Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Giulietta 1.4TB zawieszenie

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Bussum / Netherland
    Auto
    giulietta 1.4TB distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie Giulietta 1.4TB zawieszenie

    Czy to normalne ze na delikatnym zakrecie wjezdzajac na studzienke ktora jest minimalnie nizej od powierzchni asfaltu czyje sie jak tyl samochod ucieka? Jest to moja pierwsza alfa i od razu dziwne zachowanie zawieszenia zauwazylem. Jeszcze nigdy w zadnym samochodzie nie mialem takich sytuacji. Jezdzac po koleinach mam wrazenie ze auto wciaz plywa z lewa na prawo, a przy kazdej dziurze zarzuca tyl samochodu, na zakrecie wrecz znosi. Czy to normalne z tym zawieszeniem czy cos jest wybite?

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody.czub Zobacz post
    Czy to normalne ze na delikatnym zakrecie wjezdzajac na studzienke ktora jest minimalnie nizej od powierzchni asfaltu czyje sie jak tyl samochod ucieka? Jest to moja pierwsza alfa i od razu dziwne zachowanie zawieszenia zauwazylem. Jeszcze nigdy w zadnym samochodzie nie mialem takich sytuacji. Jezdzac po koleinach mam wrazenie ze auto wciaz plywa z lewa na prawo, a przy kazdej dziurze zarzuca tyl samochodu, na zakrecie wrecz znosi. Czy to normalne z tym zawieszeniem czy cos jest wybite?
    Ja nie zauważyłem, też jest to moja pierwsza alfa. Jedyne co zauważyłem to to, że prędkości mi się znacznie podniosły na tych zakrętach, no a fizyki się nie oszuka Może suma np. opony? + wyższa prędkość i masz ten efekt. Czym poprzednio jeździłeś?

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Bussum / Netherland
    Auto
    giulietta 1.4TB distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał buczo Zobacz post
    Ja nie zauważyłem, też jest to moja pierwsza alfa. Jedyne co zauważyłem to to, że prędkości mi się znacznie podniosły na tych zakrętach, no a fizyki się nie oszuka Może suma np. opony? + wyższa prędkość i masz ten efekt. Czym poprzednio jeździłeś?
    To raczej nie o predkosci chodzi, bo te akurat mi sie zmiejszyly i na prostych i w zakretach - poprzednim autem bylo volvo V70awd 310hp.
    Tutaj poprostu mam wrazenie ze cos jest nie tak, bo dzieje sie to przy normalnej jezdzie po miescie - nawet zona zauwazyla ze cos jest nie tak. Postanowilem zapytac tutaj zanim zaczne zawracac d.. w warsztacie. Auto jest z drugich rak i mam na nie pol roku gwarancji a na liczniku 45k wiec rozne rzeczy mogly sie tam juz powybijac.
    W sumie zastanawia mnie Twoja mysl odnosnie opon - ciekawe czy jest to mozliwe. Aktualnie auto stoi na 16' zimowkach Pirelli sottozero.
    Ostatnio edytowane przez mlody.czub ; 05-01-2014 o 23:34

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Mam podobne odczucia co zresztą juz opisywałem kiedyś na forum. Auto użytkuje od przebiegu 7k km wiec wykluczam zużycie elementów zawieszenia. Najgorzej przy przejeżdzaniu zakrętów na łączeniach wiaduktów szczególnie kiedy mokro jest trzeba uważać. Amortyzatory wychodziły dobrze na testach więc nie wiem czy to nie specyfika tego zawieszenia po prostu. Na początek sugerował bym dobrego specjalistę od geometrii, u mnie tył fabrycznie był poza normą . Przód się poprawił po ustawieniu (nie w aso!) ale efekt myszkowania tyłu pozostał choć jest mniejszy niż z początku
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 05-01-2014 o 23:46

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Bussum / Netherland
    Auto
    giulietta 1.4TB distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie

    Dokladnie. Ostatnio tez jechalem po dlugim wiadukcie i na lukach - laczenia okazaly sie naprawde przykrym doswiadczeniem. Przy wjechaniu na male rondo wjechalem na studzienke - wlaczyl sie abs, lampki na zegarze pomrygaly a auto przeskoczylo na bok z dobre pol metra. Naprawde mozna sie zddziwic i teraz czy to faktycznie kwestia zawieszenia i trzeba sie tego nauczyc - przywyknac czy cos tu jest ostro skopane (przy calym szacunku dla tego auta)

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Jesli masz auto na gwarancji to wykorzystaj to i zgłoś problem. Moim zdaniem jak na to auto i możliwości tego silnika to zawias jest i tak za miękki do szybszej jazdy ale z drugiej strony trochę boję się go utwardzać w obawie że ten efekt może być jeszcze bardziej przykry

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody.czub Zobacz post
    Czy to normalne ze na delikatnym zakrecie wjezdzajac na studzienke ktora jest minimalnie nizej od powierzchni asfaltu czyje sie jak tyl samochod ucieka? Jest to moja pierwsza alfa i od razu dziwne zachowanie zawieszenia zauwazylem. Jeszcze nigdy w zadnym samochodzie nie mialem takich sytuacji. Jezdzac po koleinach mam wrazenie ze auto wciaz plywa z lewa na prawo, a przy kazdej dziurze zarzuca tyl samochodu, na zakrecie wrecz znosi. Czy to normalne z tym zawieszeniem czy cos jest wybite?
    Z tym uciekaniem tyłu na studzience to miałem tak na początku, zwłaszcza jak auto było niedociążone. Ale żadnego pływania czy uciekania zwłaszcza na koleinach.
    Jak dla mnie zawieszenie jest OK, zwłaszcza w zakrętach.

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Z tym uciekaniem tyłu na studzience to miałem tak na początku, zwłaszcza jak auto było niedociążone. Ale żadnego pływania czy uciekania zwłaszcza na koleinach.
    Jak dla mnie zawieszenie jest OK, zwłaszcza w zakrętach.
    Hm.. dociążone? uciekanie? Kurcze.. mam auto od 0km i nie czuje żadnego efektu uciekania czy pływania, owszem na mokrym czy śliskim, ale nie w trakcie jazdy po łukach ze studzienkami itd. Ja bym na gwarancje uderzał..

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    kol. @buczo jaką masz datę produkcji auta? Jesli dobrze kojarze to chyba kiedyś coś było o akcji serwisowej dotyczącej wymiany amortyzatorów (?) . Może sie mylę ale moim zdaniem za efekt uskoku tyłu auta przy nierownosciach na zakretach odpowiada głównie za wolny amortyzator (albo za słaba sprężyna), lub niedostateczne dopasowanie jednego z drugim- w każdym razie zawias za wolno reaguje i w efekcie traci na ten ułamek sekundy kontakt z nawierzchnią a jesli to sie dzieje na obu kołach jednocześnie to jest to jeszcze bardziej odczuwalne. Ja już odruchowo na wiaduktach ( oczywiście w tych znanych mi miejscach ) jestem przygotowany do "założenia" kontry
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 06-01-2014 o 22:56

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja mam lekkie wrażenie wyjeżdżania tyłu na zewnątrz zakrętu (jak się człowiek przyzwyczai to całkiem fajna sprawa, jak w RWD ), ale to przy pokonywaniu łuków z ponadnormatywną prędkością. W codziennym użytkowaniu w ogóle tego nie zauważam. Mam zawieszenie sportowe (twardsze sprężyny).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Obniżone zawieszenie - co wybrać?
    Utworzone przez Doblo w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 25-04-2020, 13:08
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 170 HP - Skrzypi zawieszenie
    Utworzone przez veloce w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 17:03
  3. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  4. [Giulietta] zawieszenie giulietta - twardość
    Utworzone przez rozewo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 08:33
  5. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory