Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: [156] Oryginalne reflektory xenonowe i zabrany DR

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krymi1
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Chałupy/k.Koszalina
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 8v 2004r
    Postów
    10

    Domyślnie

    SAMOPOZIOMOWANIE self-test lamp xenon na Alle-drogo cena ok 200pln

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Zobacz w eperze po vivnie czy nie masz zbyt dużo reflektorów do wyboru, po cenie będzie wiadomo czy hal/xen.
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Co do "prawa" to nieznajomość jego nie zwalnia z przestrzegania ..
    Nieznajomość prawa nie zwalnia Cię z odpowiedzialności - tak się pisze

    Kolego od ksenonów, silniczek jest w samej lampie wbudowany i trzeba zaślepkę zdjąć aby go dojrzeć. Różni się od zwykłego silniczka szybkością pracy.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Urzędów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD
    Postów
    121

    Domyślnie

    Słuchaj kolego ja mam takie same lampy jak i ty jeśli na lampie masz naklejkę białą z napisem jakie żarówki i jest tam napis D2S to jest to oryginał.chodzi mi o naklejkę na lampie w środku jak maskę otworzysz jeśli chcesz się dostać do silniczka to musisz wykręcić Lampe rozkleić ją chodzi mi o przedni klosz rozebrać całą dosłownie odbłyśnik itp itp soczewkę wyjąć i tam jest starter do Xeona pod tym starterem jest silniczek od regulacji. jak się nie mylę ma jakieś 10 lub 14 pinów ale żeby mieć regulacje musisz mieć przetwornice oryginalną

    http://wolwikar.pl/product_info.php/...products_id/88 a tu masz uniwersalny zestaw do samo poziomowania

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Papcio18 - prawie dobrze ale też źle.
    To co ma 10 albo 14 pinów to przetwornica (nie mylić ze starterem) która steruje poziomowaniem i zasila żarniki, jest przykręcana pod lampą. Żeby zobaczyć silniczek nie trzeba rozklejać lampy - wystarczy odkręcić 3 wkręty mocujace pokrywkę z tyłu lampy i użyć ewentualnie lusterka.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Cytat Napisał messime Zobacz post
    Co do tego że samochód miał dokładane xenony to nie ma wątpliwosci, ale same reflektory są oryginalnymi alfowskimi xenonami.


    Powiem wam, że jestem strasznie wkurzony. Prawie 4 lata mam tem samochód, jeździłem na przeglądy okresowe, w różnych stacjach, nigdy nie było problemów, sprawdzali zazwyczaj spryskiwacze, i utawienie świateł itp. Dlaczego, ja jako użytkownik, mam się znać na szczegółach technicznych i powinienem wiedzieć co powinno znajdować się w moim samochodzie?


    Tylko ciągle nie znam odpowiedzi na pytanie jak wygląda silniczek samopoziomowania? Czy siedzi w lapmpie? Jak on wygląda? Jak sprawdzić czy działa? Przyznam się szczerze ze w lampie nie widziałem nic co mogłoby regulować soczewkę...
    Messime co z tego że masz oryginalne lampy jak nie masz samopoziomowania. Twoje xenony mogą być nawet oryginalnymi wykonanymi przez Dziewicę Orleańską ale jeżeli są nie sprawne bądz tak jak w Twoim przypadku nie kompletne to jest podstawa do odebrania DW.

    To że jestes wkurzony to się nie dziwie ale wkurzony powinieneś być przede wszystkim na siebie.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Ciekawi mnie jak w tym aucie została rozwiązana kwestia innych wtyczek lamp ksenonowych. Masz w instalacji jakieś przejściówki?
    Lewa lampa ma miejsce na jedną wtyczkę więcej. Właśnie na wtyczkę od czujników samopoziomowania. U Ciebie nie jest nic tam wpięte?

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Urzędów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD
    Postów
    121

    Domyślnie

    u mnie nie ma nic więcej. jest okrągła wtyczka taka wkręcana jak masz w drzwiach. no ale jeśli chce się dostać do silniczka i wyjąc to lusterko dużo mu nie pomoże.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Ja zapytam tak z ciekawości, jak ten policjant wydedukował i Ci udowodnił że nie masz samopoziomowania ? co położył Ci na tylnej klapie europaletę żeby sprawdzić co będzie jak auto siądzie ? Bo jeśli bujał Ci autem to trzeba było powiedzieć że samopoziomowanie w Alfach jest pasywne i zareaguje dopiero na dłuższą zmianę położenia tych czujników w zawieszeniu..

    Ogółem nie kumam.. żeby w tak starym aucie był w stanie Ci to udowodnić że nie masz nie wchodząc pod auto.. bo w nowszych autach to robi się przy każdym włączeniu selftesting czyli soczewa chodzi w każdą stronę i ustawia się tak jak powinna być ale w Alfie to nie ma miejsca nawet przy samopoziomowaniu o ile pamiętam..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jest test dół-góra. A ta pasywność to ok 1 sek. reakcji po zmianie położenia czujników.

    Wysłane z mojego GT-I8190
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Powypadkowy,dowod nie zabrany.Przeglad ?
    Utworzone przez Endriu Ka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 17:14
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 23:45
  3. Reflektory Xenonowe - brud w srodku.
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 19:44
  4. [147] Reflektory xenonowe
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 22:02
  5. [156] Soczewki xenonowe
    Utworzone przez speed w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 17:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory