Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: ALfa 156 2.4 JTD 2001 kupic nie kupic

  1. #1
    neori
    Gość

    Domyślnie ALfa 156 2.4 JTD 2001 kupic nie kupic

    Witam
    Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna Alfy 156 i ostatnio znalazłem taki model
    http://tablica.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#0664401cc0

    Wygląda jak na zdjęciach nie porysowana bez rdzy, z tyłu na klapie i błotniku ktoś cofnął i delikatnie popękał lakier
    i również
    delikatnie wgięta klapa.

    Stan wnętrza jest ok, wadą jest nie działające podgrzewanie foteli i spadająca gałka zmiany biegów.

    I najważniejsze mechanika, wady które wykryłem:
    - świecąca kontrolka ABS-u koleś mówił ze był na kompie i jest uszkodzony czujnik
    - kończące się sprzęgło, nie ślizgało się przynajmniej podczas testowej jazdy, ale pedał łapie dopiero na samej "górze"
    - na postoju siłą musiałem wybić biegi 3 i 4 (z tego co wyczytałem na forum to uszkodzona pompa sprzęgła)
    - i nie wiem czy odpalanie jest ok, ciepły silnik musi przekręcić 2-3 razy żeby odpalić (nie wiem czy to jest normalne do tej pory miałem diesla VW i odpala za pierwszym obrotem) po odkręceniu korka wlewu oleju nic nie dymi, a po położeniu luzem korka " nie podskakuje"

    Koleś młody dwadzieścia kilka lat ma samochód od 1,5 roku II właściciel, a auto sprowadzone w 2007 r.

    Zimnego silnika niestety nie odpalałem bo umówiłem się z kolesiem na mieście.

    Bardzo prosiłbym o rady czy warto się zastanowić nad tym autem
    Ostatnio edytowane przez neori ; 21-11-2013 o 20:55

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Z tym odpalaniem może być niekolorowo. Uważaj, żebyś nie wpadł na minę, gdzie kończy się któryś element układu wysokiego ciśnienia. Trzeba by podpiąć kompa i pokręcić.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Moim zdaniem skala wymian go przerosła i może wynieść tyle, ile kosztował bolid.
    Ale z drugiej strony za 8 koła cudów spodziewać się nie można.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie

    Jak chcesz kupować samochody tanie, to absolutnie, prawie w każdym przypadku nie od młodzieży ... młodzieży nie stać na dokładanie do samochodu ani nie stać na sprzedaż samochodu bardzo tanio ... takie rzeczy są tylko u ludzi dłużej pracujących którzy są nauczeni dbania przynajmniej o podstawowe rzeczy i nie skąpią (może za moim wyjątkiem : ) dołożenia starań, żeby wszystko grało ... a to że straci się tysiąc czy dwa tysiące rocznie to dla zarabiającego 2,5-3 tys. zł nie jest zbyt ważne.

    Ja bym nie wierzył w połowę tego co mówi sprzedający. Jeżeli coś nie odpala, to jest problem, czasami duży problem. Jeżeli sprzęgło nie działa dobrze, to przygotować się trzeba ma wydatek 800-1000 zł.

  5. #5
    neori
    Gość

    Domyślnie

    Tak więc zrezygnuje z zakupu chociaz koles jak go przycisnąłem już zszedł z ceny na 7 tys.
    A czy on jest tani... hmmm w tym roczniku raczej jest w średniej cenie bo ceny w ogłoszeniach wachają sie od 6-10 tys.

    Tak więc mam jeszcze jedno pytanie silniki JTD powinny odpalać za pierwszym obrotem?
    Bo oglądałem 3 auta z tymi silnikami i wszystkie na ciepłym odpalały po 2-4 obrotach wału...

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    To jest kolego R5. 5 garów potrzebuje mocniejszego kopa. Ogólnie silnik odpalać powinien po 2 obrocie wału i jest to norma.
    Utrudniony rozruch może być spowodowany tzw. pierdołą, typu rozrusznik, akumulator słaby, dawno nie wymieniony filtr paliwa.

    A cena jest atrakcyjna jak za takie auto. Nie patrz na te rodzynkowe allegro za 6k. Bo to jeżdzące skarbonki. Za auto z tego rocznika w dobrym stanie trzeba liczyć 9k.

    A co do wad tego egzemplarza, to nie działające podgrzewanie foteli to standard (przerywa się drut w fotelu) - jeśli nie masz dwóch lewych rak to sam ogarniesz temat.
    Sprzęgło nie musi być na wykończeniu, jeśli pompka sprzęgła jest do wymiany to pedał sprzęgła może brać w górnym położeniu. Trzeba by się przyjrzeć jeszcze wysprzęglikowi na skrzyni.
    Ostatnio edytowane przez PRE2ES ; 22-11-2013 o 13:25
    Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem
    FIAT 126 BIS -->VW GOLF mk2 GTD --> Ford Mondeo 1.8 automat --> Ford Mondeo 2.5 v6 --> AR 156 1.9 jtd 105km --> AR 156 1.9 jtd 115km --> Ford Mondeo 2.0 duratec --> AR 156 SW 2.4 jtdm 175km --> AR 166 2.4 jtdm 175km Sportronic --> Zafira B Cosmo+ 1.9 cdti --> Paździerz B5FL 1.8T --> Hyundai XG350L --> Passerati B6 2.0 TDI --> Renault Koleos 2.0 DCI --> Renault Laguna III 2.0T

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian666666 Zobacz post
    Jak chcesz kupować samochody tanie, to absolutnie, prawie w każdym przypadku nie od młodzieży ...
    Dlaczego? Ja jestem młody i to znaczy, że gdybym chciał sprzedać swoje auto, to pod żadnym pozorem ode mnie, bo co? Bo katowałem, bo nie dbałem itd? Głupi stereotyp

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    też jestem młody i uważam to za głupotę.


Podobne wątki

  1. Alfa Romeo GT 1.9 JTD - Kupic / nie kupic ?
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 23:37
  2. Alfa GT 1.9 JTD - kupic / nie kupic ?
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 10:26
  3. Kupic/nie kupic ? Alfa 164
    Utworzone przez MANIEK111 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 16:21
  4. Gdzie mozna kupic kupic kluczyk scyzoryk do 156
    Utworzone przez alanwroc w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 16:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory