Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: MULI BOXERA

  1. #1
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie MULI BOXERA

    witam kolegów.
    dzisaij byłem na podłonczeniu pod kompa u kolegi, bo coś okrutnie zaczął mi zamulac się silnik.zamula go tak do 2,5tys/obr/min powyżej dostaje silnik już kopa.
    po diagnostyce komputerowej wychodzi na to iz silnik dostaje za duzo zimnego powietrza i w tym momencie jest nieodpowiednei dawkowanie mieszanek...za duzo powietrza za mało paliwa.
    mam założony stożkowy filtr powietrza...czy to jego wina że tak się dzieje, bo kolega twierdzi że to zapewne prze niego ina...zamieżam gho wypieprzyc i wstawic normalny filtr spowrotem...
    co o tym sądzicie koledzy???
    drógą wadę którą komp wykrył to walniety czujnik temperatury cieczy... czasami na konsoli pokazywała mi się kontrolka wtrysków w tym momencie wzrastały obroty silnika. i wskazuje na to iż to jest własnie tego wina... spotkał sie ktoś z podobnym problemem??

    prosze o porady... :roll:

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Powinno być dobrze ze stożkiem. Napraw czujnik temp cieczy i sprawdz czy dobrze działa czujnik temp powietrza, który koryguje dawkę paliwa. Sprawdz połączenie pomiędzy kolektorem i MAP sensorem

  3. #3
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    A gdzie masz zamontowany ten stozek? Pod maska? Moze chodzi o za cieple powietrze?

  4. #4
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    cytat:
    Sprawdz połączenie pomiędzy kolektorem i MAP sensorem
    a co to takiego kolego?
    Tuti niesądze aby łapał ciepłe powietrze...wsumie wszystko jest w tym aucie możliwe :roll: . jest niedziela a ja lece zmieniac ten filtr... miejmy nadzieje ze to coś pomoże. :?

    pozdrawiam

  5. #5
    Joseph
    Gość

    Domyślnie

    Czytalem kiedys artykul pana Światka lub Godula nie pamietam dobrze
    w kazdym badz razie pisalo ze zle zamontowanie stożka moze pogorszyc prace silnika
    Zle zamontowanie czyli takie ze silnik bedzie zasysal powietrze z komory silnika (cieple powietrze) a nie z miejsca do tego przewidzianego, pan w artykule stwierdzil
    stozek wyprowadzony jak najnizej i pod zderzakiem alternatywa dla storzka wedlug niego jest sportowa wklatka wykonana z tego materialu co storzek a montowana w miejsce starego filtra.
    A czy objawy u ciebie wystepuja na zimnym silniku czy jak sie nagrzeje :?:
    czy caly czas tak samo :?:

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Wysłany: Wczoraj 15:05


    --------------------------------------------------------------------------------

    Powinno być dobrze ze stożkiem. Napraw czujnik temp cieczy i sprawdz czy dobrze działa czujnik temp powietrza, który koryguje dawkę paliwa. Sprawdz połączenie pomiędzy kolektorem i MAP sensorem
    zrob dokladnie jak kolega radzi zlikwiduj przyczyne

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze jest założony stożek (zasysa zimnie powietrze), to przyczyn braku mocy może być kilka. Jak prześledzisz pomiar mocy na hamowni np porównanie stożków i przyspieszenie samochodu to widać że na "dole" ma mniej mocy niż na seryjnym filtrze. Spowodowane jest to niedeososowaniem mapy paliwa do nowych warunków. MAP sensor mierzy ciśnienie powietrza w kolektorze ssącym i na tej podstawi przelicza to ta masę zasysanego paliwa. Czujnik temp powietrza kortguje wyliczoną wartość bo ze wzrostem temp maleje gęstość paliwa. Dlatego ważne jest prawidłowe wskazanie tych czujników. Np chip rezystory (niezły wynalazek :shock: ) dostępne na allegro montujesz na czujnik temp powietrza i czieczy co powoduje wzrost dawki paliwa. Innym problemem może być zbyt wolny wzrost ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej -czas zadziałana regulatora ciśnienia paliwa i wydajność pompy paliwa. Moim zdaniem lepsz efekt da założenie bardziej wydajnej pompy paliwa, wtegy przyrost mocy bedzie znacznie szybszy (testowane w AR 164 3.0 12v na pompie walbro 200l/h)

  8. #8
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    objawy wystepowały na zimnym silniku ale na ciepłym nawet troszku mocniej niż na zimnym.
    stożek wymontowałem, i załozyłem normalny filtr. lekka ruznica jest, ale to jeszcze nie to...
    więc musze kombinowac dalej niechcem montowac jakis wynalazków, poprostu chcem aby auto jechało tak jak kiedyś. bo teraz to naprawde muł
    jak cos macie jeszcze ciekawego na ta usterke to zapodajcie. :roll:

    pozdro

  9. #9
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    teraz zauważyłóem że nawet na zimnym go potrafi mocno zamuli...
    ruszałem powoli z 1nki a auto wogóle niechciało jechac, jakby cos blokowało pedał gazu... :?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    KUBAS, a świece kiedy wymieniałeś?

Podobne wątki

  1. [146] 146 1.6 TS 199r muli
    Utworzone przez 1dawidb w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 22:33
  2. muli 2,4jtd
    Utworzone przez teiras w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 17:53
  3. Raz muli raz nie na LPG
    Utworzone przez kk121 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 22:15
  4. [146] Dziwnie muli 1.4TS
    Utworzone przez georgeous w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 19:55
  5. Cos sie muli
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-11-2007, 07:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory