Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem przepływomierz błąd P0100

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie Problem przepływomierz błąd P0100

    Witam, mam problem opiszę co i jak:po kolei: Wymieniłem świece, auto było ok, poprostu nie znałem przebiegu moich a ja już zrobiłem 40tyś, to zmieniłem na Denso platyna (skroili mnie jak za złoto), odebrałem auto od mechanika i sie zaczęło, nie miało mocy, nie szło wcale na gazie, wkładali stare NGK platyna, to samo, na benzynie szło, na gazie brak mocy i błąd wypadania zapłonu. Po kilku dniach pojechałemo gazownika, wymyślił, że coś nie tak z cewką bo był błąd wypadania zapłonu. Zamienił coś z cewkami, wgrał nowe mapy i auto jeździ na gazie Super, ale dzień później wsiadam do auta zapalam a ono zgasło. Po czym kolejne dni to samo albo ledwo odpala i drży po chwili nagrzania jest ok, albo zgaśnie i jak odpale za drugim razem jest OK.
    Jest jeszcze problem jest "strzał" na benzynie jak dodam gazu agresywniej i auto nie ma mocy do 3tys obr.
    Próbowałem przekręcać stacyjkę kilka razy przed odpaleniem nic nie daje, auto zachowuje się tak samo, albo zapali i zgaśnie, albo zapali i szarpią obroty i ledwo się kręci i prawie nie reaguje na pedał gazu. Po nagarzaniu auto chodzi i na benzynie i na gazie. Dodam, że jak pojade dłużej -30km zgaszę i odpalę to odrazu, tak jak powinno chodzi. Ale po krótrzej trasie albo po postoju wieczornym bądź nawet 2h to jest powyższy problem. Takie coś zdarzyło mi się wcześniej ze 2 razy, raz z 2msc temu i z 3msc temu, a tak nigdy przedtem Teraz pytanie czy to, że zamienił cewki to ma jakieś znaczenie? dodatkowo komputer zaczął pokazywac za niskie spalanie o około 2l, a zawsze pokazywał prawie idealnie nawet jeśli chodzi o gaz.
    - Byłem u elektryka u niego odplaiła odrazu, postała godzine odpaliła odrazu, facet zresetował mi ustawienia ecu i miała się zaadaptować, ale na 2dzień rano to samo.
    Jednakże, zmieliłem forum i pomyślałem, że to przepływomierz więc odpiąłem wtyczkę i odpaliła odrazu po całej nocy! odrazu wywaliło błąd, ale po dodaniu gazu dalej jest "strzał" nie jezdziłem z tym tylko zrobiełm test do odpalenia, podłączyłem przepływkę i zapaliłem to zgasła, za drugim dopiero wskoczyła.
    Kolejno po przeczesaniu forum zakupiłem używaną przepływkę ( ponieważ nie wiedziałem czy to napewno jest problem z nim) o moich numerach BOSCH 0281 002 309 zamieniłem wkładki i sytuacja wygląda następująco- auto dopala odrazu, strzelanie na benzynie pozostało wywala odrazu błąd P0100 i mimo jego kasowania odrazu powraca czy ja coś źle włączyłem??? mam gwarancję 2tyg i nie wiem czy to coś z przepływką czy ja coś źle robie, włączyłem w FES lambda self adaptation. Komputer nie pokazuje mi spalania są --- nie wiem czy to było odrazu --- czy jak włączyłem adaptacje, czy jest to związane z błędem?
    Tylko na Was mogę liczyć bo jak zacznę jeździć po "specjalistach" to wyrzuce kilka set złotych i pewnie nic się nie zmieni.
    Auto AR 147 1,6TS 2001r

    poniżej link do zdj błędu:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...02647cf2f.html

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Po co kupiłeś używany przepływomierz, skoro jeden już miałeś???? - wyrzuciłeś pieniądze, kup nowy. Możesz mieć jeszcze uszkodzoną sondę lambda - częste przy gazie....
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    Kolego, nie wiem po co się tyle rozpisywałem, skoro napisałem dlaczego wziąłem używkę. Po Twoim stażu i wiedzy ( ztego co czytałem na forum) spodziewałem się konstruktywniejszej odpowiedzi, ponieważ dalej nie uzyskałem odpowiedzi na podane pytania. Nie jestem fanem kupowania dla kupowania, jeśli trzeba to kupuje nowe i oryginalne ale nie wymieniam dla sportu, a chyba po to zostało założone to forum żeby zmniejszyć tego typu wydatki.
    Proszę dalej o pomoc w temacie myślę, że wszstko napisałem w miarę sensownie i po kolei.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Ja też nie wiem po co pisałeś takie wypracowanie, masz uszkodzony przepływomierz i prawdopodobnie sondę lambda, ile razy to trzeba napisać?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Auto
    147
    Postów
    84

    Domyślnie

    nie miałem pewności czy to przepływka, bo żaden "spec" na to nie wskazał, tylko forum na to wpadłem a nie miałem jak podmienić, tą odeśle do sprzedającego i kupie nową ( a najpierw poszukam wkładu mam zdj swojego i nr) Mówisz, że strzały na benzynie są spowodowane sondą? nie ma tego na gazie, idzie bez problemu

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturomax Zobacz post
    nie miałem pewności czy to przepływka, bo żaden "spec" na to nie wskazał, tylko forum na to wpadłem a nie miałem jak podmienić, tą odeśle do sprzedającego i kupie nową ( a najpierw poszukam wkładu mam zdj swojego i nr) Mówisz, że strzały na benzynie są spowodowane sondą? nie ma tego na gazie, idzie bez problemu
    Strzały w dolot to zawsze skutek zbyt ubogiej mieszanki.Najczęściej to wina przepływomierza.Sonda koniecznie do sprawdzenia.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. ALFA ROMEO 156 1,8TS Problem Błendy P1653 P1173 P0100
    Utworzone przez alfa97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 19:59
  2. Prosze o pomoc błąd P0100
    Utworzone przez RAFALczudec w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 17:26
  3. Błędy kompa P0100 i P0170 i problem z FES
    Utworzone przez Alfa156bb w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 07:57
  4. 1.8 TS Błąd P0100
    Utworzone przez felek14 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 21:38
  5. 156 jtd przepływomierz i jego błąd
    Utworzone przez pitt24 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-05-2008, 11:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory