Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: [156][v6] Co na poczatek?

  1. #1
    Reks
    Gość

    Domyślnie [156][v6] Co na poczatek?

    Witam,

    Bylo juz troche podobnych tematow ale nie znalazlem tam odpowiedzi..

    Posiadam jak w profilu 156 2.5 v6
    W nadchodzacym roku 2009 bede chcial podniesc moc..
    Na chwile obecna z tego co sie naczytalem najbardziej chyba by mi odpowiadal SWAP na 3.0 v6
    Zalozenie jest takie aby podniesc nie tylko moc o jakies 30-50KM, ale bardzo wazny jest tez moment..moze nawet bardziej zalezy mi na nim.
    Chce se tez stworzyc mozliwosci na przyszlosc..lecz gdy cena modyfikacji bedzie bliska cenie zakupu GTA to jednak wole GTA..
    Kasa jak bede mial na poczatek to jakies 3-4tys.. (oczywiscie +kasa jaka bede mial ze sprzedazy tego co zostanie np silnik 2.5)
    Co myslicie? (wiem ze dobry SWAP to przekladka silnika + wydech + strojenie ale przeciez mozna to chyba podzielic na etapy..)

    Czy skrzynia i przeglo od 2.5 da rade z 3.0?(chodzi mi o cene materialow ew robocizny tez ale takiej po kosztach a nie np u grabowskiego)

    P.S. Na chwile obecna chodzi mi o naswietlenie kosztow i ilosci modyfikacji z jakimi trzeba sie liczyc.

    Jak przekladka to remontowac silnik ktory kupie? Jaka moze byc cena takiego remontu?

  2. #2
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    a po co komu gta http://www.ahmotorsports.co.uk/3500conv.htm wkladaj takie i pozniej strojenie i smiga az milo

  3. #3
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Witam

    Kiedyś również szukałem podobnych rozwiązań ,może coś pomoże (koszta wiadomo)
    silnik 4-6tyś
    skrzynia 3
    sprzegło 700

    nie wiem jak to jest z elektroniką czy nie będziesz musiał rozbierać połowy auta:/(masa wiązek,po przez stacyjke,imobi,komputer...)
    na koniec strojenie ok 1500 unitronic
    no i + robocizna albo fachura albo po kosztach jak chcesz bo mozesz miec dojście do dobrych fachowców no i czas takich przeróbek :// na pewno po wymianie silnika jesli nie skrzynie i sprzęgło od razu to na pewno wydech i elektronika

    i czy remontować silnik który kupisz, to już zależy w jakim stanie i z jakiego źródła ja bym szukał całego auta byłoby prościej i na pewno coś taniej

    co do turbo do V zeby uniknac lagu musiałbyś miec biturbo po jednej spręzarce na kolektor itd. albo inaczej kompresor napedzany mechanicznie

    wracając jeszcze do możliwości twojej V mozesz jeszcze zrobić kompletny wydech wszystko pięknie wyliczone z kolektorami ,dobry filtr no i nowy program zestrojony
    będzie już duża różnica

    Pozdrawiam
    [*]


  4. #4
    Reks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy144
    a po co komu gta http://www.ahmotorsports.co.uk/3500conv.htm wkladaj takie i pozniej strojenie i smiga az milo
    Tylko baza jest minimum 3.0l i o tym wlasnie mysle ale jesli cena tych modyfikacji bedzie duza lepiej mi sie oplaci wykonac to na GTA.. Bo przy takiej roznicy mocy jak 2.5->3.8 to wydaje mi sie ze w aucie musial bym wymienic wiecej niz silnik i skrzynie..

    robak#21 Co do 2.5->3.0 to o ile dobrze jest poinformowany to jedynie wymienic silnik co nie sprawi problemow bo wszystkie mocowania pasuja ew. gorna lape tylko trzeba kupic inna(zalezy czy silnik z 166 czy gtv) i ew komputer lecz podobno mozna jezdzic na tym od 2.5 ale raczej i tak odrazu bym wymienil.. co do skrzyni i sprzegla sie nie wypowiem bo nie wiem..

    Strojenie bym zrobil ale po tym jak bym zainwestowal w wydech

  5. #5
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reks
    Cytat Napisał siwy144
    a po co komu gta http://www.ahmotorsports.co.uk/3500conv.htm wkladaj takie i pozniej strojenie i smiga az milo
    Tylko baza jest minimum 3.0l i o tym wlasnie mysle ale jesli cena tych modyfikacji bedzie duza lepiej mi sie oplaci wykonac to na GTA.. Bo przy takiej roznicy mocy jak 2.5->3.8 to wydaje mi sie ze w aucie musial bym wymienic wiecej niz silnik i skrzynie..

    robak#21 Co do 2.5->3.0 to o ile dobrze jest poinformowany to jedynie wymienic silnik co nie sprawi problemow bo wszystkie mocowania pasuja ew. gorna lape tylko trzeba kupic inna(zalezy czy silnik z 166 czy gtv) i ew komputer lecz podobno mozna jezdzic na tym od 2.5 ale raczej i tak odrazu bym wymienil.. co do skrzyni i sprzegla sie nie wypowiem bo nie wiem..

    Strojenie bym zrobil ale po tym jak bym zainwestowal w wydech
    no to dobrze ja podałem na moim przykładzie bo u mnie tylko>>1,8>2,0 wyżej juz nic nie pasuje :/ nawet ASO nie chce się podjąć jest problem gdzie to robić ,w wawie nie brakuje możliwości ale dobrze być na miejscu znam to z autopsji ale ty nie będziesz miec z tym problemu ,tez tak mi sie marzy coś konkretnego Pozdrawiam
    [*]


  6. #6
    Reks
    Gość

    Domyślnie

    robak#21 Mi nie daje spac po nocach to iz o q4 to moge pomarzyc;/
    Raz stalem na swiatlach z a4 quattro chyba bi-turbo ... bylo mokro i z 3 stopnie.. jak to jezdzi w takich warunkach ahhhh A ja 'stojac' w miejscu moglem mu pomachac biala chusteczka
    Co prawda mam jeszcze w planach Q2 ale gdyby mi odbilo i chcialbym zrobic 3.8 (raczej bedzie mi szkoda kasy ale marzyc mozna) To to Q2 chyba by nie wystarczylo co?

    Patrzyłem na Q4 ale tam bym mial problem aby wrzucic V6 tak jak Ty;/

    Co do zielonej alfy mi szkoda by bylo niszczyc tyle pracy aby tam wrzucic V6.. wolalbym sprzedac i zaczac nowy projekt

  7. #7
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Co do swapu http://www.polskajazda.pl/Samochody/...omeo/156/40550 pytaj sie Roberta on tam robił

  8. #8
    Reks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy144
    Co do swapu http://www.polskajazda.pl/Samochody/...omeo/156/40550 pytaj sie Roberta on tam robił
    A znam;] Poznalem go na spocie grudniowym. Ale chce tez poznac opinie innych osob
    Co do niego on robil wiekszosc sam wiec nie do konca moge poznac dokladne koszta, poniewaz ja sam robic nie bede

  9. #9
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    na spocie w Wisła-Ustroń również było takie cudo :mrgreen: ,ale zbieraliśmy sie juz i nie zdążyłem się nacieszyć i poprosić o przejażdżkę

    Pzdr
    [*]


  10. #10
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy144
    Co do swapu http://www.polskajazda.pl/Samochody/...omeo/156/40550 pytaj sie Roberta on tam robił
    Czy to nie jest ta sama Alfa? :
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7125504
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


Podobne wątki

  1. Poczatek najgorszego?? Upg?
    Utworzone przez Jackieee w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-09-2014, 19:11
  2. 166 kilka pytan na poczatek zabawy
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 11:19
  3. Co mozna samemu naprawic na poczatek Alfa 156 1.6 16v
    Utworzone przez Falkon88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 20:21
  4. [156] Kilka pytan na poczatek...
    Utworzone przez mateusz87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 10:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory