Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 173

Temat: 2.5 v6 nierówna praca na wolnych obrotach

  1. #131
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Znów wraca temat blokad, falowania, trzęsawki itd. Niestety z doświadczenia wiem że to niestety źle wymieniony rozrząd to powoduje... Z całej historii mojej działalności (kilkadziesiąt V6 24V a może już i ponad setka?) trafiły się może z dwie gdzie przyczyną w/w objawów nie był rozrząd... Troszke doświadczenia i od razu wiadomo czy to rozrząd czy coś innego... I podkreślam żadne czerwone blokady, nie dadzą rady, ba nawet oryginalne nie pomogą jeśli nie wykona się pełnej procedury wymiany paska!!!!! Zawsze wykonuje to z chirurgiczną precyzją i żadnej telepajki nie ma! Widziałem już fazy poprzestawiane we wszystkie możliwe strony, widziałem po 10 znaków na kołach i obudowach, były też punktowane i nacinane koła i Bóg jeden pamięta co jeszcze było... Na forum przerabialiśmy ściski stolarskie oraz inne wywody co, czemu i dlaczego i po co blokady.... Temat powraca jak mantra.... Zaznaczę że nie wielu mechaników przykłada się do tego jak należy, a wymiana rozrządu w V6 24V przez amatora często kończy się telepajką... V6 24V to taki już silnik zemści się za każdą niedokładność i już, nie ważne czy blokady są niedokładnie wykonane czy nie dokładny był mechanik, zemsta jest i właściciel rwie włosy z głowy...

  2. #132
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Można ją wymienić, ostatnio miałem to robione.
    Da się wprasować nowe tuleje, czy lepiej kupić cały łącznik ?

    Cytat Napisał darrager Zobacz post
    a to cisnienie nie jest za wysokie ?
    Nie wiem czy ciśnienie w silniku może być za wysokie, problemy są gdy ciśnienie jest za niskie. Gdzieś wyszperałem pomiary 156 2.5 v6 i wyszło bardzo podobnie ~15.

    Dodano po 5 minutes:

    Cytat Napisał maciek_czer Zobacz post
    Niestety z doświadczenia wiem że to niestety źle wymieniony rozrząd to powoduje...
    W przyszłym tygodniu zobaczę jak silnik zachowa się po ustawieniu na ori blokadach. Tak jak napisałem wyżej cała procedura wymiany rozrządu była robiona zgodnie z instrukcją przyklejoną na forum (wyciąg z autodaty) tylko blokady były nie ori a czerwone HP. Chirurgicznej precyzji nie da się osiągnąć na blokadach HP, te nie przylegają nawet dobrze do płaszczyzny głowicy, pewnie dlatego problem "parkinsona" nie znikł po ustawieniu rozrządu

    Cytat Napisał maciek_czer Zobacz post
    ba nawet oryginalne nie pomogą jeśli nie wykona się pełnej procedury wymiany paska!!!!!
    Sugerujesz wymianę paska na nowy ? Mój pasek wygląda ok, wyciągałem go, ma nalatane niespełna 30k, czy przy każdej ingerencji w rozrząd v6 busso należy wymienić pasek ?
    Ostatnio edytowane przez bussoholik ; 04-10-2014 o 09:08 Powód: Dodano

  3. #133
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Pasek kup nowy, co innego gdyby miał tylko trochę nalatane.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  4. #134
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomaszchwesiuk
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    ALfa Romeo GTV busso 3,0 v6 24v, Alfa 156 1,9 jtd SW Sportwagon 150KM 2005r
    Postów
    517

    Domyślnie

    Kwestia ile ma lat. Moze wyglądać fajnie ale jego wytrzymałość moze byc u kresu. On nie parcieje poprostu strzela.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  5. #135
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał bussoholik Zobacz post
    Da się wprasować nowe tuleje, czy lepiej kupić cały łącznik ?
    Jak zobaczysz cenę nowego łącznika, to z pewnością stwierdzisz, że jednak lepiej wprasować nowe tuleje. Da się to zrobić bez problemu (cytuje mechanika, sam nie robiłem). Koszt poniżej 50zł vs ok. 250-300zł za nowy łącznik.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #136
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Hej, ja wprasowywałem u siebie bez najmniejszego problemu. Pasuje idealnie ta http://www.unto.pl/tuleja-zawieszeni...05-p-2322.html, bierz od razu dwie sztuki aby zrobić cały łącznik.

  7. #137
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Cytat Napisał bussoholik Zobacz post
    Sugerujesz wymianę paska na nowy ? Mój pasek wygląda ok, wyciągałem go, ma nalatane niespełna 30k, czy przy każdej ingerencji w rozrząd v6 busso należy wymienić pasek ?
    Z zasady paska nie napina się drugi raz, zwłaszcza po dużym przebiegu...
    Ostatnio edytowane przez maciek_czer ; 06-10-2014 o 22:22

  8. #138
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Skończyłem sprawdzenie i ustawienie rozrządu na oryginalnych blokadach od QBA. Silnik pracuje równo i nie mam już żadnych zastrzeżeń do kultury pracy. Tym razem wszystkie czynności zrobiłem sam, bez pomocy mechanika przykładając się do pracy. To co napisał Maciej to święta racja, silniki v6 busso wymagają chirurgicznej precyzji, nie wierzyłem że tak mała różnica pomiędzy ustawieniem wałków na czerwonych i oryginalnych srebrnych blokadach może mieć wpływ na pracę silnika. Składałem swoje v6 trochę zawiedziony i bez przekonania, że wprowadzone korekty w ustawieniu rozrządu przyniosą jakikolwiek pozytywny efekt. Pierwsze odpalenie po adaptacji sterownika ME 2.1 rozwiało wszelkie wątpliwości i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło.


    Chcę podziękować wszystkim alfaholikom za podpowiedzi i instrukcje wrzucone w tym temacie. Na szczególne podziękowania zasługuje QBA, który udostępnił mi oryginalne blokady bez których poprawne ustawienie silnika nie było by możliwe.

  9. #139
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał bussoholik Zobacz post
    Chcę podziękować wszystkim alfaholikom za podpowiedzi i instrukcje wrzucone w tym temacie. Na szczególne podziękowania zasługuje QBA, który udostępnił mi oryginalne blokady bez których poprawne ustawienie silnika nie było by możliwe.
    Grunt, że pomogło
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #140
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar goffer2
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Chorzów- SH
    Auto
    156 SW 2.5 V6
    Postów
    121

    Domyślnie

    Skąd ja to znam, sam sie dobre 2-3 miesiące głowiłem od czego może telepać mi silnikiem, aż w końcu przypomniało mi się że rozrząd muszę już wymienić, i jak ręką odjął... robiony w ASO. Ale najlepsze z tego wszystkiego, że przestawił się po wjechaniu w ogromną dziurę, przejechałem 20 metrów do świateł i nie stąd zaczęło właśnie trzepać silnikiem aż buda chodziła.

Podobne wątki

  1. Nierówna praca silnika na wolych obrotach V6
    Utworzone przez MISZEL w dziale 166
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 18:43
  2. [146] nierówna praca na wolnych obr. i delikatne dzwonienie przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez marcink70 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 22:29
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 22:42
  4. Nierówna praca silnika na wolnych obrotach.
    Utworzone przez Radu w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 22:06
  5. [146] nierówna praca i drgania na wolnych(lpg)
    Utworzone przez Binda w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 18:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory