Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Ile Wam palą Wasze 159?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pr0k0p
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v '06
    Postów
    84

    Domyślnie Ile Wam palą Wasze 159?

    Witam!

    Chciałbym Was zapytać ile palą na setkę wasze 159? Ciekawi mnie jak to przedstawia się u innych Alfistów gdyż u mnie 159 1.9 JTDM po chipie na 180 KM po mieście strasznie dużo konsumuje. Średnio (dane z 500 km zrobionych po Warszawie) wyszło 11,6 l/100 km. Cosik dużo zwłaszcza porównawszy z danymi fabrycznymi (które zawsze trzeba traktować z przymrużeniem oka, no cóż).
    Interesuje mnie jak takie spalanie prezentuje się w innych 159'kach, niekoniecznie dieslach. Może zrobimy jakieś takie małe zestawienie? Wtedy łatwiej będzie porównać swoją Alficzkę z innymi i łatwiej dostrzec duże odchylenia od normy.

    Pzdr,
    Prokop
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 10:45

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Moja też jest po chipie na 170KM i 400Nm i po Warszawie wychodzi w tej chwili 8,2 litra , jak się spręże i bardzo ją cisnę 8,8 -8,9 to wszystko Mam nadzieję że nie masz tzw.chipa z laptopa za 300 pln ;//

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pr0k0p
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v '06
    Postów
    84

    Domyślnie

    Tak coś czułem, że za dużo spala. Nie wiem jakiego mam chipa bo kupiłem ją już stuningowaną ale obawiam się, że to raczej nie był profesjonalny tuning za 2-3 k zł. Myślę tak dlatego, że kupiłem autko od handlarza samochodów. Co prawda auto sprowadził dla siebie (było zarejestrowane na niego) co nie zmienia faktu, że handlarz to handlarz i już. Ja jak swoją bellę raz przycisnąłem po Warszawie (dane z około 50 km) to mi wyszło prawie 13 l na setkę 8(((

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    pr0k0p, ewidentnie cos z twoja Bella jest nie tak. Niekoniecznie z chipem ale to wlasnie od odlaczenia/wylaczenia chipa bym zaczal.

    Moj kumpel ma 159 z Twoim silnikiem ale bez chipa. Po Poznaniu przy dynamicznej jezdzie pali mu w granicah 8 - 9 litrow.

  5. #5
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    pr0k0p, przeciez zarabiasz 280tys miesięcznie stać cie na waszkę )) hehe no żarcik, spalanie wysokie, powinno być max 9. Moze Chip był zle wykonany

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 '98
    Postów
    19

    Domyślnie

    A u mnie w korkach nie zchodzi poniżej 9,1 max to 9,5

    150KM seria.

  7. #7
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Ja tez mam po chipie i spalanie w miescie wychodzi w okolicach 9l przy bardzo dynamicznej jezdzie na paliwie z schell'a, a na innym prawie litr wiecej. Na trasie ok 6,5l, autostrada 7,5l przy predkosciach 180-220.
    pzdr

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pr0k0p
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v '06
    Postów
    84

    Domyślnie

    Kayrol chciałbym póki co to to jeszcze dłuuugo go będę spłacał :roll: a aktualnie od dziś jestem na bezrobotnym. Przynajmniej święta mam wolne, hehe

    Z tego co piszecie to na razie tylko mi pali powyżej 10 l hmmm, a chip, nie wiem co z nim zrobić bo na razie nie stać mnie na wgranie nowego. Serii już bym nie chciał, za bardzo się do tych 180 koników przyzwyczaiłem. Btw. ja też tankuję na Shellu. Co do trasy do schodzi mi do 7-7,5 l. Dane z trasy Warszawa-Lublin.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pr0k0p
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v '06
    Postów
    84

    Domyślnie

    Prozi, słyszałem, że po chipie te autka (i nie tylko) palą mniej niż przed nim. Myślałeś żeby podkręcić swój silnik?
    Zna ktoś z Was jakiś dobry, profesjonalny warsztat tuningujący w Warszawie albo Lublinie? Na razie jestem totalnie bez kasy ale czytając wasze wypowiedzi zaczynam się poważnie zastanawiać czy nie zchipować go jeszcze raz za jakiś czas. Bo te prawie 12 litrów na setkę trochę dołują.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał pr0k0p
    Prozi, słyszałem, że po chipie te autka (i nie tylko) palą mniej niż przed nim. Myślałeś żeby podkręcić swój silnik?
    Zna ktoś z Was jakiś dobry, profesjonalny warsztat tuningujący w Warszawie albo Lublinie? Na razie jestem totalnie bez kasy ale czytając wasze wypowiedzi zaczynam się poważnie zastanawiać czy nie zchipować go jeszcze raz za jakiś czas. Bo te prawie 12 litrów na setkę trochę dołują.
    Tak istnieje realna szansa że po chipie spalanie spadnie.Jest to wynik wzrostu momentu obrotowego z 320 Nm do np. 400 Nm , po prostu nie musisz już tak cisnąć pedału przyspieszenia a mimo to auto sprawnie i szybko odjeżdża. A swoją drogą co do twojego egzemplarza powinieneś się spróbować dowiedzieć coś o jego historii, chociażby gdzie był wykonany chiptuning ( jeżeli za granica to może jest jakiś przedstawiciel tej firmy w Pl).Pzdr

Podobne wątki

  1. [159] Ile palą Wasze 2.4 JTDm Q-Tronic z napędem FWD?
    Utworzone przez warsztatpusz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 28-01-2020, 18:47
  2. [GTV] Ile palą wasze TS ?
    Utworzone przez bartesiak1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 01:06
  3. Ile wam palą wasze 156 jtd? :d
    Utworzone przez PPlawski w dziale 156
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 10:58
  4. Jak palą wasze diesle w mrozy?
    Utworzone przez pabloss w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 08:51
  5. [GTV] Ile palą Wasze 2.0 V6 TB? Spaliny brudzą zderzak po przejechaniu 20 km
    Utworzone przez drvitek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 15:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory