Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: problem z elektronika

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    wielka brytania
    Auto
    Alfa Romeo 147 twin spark 3 dor 2001
    Postów
    5

    Domyślnie problem z elektronika

    witam mam od kilku dni taki maly problem z elektronikom przestal mi dzialac termometr powietrza zewnetrzny a przy nim klimatyzacja nie dziala poprawnie tak samo jaki i bagarznik sie nie otwiera i nie swieca sie lampki zamontowane w dzwiach jak i lampka na podsofiruwce z tylu auta no i najgorsze szyby sie nie otwieraja no i lusterka tez nie dzialaja .glowny do obslugiwania szyb od strony kirowcy kontroler calkowicie zgasl a najlepsze jest to ze widzialem jak gasnia lampki przyciemialy powoli jak by cos zmiejszalo prad i mryga licznik km .przeszukalem dzis wszystkie bespieczniki znajdujace sie pod kerownica i pod maska wraz z przekaznikami ( byly wszystkie dobre ) podlaczylem pod komputer wykryl tylko problem z klima i z termometrem no i to mnie nie dziwi. czytalem duzo tematow co zrobic ale zadne odp nie pomagaly mi w niczym dalej to samo dla tego pisze o jakas informacje jak ktos mial podobne zdarzenie ?wszytsko sprawdzilem co wyczytalem na forum ale dalej nic czy to moze byc ta wiaska kabli co idzie od tablicy bespiecznkiow do dzwi kierowcy albo pasazere bo to juz mi tylko przychodzi do glowy ze moze jakis kabel sie na tym lamaniu w gumie przetarl albo spalil .

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lesiu.Z
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    ZFA199 oraz ZAR930
    Postów
    533

    Domyślnie

    Klawiatura Ci się zacieła? Kropek i przecinków nie stawiasz, tego nie da się czytać

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 było
    Postów
    177

    Domyślnie

    sprawdz bezpieczniki

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicek353 Zobacz post
    l a najlepsze jest to ze widzialem jak gasnia lampki przyciemialy powoli jak by cos zmiejszalo prad i mryga licznik km .
    .
    Coś zmniejsza prąd w każdej Alfie
    O migający liczniku możesz sobie na forum dużo poczytać.
    Sprawdź jeszcze raz bezpieczniki, dokładnie, najlepiej miernikiem bo to podejrzane.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    zalany body komputer czyli śniedz na jego ściezkach..... trudna sprawa poniewaz nalezy body komputer wyciągnąć z samochodu....

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicek353 Zobacz post
    przestal mi dzialac termometr powietrza zewnetrzny...nie swieca sie lampki zamontowane w dzwiach jak i lampka na podsofiruwce z tylu auta no i najgorsze szyby sie nie otwieraja no i lusterka tez nie dzialaja .glowny do obslugiwania szyb od strony kirowcy kontroler calkowicie zgasl a najlepsze jest to ze widzialem jak gasnia lampki przyciemialy powoli jak by cos zmiejszalo prad
    sprawdź dokładnie kable między słupkiem A a drzwiami kierowcy. idą w tej harmonijce gumowej (tzw. słonik) i często się łamią izolacje a potem utleniają kable.
    wszystko wskazuje na połączenia w drzwiach kierowcy bo w lusterku kierowcy jest np. termometr. wnioskuję, że masa się uszkodziła (jest najbardziej obciążona elektrycznie)

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    wielka brytania
    Auto
    Alfa Romeo 147 twin spark 3 dor 2001
    Postów
    5

    Domyślnie

    a gdzie znajduje sie body ?

    - - - Updated - - -

    no tez do glowy mi juz przychodzilo by sprawdzic te kable bo glosniki tez mi od strony kierowcy wczoraj przestaly dzialac

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Wszystko wskazuje na złącze przewodów pomiędzy lewymi drzwiami i słupkiem A. Wygląda to na zwarcie spowodowane przetarciem izolacji przewodów. Bezpieczniki nie koniecznie zadziałają. Zadziała natomiast zabezpieczenie wyjścia elektroniki, które jest na ogół diagnozowane (stąd błędy możliwe do odczytu).

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    wielka brytania
    Auto
    Alfa Romeo 147 twin spark 3 dor 2001
    Postów
    5

    Domyślnie

    przejzalem dzis cala elektronike od prawych do lewych dzwi wraz z tylnia klapa .stacje cala bespiecznikowa mialem rozebrana i nic tam nie bylo na stykach przepalone .za stacja bespiecznikowa znajduja sie trzy bespieczniki z przekaznikiem i bylo wszystko ok , problem jednak dalej jest bo nie dziala nic dalej .kiedys jak otwieralem okna albo zamykalem to bylo pikniecie teraz tego nie ma . zalozylem nowy przelacznik od kierowcy od szyb i tez nie dziala ,dostrzeglem tylko tyle ze sie podswietlenie ciagle pali klawiszy od szyb nawet jak wyjme kluczyk ze stacyjki to i tak sie ciagle swieci . cos czuje ze musze poiszukac dobrego elektronika bo to jakas pierdulka jest tylko cieszko ja z lokalizowac

    - - - Updated - - -

    dodam tylko ze to jest anglik

    - - - Updated - - -

    dzwonilem do elektronika i mi powiedzial ze mam sprawdzic modul komfortu czy ktos wie gdzie on sie znajduje ?bo ten elektryk powiedzial ze nie wie gdzie alfy go maja ): a szkoda . bynajmniej jakis trop bo z kablami niby wszystko ok

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lesiu.Z
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    ZFA199 oraz ZAR930
    Postów
    533

    Domyślnie

    moduł komfortu to jest ten panel z przyciskami do sterowania szyb od strony kierwocy. U Ciebie w prawych drzwiach

Podobne wątki

  1. Problem - ABS, licznik, ręczny, akumulator - elektronika
    Utworzone przez Waszka w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 08:57
  2. problem elektronika
    Utworzone przez molek w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 17:10
  3. crosswagon problem z elektronika
    Utworzone przez Wuziu w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 14:54
  4. Problem z elektronika
    Utworzone przez Francisc w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 13:57
  5. Problem z elektronika.
    Utworzone przez janusz58 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 18:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory