Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: [156] T.S. - usunięcie katalizatora

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie [156] T.S. - usunięcie katalizatora

    Co daje usunięcie katalizatora ze szczególnym uwzględnieniem Alfy 156 T.S. i czym zastąpić katalizator, by dało to jakieś efekty (rurą, strumienicą, jakimś tłumikiem itp.)?
    Jakie są Wasze opinie i doświadczenia związane z tym tematem.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #2
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Przyłączam się do zapytania, gdyż w poniedziałek remontuje wydech i może się okazać, że katalizator skończył swoją żywotność ;]

  3. #3
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie Re: [156] T.S. - usunięcie katalizatora

    Cytat Napisał alces1
    Co daje usunięcie katalizatora ze szczególnym uwzględnieniem Alfy 156 T.S. i czym zastąpić katalizator, by dało to jakieś efekty (rurą, strumienicą, jakimś tłumikiem itp.)?
    Jakie są Wasze opinie i doświadczenia związane z tym tematem.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Cze miałem takie cudo przed turbo tzw(strumienica łuskowa)nic pozytywnego w skrócie a i można sobie silnik uszkodzić ,po tygodniu założyłem z powrotem oryginalnego kata ,jeśli miał bym juz cos zakładać to dedykowany element supersprinta
    :arrow:


    Pozdrawiam
    [*]


  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    oczywiscie. wycięcie kata, wspawanie rury da ci więcej KM (moze 2) ale mocno osłabi momento obr. Wspawanie strumienicy łuskowej " wysusza " silnik i moze go powaznie uszkodzić.
    Wszystko jest tak wyliczone i tak " powinno " zostać, jeśli kat jest stary i zapchany, nie spełnia swojego zadania ( a tak sie dzieje juz po paru latach ) to mozna wymienic na nowy.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja zadałem to pytanie z czystej ciekawości. Nie zamierzam wycinać katalizatora, tym bardziej, że chyba ma się jeszcze nieźle (nie odczuwam żadnych problemów z nim związanych). Ciekawiło mnie jednak, bo tu i ówdzie czyta się i pisze o usuwaniu katalizatora i zastępowaniu go kawałkiem rury kajnerowej, albo strumienicą. Chciałem wiedzieć jaki to ma sens i z tego co piszecie, to przede wszystkim może narobić problemów. Ja poruszę jeszcze jeden aspekt - ochrona środowiska...
    Natomiast załóżmy, że katalizator po prostu się zużyje, czy można go zastąpić czymś takim?
    http://allegro.pl/item489243062_tlum...lfa_romeo.html
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #6
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    jak sama nazwa mówi " TŁUMIKI PRZELOTOWE W OBUDOWIE KATALIZATORA "

    są to nic innego jak rurki wspawane w kształt orginalnego katalizatora, po to aby na kontroli nikt ci nie zarzucił ze masz kombinowany wydech i na tej podstawie zbadał emisję spalin ( mniejsze prawdopodobienstwo przypału )

    kiedys jak byłem młody i głupi to w fiacie punto ojca zrobiłem wydech przelotowy, wywaliłem kata, Tzn. kazałem go wyciąc, wydłubać porcelanowy środek, wyciołem środkowy tłumik, załozyłem inny taki sam tylko ze pusty, normalna rurka w srodku, i końcowy wydech sportowy cichy. FAKT, silniczek 1.2 75km dostał powera, ale tylko w wysokim zakresie, dyrastycznie skoczyło spalanie i pogorszenie konfortu jazdy w miescie, fajnie jest przyśfirować tak 10 minut ale nie więcej, nie polecam takich zmian , nie są ani opłacalne ani nie dadzą efektów = mogą je aby osłabić. Jedynym wyjsciem jest profesjonalny układ wydechowy.

  7. #7
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol
    jak sama nazwa mówi " TŁUMIKI PRZELOTOWE W OBUDOWIE KATALIZATORA "

    są to nic innego jak rurki wspawane w kształt orginalnego katalizatora, po to aby na kontroli nikt ci nie zarzucił ze masz kombinowany wydech i na tej podstawie zbadał emisję spalin ( mniejsze prawdopodobienstwo przypału )

    kiedys jak byłem młody i głupi to w fiacie punto ojca zrobiłem wydech przelotowy, wywaliłem kata, Tzn. kazałem go wyciąc, wydłubać porcelanowy środek, wyciołem środkowy tłumik, załozyłem inny taki sam tylko ze pusty, normalna rurka w srodku, i końcowy wydech sportowy cichy. FAKT, silniczek 1.2 75km dostał powera, ale tylko w wysokim zakresie, dyrastycznie skoczyło spalanie i pogorszenie konfortu jazdy w miescie, fajnie jest przyśfirować tak 10 minut ale nie więcej, nie polecam takich zmian , nie są ani opłacalne ani nie dadzą efektów = mogą je aby osłabić. Jedynym wyjsciem jest profesjonalny układ wydechowy.
    dokładnie :!:

    Cytat Napisał alces1
    Ja zadałem to pytanie z czystej ciekawości. Nie zamierzam wycinać katalizatora, tym bardziej, że chyba ma się jeszcze nieźle (nie odczuwam żadnych problemów z nim związanych). Ciekawiło mnie jednak, bo tu i ówdzie czyta się i pisze o usuwaniu katalizatora i zastępowaniu go kawałkiem rury kajnerowej, albo strumienicą. Chciałem wiedzieć jaki to ma sens i z tego co piszecie, to przede wszystkim może narobić problemów. Ja poruszę jeszcze jeden aspekt - ochrona środowiska...
    Natomiast załóżmy, że katalizator po prostu się zużyje, czy można go zastąpić czymś takim?
    http://allegro.pl/item489243062_tlum...lfa_romeo.html
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    hmmm widzę że z tej samej firmy "AWG" nie polecam ,alces1 juz lepiej ww dedykowany element supersprinta myślę ,no ale jak chcesz niby to jakiś "tłumik" ale nie przekonuję mnie wiesz eksperymenty z wydechem są śliskie trzeba mieć pojęcie o równaniach dotyczących przepływu prędkości spalin,fale etc ,kłania sie fizyka jeśli już planujesz a nie chcesz dedykowanego bądź oryginalnego elementu to polecam konsultacje Grabowski ,eltec itp wszystko wyjaśnią jak na dłoni

    http://www.grabowski.com.pl/uklady_wydechowe.htm

    Pozdr
    [*]


  8. #8
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał robak#21
    http://www.grabowski.com.pl/uklady_wydechowe.htm
    prawdziwe kompedium wiedzy, nigdy nie lubiłem matmy ani fizy, ale ciekawi mnie jak zaprojektowac wydech od 2.4JTD zeby ładnie mruczał - a wiem ze się DA !

  9. #9
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol
    Cytat Napisał robak#21
    http://www.grabowski.com.pl/uklady_wydechowe.htm
    prawdziwe kompedium wiedzy, nigdy nie lubiłem matmy ani fizy, ale ciekawi mnie jak zaprojektowac wydech od 2.4JTD zeby ładnie mruczał - a wiem ze się DA !
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ja też
    hehe

    nie naprawdę Polecam :!: choć mam parę zastrzeżeń...zawsze coś się znajdzie to jeśli bym robił ponownie wydech to głównie u niego ,ale pewno w eltecu po rozmowie z kolegą Borysem "b.pawelek" również bym zawitał

    Pozdr
    [*]


  10. #10
    pokrop8
    Gość

    Domyślnie

    mi raz się urwał tłumik środkowy (na początku) mam alfe 156 1,9 jtd więc mruczenie było mega prawie jak w aucie wyścigowym

Podobne wątki

  1. usunięcie katalizatora
    Utworzone przez marcinsw w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 17:05
  2. usunięcie dpf-a
    Utworzone przez Fryta118 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 08:37
  3. Usunięcie DPF 159
    Utworzone przez Savak w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-03-2015, 19:34
  4. Usunięcie EGR-a
    Utworzone przez Dżuno w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 09:59
  5. Usunięcie katalizatora w AR 147 1.9 16v
    Utworzone przez DamianoLdz w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 18:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory