Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Alfa Romeo 156 1.6

  1. #1
    lysy76
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 1.6

    Jak w temiacie mam możliwość kupna alfy 156 1.6. Auto od pierwszego kupione w salonie serwisowane, bezwypadkowe. Czy warto brać ją pod uwagę?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    120 koni to nie dużo w takim aucie...

    Jakie wyposażenie?

    I jaka cena?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    dokladnie - bedzie mulil wiec Ty gi bedziesz wieceh pilowac i suma sumarum spalanie wyjdzie ci wieksze niz w 2.0 a przyjamnosci z jazdy mniej..

  4. #4
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko zależy od stylu jazdy jaki lubimy. Alfa z silnikiem 1.6 zawalidrogą na pewno nie jest i wystarczy do normalnej jazdy. To przecież 120KM i większość samochodów nie ma tyle mocy w 1.8. Jeśli zaś lubimy poszaleć i poczuć przyśpieszenie, to jak najbardziej wskazany v6 lub 2.0 przynajmniej.

  5. #5
    lysy76
    Gość

    Domyślnie

    a jak technicznie ten silnik się ma? Czy jest mniej trwały od większych.
    Wyposażenie podstawowe cena 12900 przebieg ok 150 tys

  6. #6
    adamodg
    Gość

    Domyślnie

    mam 1.6 - faktycznie na początku niby jest ponad 100koników ale trzeba cisnąć
    spalanie takie jak w 1.8 a mocy mniej
    ale ogólnie ok

  7. #7
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy76
    Kupić 156 1.6?
    No jak ja Ci współczuję, bo z tego co widzę to masz możliwość kupna zadbanego auta... tylko że silnik najmniejszy z dostępnych. Ja mam 2.0 i uważam że jest to optimum dla tego auta. I dla mnie. Spalanie mniejsze niż w V6 (cokolwiek mówią inni, ja się w 10L/100km mieszczę bez starania się) a ciągnie autko jak wariat. Nigdy już nie kupię niczego co ma mniej niż 150KM. Nigdy. Moim zdaniem 1.6 to mało... ale to 1.6 bije konkurencyjne 1.6 innych marek na głowę. Więc uważam że jest to świetna propozycja.

    No i tak to zwykle jest z autami używanymi, że czegoś tam im brakuje, ale jak się chce mieć wszystko idealnie pod siebie to się do salonu idzie a nie do komisu. Ja bym się tym autem przejechał, jeżeli by mi odpowiadało to bym brał.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar andrzew
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    156, 1,6 ts była, 156 SW 2.4 jtd m-jet jest
    Postów
    118

    Domyślnie

    Ja mam 1.6 i 200 tys. km przejechane. Poki co nigdy mnie nie zawiódł. Prawda jest taka że na początku wydaje sie ok bo to jednak 120 kM i jeździ całkiem fajnie ale przyznam że "apetyt rośnie w miarę jedzenia" i następna alfa będzie miała już większe serce . Powiem tak alfa 1.6 w 156 to nie rakieta ale do normalnej jazdy w zupełności wystarcza!

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Miałem okazje przejechać się 1.6 tyle ze w 147 i na pewno nie jest to słaby silnik ( fakt troche mniejsze i lżejsze auto niż 156) i jakbym ja miał wybierać to wolałbym taką 1.6 zadbana i prawie pewną niż zajechane np 2.0 czy V6 które będziei sprawiać mase kłopotów, w końcu to 1.6 ma 120 koni a to jak na tle innych aut naprawde sporo, wiadomo nie będzie to uliczny ścigant ale do normalnej jazdy wystarczy ale decyzje musisz podjąć sam i to najlepiej po przejechaniu się tym autem.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja bym nie kupował.
    Z pewnością można ustrzelić równie zadbane 1.8, albo 2.0 T.S.
    Kupując 156 przesiadłem się z 146 o pojemności 1.4 T.S. Myślałem więc, że teraz to będzie "rakieta". Okazało się, że faktycznie, samochód ma bardzo przyzwoite osiągi, jednak w miarę jedzenia apetyt rośnie i teraz szukałbym pewnie 2.0 JTS (bo 2.0 T.S. od 2002 już nie ma).
    Tak więc jeśli masz jakąkolwiek żyłkę sportowca, to nie kupuj, a szukaj mocniejszej jednostki napędowej. Przynajmniej zrobiłbym tak ja.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory