Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Temat: Jak jest z rdzą w 156 po lifcie?

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobodyspecial Zobacz post
    taki peugeot z 2004 roku nigdy nie konserwowany nie ma śladów rdzy, vw podobnie, bmw, a alfa
    To Ci powiem iż mało widziałeś, gdyż np. takie BMW ma dość dobrze zabezpieczoną podłoge, ale samo nadwozie lipnie - przykład e46... Także ja bym był bardziej powściągliwy. Wiadomo, iż auta te mają już po 10 lat i lekko 200tkm, a jak jeżdżone po polskich solankach to jeszcze szybciej dostaje po dupie...
    W każdym aucie jakie miałem zawsze robiłem przed zimą porządną konserwacje włącznie z zalewaniem drzwi, maski, klapy, progów i wszystkich profili dobrymi środkami, a nie takimi najtańszymi, żeby tylko mieć święty spokój, do tego porządne mycie podwozia, czyszczenie, odtłuszczanie i na to kilka dobrych warstw farby okrętowej, baranka, itp. Nigdy nie miałem problemów z "dziurami", nigdy czegoś takie nie przeszedłem, może dlatego, że auta też kupowałem z głową i nie te najtańsze perełki (danej marki).

  2. #12
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał compel Zobacz post
    Ja mam 156 po pełnym lifcie z 2005 i ZERO śladów rdzy. Na podwoziu leży jeszcze całe fabryczne zabezpieczenie..

    Wszystko zależy gdzie użytkowany był samochód. Idę o zakład że twój egzemplarz przyjechał albo z włoch albo z francji...

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    To Ci powiem iż mało widziałeś, gdyż np. takie BMW ma dość dobrze zabezpieczoną podłoge, ale samo nadwozie lipnie - przykład e46... Także ja bym był bardziej powściągliwy. Wiadomo, iż auta te mają już po 10 lat i lekko 200tkm, a jak jeżdżone po polskich solankach to jeszcze szybciej dostaje po dupie...
    W każdym aucie jakie miałem zawsze robiłem przed zimą porządną konserwacje włącznie z zalewaniem drzwi, maski, klapy, progów i wszystkich profili dobrymi środkami, a nie takimi najtańszymi, żeby tylko mieć święty spokój, do tego porządne mycie podwozia, czyszczenie, odtłuszczanie i na to kilka dobrych warstw farby okrętowej, baranka, itp. Nigdy nie miałem problemów z "dziurami", nigdy czegoś takie nie przeszedłem, może dlatego, że auta też kupowałem z głową i nie te najtańsze perełki (danej marki).
    Daj spokój. Tak jak korodują alfym fiaty to można tylko porównać do mercedesa i mazdy. Oczywiście że w bmw rdzewieją drzwi od dołu ale nie słyszałem zeby ktoś wspawywał podłogę co przy 156 nie jest niczym nadzwyczajnym. Znajomy ma passata z 97 roku, od 8 lat w jego posiadaniu, nigdy nie robił żadnej konserwacji i patrząc na samochód od spodu delikatne ogniska rdzy są tylko na tylnej belce. Podłoga ma jeszcze oryginalne zabezpieczenie antykorozyjne. Zresztą wystarczy przeczytać cały temat który przytoczyłem żeby dojść do konkretnych wniosków.
    Ostatnio edytowane przez nobodyspecial ; 08-01-2014 o 18:09

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

  4. #14
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTDm lift
    Postów
    13

    Domyślnie

    A ja mam 156 po lifcie z 2003r. Pełno rdzy Rudego z imprezy nigdy nie wygonisz! Cały spód zaczynając od siedzenia tylnego do tyłu rdza.. drzwi przednie kierowcy rdza.. łączenie tyłu koło tylnych prawych drzwi rdza... Na łączeniu dachu z szybą rdza...

  5. #15
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Porównujesz delikatne wżery z tylnej kanapy passata do wspawywania podłogi w 156? Naprawde? Śmieszne!


    Cytat Napisał CichyCichy Zobacz post
    A ja mam 156 po lifcie z 2003r. Pełno rdzy Rudego z imprezy nigdy nie wygonisz! Cały spód zaczynając od siedzenia tylnego do tyłu rdza.. drzwi przednie kierowcy rdza.. łączenie tyłu koło tylnych prawych drzwi rdza... Na łączeniu dachu z szybą rdza...
    Jak to powiedział mój znajomy lakiernik. "Jak ta kurwa się już pojawi na samochodzie to tego już nie wyplenisz. Można stosować różne zabiegi ale korozja będzie wracać"

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 1.9 jtd 16v 150 km sportwagon
    Postów
    275

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobodyspecial Zobacz post
    Wszystko zależy gdzie użytkowany był samochód. Idę o zakład że twój egzemplarz przyjechał albo z włoch albo z francji...
    Trafiłeś Włoszka z oleju i blachy :]

    Ale i tak sam ją dobezpieczałem różnymi środkami aby jak najdłużej pożyła na naszych polskich, pięknych drogach..

    Moim zdaniem też jakiś tam wpływ na żywotność blachy ma sposób i częstotliwość dbania o samochód. Ja np swój potrafię myć i 2 razy w tygodniu i to nie tylko jak jest taka pogoda jak np dzisiaj, co zapewne niezbyt dobrze wpływa na blachę.

    Poprzednim moim autem też była alfa ale z 97 i tam to wnęk za kolumnami resorującymi nie było, w progu od kierowcy dziura wielkości pięści ale nadwozie całe po prostu prawie nówka sztuka :O
    Ostatnio edytowane przez compel ; 08-01-2014 o 18:37

  7. #17
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobodyspecial Zobacz post
    Porównujesz delikatne wżery
    Delikatne wżery w następnym etapie przeistoczą się w dziury

  8. #18
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Za 3-5 lat. Jeśli chodzi o karoserie passata to znajomy ma pare rdzawych nalotów na karoserii swojego reliktu przeszłości. Jeden na przednim błotniku długości 3 cm. Farba zdarta 5 lat temu, jest rdzawy nalot, nikt z tym nic nie robi i korozja nie posuwa się dalej. Jeśli chodzi o tylne klapy to podobno byla to wada fabryczna w kombiakach i wiekszość gniła. Znajomy ma sedana więc jego temat nie dotyczy. Naprawde blacha w passacie jest ze 2 razy grubsza niż w alfie tam korozja nie wychodzi spod farby. Po prostu jak uszkodzisz powierzchnie to zaczyna się ruda ale nie rozrasta się w takim stopniu jak w alfach. Ja podmalowywałem maske u siebie w maju. Miałem bąble więc zeszlifowałem wszystko papierem ściernym do gołej blachy oraz położyłem pędzelkiem 3 warstwy farby. Jeszcze zima dobrze się nie rozpoczęła a jeden malutki bąbelek już wychodzi. Zresztą nie bądźmy śmieszni, pokażcie mi inne auto z rocznika 99-03 w którym trzeba wspawywać podłogę... (oczywiście pomijamy wszystkie samochody grupy fiat).

    Cytat Napisał compel Zobacz post
    Trafiłeś Włoszka z oleju i blachy :]
    Widzisz wiem co nieco o korozji w alfach i wiem skąd samochody nie korodują. Auta z polski czy niemiec rdzewieja strasznie. Francja, włochy nie (oczywiście zależy w jakim zakątku kraju jeździły). Auta ze szwajcarii też nie korodują praktycznie wcale bo tam nie używa się w zimie soli. Chciałbym pozytywnie podchodzić do kwestii korozji w samochodzie ale dla mnie to tragedia żeby auto z 2003 (bo takie posiadam) tak rdzewiało. Jeśli uda się przejeździć zimę bez freda flinstone, trzeba będzie się pozbyc 156 i szukać innego samochodu. Sorry ale konserwowanie samochodu co roku jest dla mnie nie do pomyślenia.
    Ostatnio edytowane przez nobodyspecial ; 08-01-2014 o 18:46

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Delikatne wżery w następnym etapie przeistoczą się w dziury
    Ale co Ty chcesz tłumaczyć? To wygląda na jakąś krucjatę. W każdym wątku o rudej ma swoje 3 grosze. I tak męczy się z tą kupą rdzy zamiast kupić paska co tlenku żelaza nigdy nie widział.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Miałem polifta ponad 4 lata.Rocznik 2004.Trochę co poniektórzy przesadzacie z twierdzeniem,że alfa strasznie rdzewieje.Może po innych drogach się poruszamy,ja na podlasiu,gdzie soli jest najwięcej .Nie miałem problemów z rdzą.Owszem były małe ogniska w podłodze,ale ja bym je zakwalifikował do normalnego zuzywania,w końcu w chwili sprzedaży,alfa miała ponad 8 lat.8 lat jeżdzenia po polskich solankach.

    Może miałem farta.


    Piszecie o passacie.Mam służbowego B6.Nie rdzewieje mówicie? Aha.jasne.3,5 roku go ujeżdżam,podłoga wygląda jak by miał 10 lat,a kupiony jako nówka był.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 08-01-2014 o 18:54

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:19
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 12:11
  3. czy jest różnica w fotelach po lifcie
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 14:27
  4. Problem z rdzą
    Utworzone przez r0bertos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 08:59
  5. [159] 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku
    Utworzone przez bober331 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory