Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Jak ustawic zimny nawiew ?? Kwestia obiegu wewnetrznego...

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MAir TCT
    Postów
    25

    Domyślnie Jak ustawic zimny nawiew ?? Kwestia obiegu wewnetrznego...

    Witam,

    czy da sie ustawic tak nawiew aby nie wlaczal sie obieg wewnetrzny po wylaczeniu nadmuchu?? zawsze musze klikac ten przycisk od wewn obiegu i klapka lata jak oszalala nie che zeby sie cos sepierdzielilo...

    jak ustawic nadmuch zimny z zewnatrz samochodu ( bez klimy ) ??

    zawsze plynie cieple powietrze, np mam zaparowana szybe i chce nie otwierajac okna wysuszyc ja zimnym powietrzem z nadmuchu - tak przynajmniej robilem w kazdym innym aucie nie wyposazonym w klimatronic pokretlo na maksa zimne i voila leci z zewnatrz zimne, a tu lipa tylko cieple. Czy to taka mysl motoryzacyjna wg ktorej jesli jest zimniej na zewnatrz auta to juz nie mozna skorzystac z zimnego nadmuchu nie korzystajac z klimatyzacji?? idac ta droga nie powinnismy tez korzystac z klimy zima bo przeciezo ona chlodzi a nie grzeje... echh dziwne to,
    jesli ktos ma wiedze i troszke cierpliwosci prosze o wyjasnienie i odpowiedzi,

    pozdrawiam,
    michalko

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar antares
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ZAR939 X9 2.4JTD 147KW
    Postów
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalko Zobacz post
    Witam,

    czy da sie ustawic tak nawiew aby nie wlaczal sie obieg wewnetrzny po wylaczeniu nadmuchu?? zawsze musze klikac ten przycisk od wewn obiegu i klapka lata jak oszalala nie che zeby sie cos sepierdzielilo...

    jak ustawic nadmuch zimny z zewnatrz samochodu ( bez klimy ) ??

    zawsze plynie cieple powietrze, np mam zaparowana szybe i chce nie otwierajac okna wysuszyc ja zimnym powietrzem z nadmuchu - tak przynajmniej robilem w kazdym innym aucie nie wyposazonym w klimatronic pokretlo na maksa zimne i voila leci z zewnatrz zimne, a tu lipa tylko cieple. Czy to taka mysl motoryzacyjna wg ktorej jesli jest zimniej na zewnatrz auta to juz nie mozna skorzystac z zimnego nadmuchu nie korzystajac z klimatyzacji?? idac ta droga nie powinnismy tez korzystac z klimy zima bo przeciezo ona chlodzi a nie grzeje... echh dziwne to,
    jesli ktos ma wiedze i troszke cierpliwosci prosze o wyjasnienie i odpowiedzi,

    pozdrawiam,
    michalko
    klima osusza powietrze i to robi zawsze a grzanie lub chłodzenie to zależy od ustawień

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    masz klimatronik to i masz zapewne magiczny guzik który służy do odparowywania szyb zapewniam cię że ciepłe powietrze szybciej szybę wysuszy a ciepłe z klimą robi to ekspresowo wciskając ten magiczny guzik klimatronik daje ogrzewania na full i dotego klime załącza bo ona osusza powietrze
    Kolejna alfa kolejne problemy

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Ale poniżej 3st klima jest kaput. Co akurat w tym aucie mi się nie podoba, kto to wymyślił?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    mogli dac to 0 np albo minus1 a nie trzy
    Kolejna alfa kolejne problemy

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Mogli pozostawić to do mojej dyspozycji. Zawsze jeździłem na klimie w każdym aucie zimą i nic się złego nie działo a szybciej szyby osusza zanim się auto zagrzeje.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michal_evo1
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v 2004r
    Postów
    68

    Domyślnie

    to prawda, ja też nie moge się dogadać z moim klimatronikiem, próbuje być mądrzejszy ode mnie, mam wrażenie że żyje własnym życiem. Nie lubię jeździć na klimie, tak już mam, że włączam ją tylko jak jest naprawdę gorąco, a on lubi ją "sam" czasem włączyć, zmniejsza, zwiększa obroty wentylatora, zmienia mi ustawienia wylotów powietrza według własnego "widzimisię", zwłaszcza zaraz po uruchomieniu rano auta. Podejrzewam że to nie usterka, tylko taki "myślący" za kierowcę układ, że niby tak ma być lepiej... Mnie osobiście to wkurza.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    rano jak zimno to po osiagnięciu temp 60stopni daje na fula na nogi odparowuje szyby z klimą itd ten typ tak ma
    Kolejna alfa kolejne problemy

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barat
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Czerniejewo/Września/Gniezno i czasem Konin
    Auto
    Była [A147 1.9JTD 115KM], jest [E39 530i 231KM]
    Postów
    402

    Domyślnie

    Co do odpalenia klimy poniżej 3*C ... jest sztuczka - wystarczy ciepłymi palcami chwilę potrzymać taki cycek, który wystaje od spodu lusterka kierowcy. Tam jest czujnik temperatury na zewnątrz. Przynajmniej tak mi się zdaje, że kiedyś tak się bawiłem.

    Co do odparowywania ciepłym powietrzem - wszystko jest super ... tyle, że ja mam JTD i jak na dworze jest -10 to chcilę trwa zanim auto nabierze jakiejkolwiek sensownej temp.
    @ Mój ALF

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    Cytat Napisał barat Zobacz post
    tyle, że ja mam JTD i jak na dworze jest -10 to chcilę trwa zanim auto nabierze jakiejkolwiek sensownej temp.
    slyszalem o czyms takim jak choroba wscieklych diesli, ktorej jedna z przyczyn bylo za szybkie uruchamianie klimy (bez poczekania na nagrzanie sie silnika w b.ujemnych temperaturach ) i w przypadku zapchanej odmy dochodzilo do niekontrolowanego wzrostu obrotow

Podobne wątki

  1. Nietypowy problem z klimą.Nawiew zimny z jednej strony
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 13:34
  2. Kwestia rozbiórki Alfy na czesci
    Utworzone przez 303 suto w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 15:38
  3. kwestia jakości wnętrza
    Utworzone przez tommi_alfa w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 21:24
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 13:53
  5. jak ustawic rozrząd w 155
    Utworzone przez Matys01 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 10:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory