Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [156] 1.6 TS i marcheweczka

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 99r
    Postów
    141

    Domyślnie [156] 1.6 TS i marcheweczka

    Tak jak w temacie mój problem polega na tym ze od 3 dni na zimnym silniku pojawia sie kontrolka wtrysków. Wygląda to tak ze uruchamiam silnik rano i dopiero po przejechaniu kilku dosłownie metrów zapala sie marchewa poczym gaśnie. Wszystko dzieje jeszcze jak silnik jest na ssaniu i wówczas obroty skaczą do 1500. Dodam że wraz z zapaleniem się kontrolki wtrysków włącza sie wiatrak i jak kontrolka gaśnie to on sie tez wyłącza. W momencie jak silnik osiągnie temp 90 st cały problem znika i jest wszystko ok. Dodam jeszcze że jak temp osiągnie ponad 90st załącza sie wiatrak i chłodzi silnik a wraz z jego wyłączeniem wskazówka temp momentalnie spada z ponad 90 st do 70st i i potem znów rośnie do prawie 90st. Nie piszcie proszę ze należy podpiąć auto pod kompa bo jest to dla mnie oczywiste ale mój problem dzieje sie w holandi i boje sie ogromnych kosztów związanych z naprawą dlatego tez na własna rękę spróbuje zrobić co mogę. Auto mam od przebiegu 20 tys km czyli prawie nowosci i nigdy nie widziałem nawet marchewy zapalonej a tu taki psikus. Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati156 Zobacz post
    Tak jak w temacie mój problem polega na tym ze od 3 dni na zimnym silniku pojawia sie kontrolka wtrysków. Wygląda to tak ze uruchamiam silnik rano i dopiero po przejechaniu kilku dosłownie metrów zapala sie marchewa poczym gaśnie. Wszystko dzieje jeszcze jak silnik jest na ssaniu i wówczas obroty skaczą do 1500. Dodam że wraz z zapaleniem się kontrolki wtrysków włącza sie wiatrak i jak kontrolka gaśnie to on sie tez wyłącza. W momencie jak silnik osiągnie temp 90 st cały problem znika i jest wszystko ok. Dodam jeszcze że jak temp osiągnie ponad 90st załącza sie wiatrak i chłodzi silnik a wraz z jego wyłączeniem wskazówka temp momentalnie spada z ponad 90 st do 70st i i potem znów rośnie do prawie 90st. Nie piszcie proszę ze należy podpiąć auto pod kompa bo jest to dla mnie oczywiste ale mój problem dzieje sie w holandi i boje sie ogromnych kosztów związanych z naprawą dlatego tez na własna rękę spróbuje zrobić co mogę. Auto mam od przebiegu 20 tys km czyli prawie nowosci i nigdy nie widziałem nawet marchewy zapalonej a tu taki psikus. Z góry dzięki za pomoc.
    Podejrzany(a raczej pewien) czujnik temperatury(w obudowie termostatu).Kompa nie trzeba.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar andcis3
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Węgliska k.łańcuta
    Auto
    alfa romeo 156 TS 1,8 16V 144 KM/alfa romeo 146 TS 1,4 16V/alfa romeo 147 TS 1,6 16V
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Podejrzany(a raczej pewien) czujnik temperatury(w obudowie termostatu).Kompa nie trzeba.
    Zgadza się też tak miałem,wymiana czujnika załatwiła problem

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 99r
    Postów
    141

    Domyślnie

    Dobra czyli gdzie go dokładnie znajdę itd bo nie mam takiego rozeznania a brał bym sie za to sam. Ktoś by mi z pl przysłał czujnik i może dam radę sam to wymienić.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati156 Zobacz post
    Dobra czyli gdzie go dokładnie znajdę itd bo nie mam takiego rozeznania a brał bym sie za to sam. Ktoś by mi z pl przysłał czujnik i może dam radę sam to wymienić.
    Czujnik jest ja Ci pisałem wkręcony w obudowę termostatu.Jak nie wiesz co to to znajdź górny wąż chłodnicy, jego koniec jest podłączony do termostatu.W tą obudowę jest wkręcony,nie sposób go nie zobaczyć.Wypinasz kostkę,wykręcasz i wkręcasz nowy.Jak się pospieszysz to ucieknie Ci maks 100 gram płynu.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar andcis3
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Węgliska k.łańcuta
    Auto
    alfa romeo 156 TS 1,8 16V 144 KM/alfa romeo 146 TS 1,4 16V/alfa romeo 147 TS 1,6 16V
    Postów
    55

    Domyślnie

    [QUOTE=Mati156;1276729]Dobra czyli gdzie go dokładnie znajdę itd bo nie mam takiego rozeznania a brał bym sie za to sam.
    Czujnik znajduje się z prawej strony silnika,jest wniego wpięta wtyczka wtyczka trzy pinowa(3 kabelki)bez problemu sam wymienisz

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 99r
    Postów
    141

    Domyślnie

    Ok kumam już wiem jak wyglada ten czujnik. Muszę go tylko załatwić i wymienię sam. Tylko oby płynu za dużo nie wyleciało bo bedzie lipa. O czymś muszę jeszcze pamiętać zmieniając go czy to wszystko?? Jakiej firmy kupować jak cos??

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar andcis3
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Węgliska k.łańcuta
    Auto
    alfa romeo 156 TS 1,8 16V 144 KM/alfa romeo 146 TS 1,4 16V/alfa romeo 147 TS 1,6 16V
    Postów
    55

    Domyślnie

    Płynu prawie nic nie wyleci jak szybko wkręcisz nowy czujnik

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 99r
    Postów
    141

    Domyślnie

    Panowie sprawa przedstawia się tak że dzisiaj wymieniłem czujnik na nowy. Teraz wróciłem z małej przejażdżki żeby zobaczyć czy wszystko ok i pojawia sie cos nowego. Marchewa sie już nie zaświeca silnik ładnie sie grzeje bo wcześniej ta wskazówka od temp skakała od 90 do 70 i tak w koło nie stabilnie. Ale teraz jest problem taki ze temperatura rośnie do ponad 90 a dokładniej oscyluje przy 93 st jak jadę i nie rusza sie wogole natomiast jak stanąłem na parkingu przy załączonym silniku temeratura doszła do 115-120 st i dopiero załączył sie wiatrak. Zbił temperaturę do 110 i znów wskazówka szła do prawie 120 st. Wcześniej przed wymianą czujnika najwyższą temperaturę jaką widziałem to 93 st wskazówka była trochę za 90st i zalączał sie wiatrak zbijając ją do 88st. Co może byc przyczyną takiego zjawiska???

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Zasrany uklad chlodzenia np
    Ktory to wczesniej przy zepsutym czujniku temp nie dawal o sobie znac wskaznikiem i wiatrakami








Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory