Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Kluczyk, gdzie mogę zaprogramować we Wrocławiu?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar aglaja
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM, 2002 r. + Trabant 601 '78 r. + Opel Astra 1,7 CDTi 2012 r.
    Postów
    107

    Domyślnie Kluczyk, gdzie mogę zaprogramować we Wrocławiu?

    Witajcie,
    Mam dwa kluczyki (scyzoryk z 3 przyciskami i diodą) do Alfy 147, 2002 r. oraz kartę kodową. Przy zakupie samochodu działał jeden kluczyk w pełni (otwieranie centralnego oraz klapy bagażnika oraz oczywiście odpalanie samochodu) oraz drugi na pół gwizdka (nie otwiera klapy bagażnika - reszta ok). Niestety coś się stało i ten kluczyk w pełni sprawny już jest raczej lichosprawny . Nie działa w nim pilot, ręcznie mogę pootwierać i odpalić samochód ale na tym koniec. Drugi działa bez zmian. Irytuje mnie to wyjątkowo bo bagażnik muszę otwierać z środka. Gdzie mogę się udać z tymi kluczykami we Wrocławiu (w ludzkiej cenie), żeby sprawdzili co i jak oraz naprawili. W tym nie działającym dioda miga tylko samochód nie reaguje. Baterię kupiłam i poprawy nie ma. W drugim dioda nie daje oznak życia tylko po naciśnięciu na przycisk otwarcia bagażnika reszta ok.

    Mam nadzieję, że opisałam to z sensem . Tematu podobnego nie znalazłam, żyję nadzieją, że nie powielam. Widziałam, że kolega za Szczecina coś tam działa z kluczykami niestety do Szczecina się nie wybieram a kluczyk by się przydał.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - był temat na podforum 147 o kluczykach, to częsty dylemat właścicieli alf.
    - z opisu wnioskuje że masz uszkodzony układ elektroniki pilota, transpondery sa dobre bo na nich odpalasz auto.
    - poczytaj tematy z podforum, chyba dobre wyjście to kupno używanego klucza, przełozenie elektroniki, transpondera i zaprogramowanie pilotów np oprogramowaniem MES lub AlfaOBD.
    - e konczę bo ja bym mógł tak pisać do rana o kluczykach.

    - masz kluczyk z dioda czyli nie można go reprogramować.
    - nie znam dobrego fachowca od naszych kluczyków.
    - na robotniczej pan się zajmował kluczykami ale czy to prawda na obecne czasy HGW.
    - tutaj tlf . do niego, 602 656 083, pan robi także alarmy.
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 09-01-2014 o 13:35
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar aglaja
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM, 2002 r. + Trabant 601 '78 r. + Opel Astra 1,7 CDTi 2012 r.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Ok Dzięki. Widziałam te podfora na innych działach dlatego pytałam konkretniej o Wrocław i jakiegoś gościa a opisałam temat dla precyzji. Chociaż przyznam, że nie doczytałam tego, że z diodą nie można reprogramować czym mnie zmartwiłeś.. żyłam nadzieją, że wystarczy do tego kompa się podpiąć :/ Sama się nie podejmę grzebania z kluczykami bo tyle co wyczytałam mądrego w tych forach to że można skasować oba jak coś sknocę :] więc wolę jednak kogoś kto się na tym zna popatrzeć na ręce i może na przyszłość będę miała więcej wiedzy Do pana zadzwonię. Mam nadzieję, że działa dalej i nie krzyknie mi ceny "jak za nowy samochód"...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Możesz zapytać firmy Robak na Kurkowej, zajmują się wszystkim co jest związane z kluczykami i zamkami w każdej marce, fachowcy jakich mało, może pomogą.
    Tylko firma wygląda mało przyjaźnie, specjalizują się w otwieraniu zamkniętych aut, ale także dorabiają i programują kluczyki. Korzystałem z ich usług i mogę polecić.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar supermajku
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 1,9 JTD 2001 115 PS
    Postów
    152

    Domyślnie

    elektronik na archimedesie, Robak ul. Kurkowa. Dorabiacz w tesko na długiej, klucznik pętla tramwajowa na zawalnej, dorabiacz w hali targowej.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar aglaja
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM, 2002 r. + Trabant 601 '78 r. + Opel Astra 1,7 CDTi 2012 r.
    Postów
    107

    Domyślnie

    super! Dziękuje za propozycje. Orientujecie się może ile robocizna powinna kosztować (bez tam drugiego kluczyka - jak coś kupię sama)? Kolega ze Szczecina widziałam po 50 zł programuje, ale wiadomo, że co region to ceny inne.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    elektronik na archimedesie, Robak ul. Kurkowa. Dorabiacz w tesko na długiej, klucznik pętla tramwajowa na zawalnej, dorabiacz w hali targowej.
    tesko na długiej - nie robi jak widzi alfe, dorabiacz w hali targowej - ma gadane ale rebota im się nie klei, to wszystko dane z maja poprzedniego roku, za to na Kurkowej zrobili bez problemu......pan z galerii dominikańskiej też nie dał rady....

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał supermajku Zobacz post
    elektronik na archimedesie, Robak ul. Kurkowa. Dorabiacz w tesko na długiej, klucznik pętla tramwajowa na zawalnej, dorabiacz w hali targowej.
    gdzie jest elektronik na archimedesie, i czym się zajmuje??
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar aglaja
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM, 2002 r. + Trabant 601 '78 r. + Opel Astra 1,7 CDTi 2012 r.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał euroscan Zobacz post
    tesko na długiej - nie robi jak widzi alfe, dorabiacz w hali targowej - ma gadane ale rebota im się nie klei, to wszystko dane z maja poprzedniego roku, za to na Kurkowej zrobili bez problemu......pan z galerii dominikańskiej też nie dał rady....
    A co robiłeś dokładniej z kluczykiem i jeśli można wiedzieć to ile Cię to kosztowało? Ja chyba pierw spróbuję zrobić sama. Rozebrałam dziś kluczyk znalazłam miejsce gdzie prawdopodobnie lut puścił po upadku kluczyka. podlutuję, ale muszę dorwać sprzęt i zobaczę może będzie działać. Jak nie to pójdę na Kurkową.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar supermajku
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 1,9 JTD 2001 115 PS
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglaja Zobacz post
    A co robiłeś dokładniej z kluczykiem i jeśli można wiedzieć to ile Cię to kosztowało? Ja chyba pierw spróbuję zrobić sama. Rozebrałam dziś kluczyk znalazłam miejsce gdzie prawdopodobnie lut puścił po upadku kluczyka. podlutuję, ale muszę dorwać sprzęt i zobaczę może będzie działać. Jak nie to pójdę na Kurkową.
    Podziwiam kobiety ogarniające auta i niezwykle mi imponują.
    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    gdzie jest elektronik na archimedesie, i czym się zajmuje??
    https://maps.google.pl/maps?q=51.108...t=h&gl=pl&z=20

    nie pamiętam, ja tam tylko lawetą sholowałem auto klientowi, ale dorobili immo i klucze gdy było tylko auto.

Podobne wątki

  1. Gdzie we Wrocławiu regeneracja mostu napędowego ?
    Utworzone przez fx25 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 14:02
  2. Kluczyk - mogę go wyciągnąć w dowolnym momencie !
    Utworzone przez Torin w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 17:56
  3. Gdzie we Wrocławiu tanio przełożyć silnik w 147?
    Utworzone przez radosuaf w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 00:16
  4. Gdzie we Wrocławiu kupie uszczelki drzwi do GT??
    Utworzone przez dario2104 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 08:42
  5. Gdzie we Wrocławiu porządny autoszklarz?
    Utworzone przez AirAjti w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 18:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory