna. Mam sportpack u siebie i 16" felgi bardzo przyjemnie się jeździ
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. amortyzatory stare sprężyny nowe
    Utworzone przez sleyer3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 12:07
  2. Amortyzatory Boge Turbo Gas 75 i 90 Nowe
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 21:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory