Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Niestety zakochałem się w 159... Pytania ogólne, i kilka specjalnych

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie Niestety zakochałem się w 159... Pytania ogólne, i kilka specjalnych

    Witam,


    Ostatnimi czasy poruszając się moim VW Bora 1.9 wypatrzyłem czarną 159 na ulicy, od pierwszego wejrzenia się zakochałem, bo VW się nie da kochać, jego się tylko toleruje. No i tak zboczenie narastało. Teraz, jako że trochę środków uzbierałem ( łącznie 26-27 tys), postanowiłem porozglądać się za Alfą, na popularnym allegro jest ich tona w tej kwocie, chciałbym spytać się Was drodzy Alfaholicy, czy w tym przedziale znajdę moją wymarzoną 159? Wiem że nie kupię jakieś super wyposażonej wersji, ale ja to auto kupuje głównie po to, aby była bezawaryjna, i móc czasami usiąść przed domem i sobie popatrzeć na to piękne auto Jestem z Wrocławia, więc wyjazd na zachód to nie jest problem.

    Iii mam kilka pytań, mianowicie:

    -zależy mi na skrzyni 6-biegowej, takową mam w VW i cholernie się przydaje, bo często jeżdżę autostradami, czy w 159 1.9 150KM była ona w standardzie?
    -czujnik deszczu, kurcze, mam to w VW i jest cholernie przydatne, jak jest z tym w Alfie?
    -czy warto przy zakupie przejechać się do ASO Fiata żeby zerkneli na auto? I czy są wmiare wiarygodni? Czy może jakaś zewnętrzna stacja obsługi?
    -co z tym JTD, na co uważać? Sam mam diesla i na mechanice trochę sie znam, lecz czy są jakieś wyjątkowe rzeczy? Wyczytałem o tych klapkach, myślę ze zaraz po zakupie założę ten "poprawiony" kolektor

    Najabrdziej martwi mnie przedział cenowy, nie chce kupić rupcia, bo tak zrobiłem z VW, i musiałem wepchać w niego 5 tys żeby sprawnie jeździł. Także proszę Was o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cięzko będzie kupić zadbany egzemplarz poniżej 30tyś PLN. Przy takiej kwocie celował bym w wersję 120KM. Zrobisz chipa i wyjdzie 150-160KM. Przy okazji odpadną problemy z kolektorem.

    Odpowiadając na pytania
    - Wszystkie diesle mają 6 biegową skrzynie.
    - W takiej kwocie nie liczył bym na to wyposarzenie. Mam to w wersji 156(starszej) i działa OK.
    - W ASO mogą ci sprawdzić historię nawet z zagranicy (o ile była serwisowana w ASO). Generalnie jak ci nie szkoda wydać 250zł na sprawdzenie to warto. Sprawdzisz w każdym salonie grupy fiat.
    - Diesle ze stajni fiata są jedne z lepszych na rynku. Z typowych problemów to właśnie klapy kolektora (od wersji 150KM w górę). Poza tym rzeczy typowe dla nowoczesnych diesli - dwumas/sprzęgło, EGR, turbo.

    Jak kupisz minę to zostawisz spokojnie te 5tyś co zostawiłeś w VW

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    A jak z wylotem na zachód? Warto?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Nie tyle na zachód co na południe
    Jak po Alfy to raczej do włoch. Zdecydowanie większy wybór.
    Alfy na zachodzi to nie VW. Ceny większe niż w PL a wybór nie za duży

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    No nic, najpierw przeszukam polske, potem niemcy, na końcu włochy

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Jak to pięknie napisałeś. .." bo vw nie da się kochać, ich się tylko toleruje"... bravissimo
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    bardzo ładnie napisane, fakt

    Dlaczego "niestety zakochałem się w 159" ? Stety stety

    Powodzenia w poszukiwaniach. Jak będziesz miał konkretny model na oku, to wrzuć go na forum - koledzy na pewno pomogą.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 29-10-2013 o 22:16

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    nie jedz do Wloch, Wlosi nie dbaja o auta... Kup od niemca, nie Turasa ale niemca, wybor spory....
    ach, i w czym ten czujnik deszczu tak cholernie potrzebny)?

  9. #9
    test1uci
    Gość

    Domyślnie

    Hej, podłączam się pod temat, bo mam podobnie.
    Pytanie co mogę kupić do 30 tyś zł. Poszukuję Crosswagona (byle nie w wersji progression/golas) lub 159 Sportwagon 1.9 16V, ewentualnie 2.4 Q4 do 40 tys zł (jeśli to możliwe).
    Wstępnie patrzyłem już na allegro/otomoto i mobile.de/eu. Zastanawiają mnie przebiegi tych aut, właściwie wszystkie mają poniżej 150 tys km. Ogłoszeń jest sporo, myślałem że jakoś mogę łatwo odhaczyć te podejrzane i te mniej, ale widzę że generalnie ciężko.
    Co bym chciał? - poszukuję auta bezwypadkowego, najlepiej nawet bezstłuczkowego (sam takie posiadam), rocznik obojętny, przebieg jak najmniejszy (ale realny), nie większy niż 160-170 tys km (jeśli to w ogóle możliwe). Musi to być auto na którym mogę polegać!
    Co o tym szczerze sądzicie? Co proponujecie? Jest sens pchać się z taką kasą w Alfę? Bo generalnie widzę, też opcję kupna czegoś bardziej zwykłego i zakup Alfy odłożyć na kiedyś indziej (może Giulii?)...
    Dzięki z góry za pomoc!

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Zapomnij że za 30 tyś kupisz całkowicie niemalowaną 159, 1.9 16v z oryginalnym przebiegiem 170 tyś. Musisz troche zmienić podejście do samochdów. 159 to nie fiat gp, to duże auto, które robi większe przebiegi a co za tym idzie większa możliwość na uszkodzenia. Uświadomię Ci czego oczekujesz w jednym zdaniu...
    Masz swoje GPS i będziesz je chciał sprzedać za niedługo. Sam szukam takiego samochodu więc powiedzmy że jeśli faktycznie jest niemalowany, oryginalny przebieg poniżej 120kkm mogę Ci dać za niego 15 tyś zł. Domyślam się że stwierdzisz iż mało... Tak samo ze 159. Oczekujesz cudów za małe pieniądze.

Podobne wątki

  1. ogólne pytania alfa
    Utworzone przez robson20 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 15:19
  2. Pytania ogólne o 3.2 v6
    Utworzone przez boss_do w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 16:36
  3. [GTV] 2.0v6 tb luzy zaworowe i ogólne pytania
    Utworzone przez gtv_v6 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 11:52
  4. [159] pytania ogólne :)
    Utworzone przez czakus84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 01-09-2012, 23:25
  5. Alfa 156, pytania ogólne.
    Utworzone przez Jeztom w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-06-2008, 08:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory