Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: [156] Oryginalne reflektory xenonowe i zabrany DR

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar messime
    Dołączył
    04 2010
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 2000r.
    Postów
    11

    Domyślnie [156] Oryginalne reflektory xenonowe i zabrany DR

    Witajcie, parę dni temu został mi zabrany dowód rejestracyjny za brak samopoziomowania reflektorów ksenonowych. Zamontowane mam oczywiscie oryginalne reflektory soczewkowe na zarniki D2S i oryginalne spryskiwacze. Auto juz kupilem z takimi reflektorami i przez 4 lata nie miałem zadnych problemow, dopiero teraz jakis policjant się przyczepił... Mniejsza z tym, po lekturze w necie doczytalem ze faktycznie montaz takich reflektorow jest nielegalny i policjant mial prawo zabrac DR. Ale mam kilka pytan:

    1. Jak rozwiązane jest samopoziomowanie w modelach 156 przed liftem? Nie znalazłem żadnego miejsca na silniczek samopoziomowania, w srodku w lampach tez nic takiego nie widzę? Gdzie jest i jak wygląda taki silniczek?

    2. Czy w wersjach z fabrycznymi ksenonami nie było fabrycznej regulacji reflektorów? Jak wygląda taki panel, macie jakieś zdjęcia?

    3. Czy jedyną radą na koniec klopotow z policją jest montaz reflektorow na zarowki h7?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    1. Przy przednim i tylnym zawieszeniu zamontowane są potencjometry, połączone z zawieszeniem, z których centralka zbiera informacje o obciążeniu obu osi.

    2. Panel wygląda tak samo jak w przypadku zwykłych lamp, tylko nie ma po prostu regulacji wysokości. Jest tam puste miejsce, bo lampy same się ustawiają.

    3. Niestety, ale chyba tak. Przeszczepianie układu samopoziomowania będzie dość kosztowne, o ile w ogóle znajdziesz taki układ w całości. Na Twoim miejscu kupiłbym najtańsze reflektory na h7 i podmienił na czas przeglądu. Chyba, że masz diagnostę, który Ci podbije kwitek bez takich lamp.

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar messime
    Dołączył
    04 2010
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 2000r.
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    1. Przy przednim i tylnym zawieszeniu zamontowane są potencjometry, połączone z zawieszeniem, z których centralka zbiera informacje o obciążeniu obu osi.

    2. Panel wygląda tak samo jak w przypadku zwykłych lamp, tylko nie ma po prostu regulacji wysokości. Jest tam puste miejsce, bo lampy same się ustawiają.

    3. Niestety, ale chyba tak. Przeszczepianie układu samopoziomowania będzie dość kosztowne, o ile w ogóle znajdziesz taki układ w całości. Na Twoim miejscu kupiłbym najtańsze reflektory na h7 i podmienił na czas przeglądu. Chyba, że masz diagnostę, który Ci podbije kwitek bez takich lamp.

    Dzięki za odpowiedź. O czujnikach samopoziomowania w zawieszeniu wiem, ale bardziej interesuje mnie gdzie w lampie są silniczki regulacji. Rozbierałem otatnio te moje lampy gdy wymieniałem starter to nie przypominam sobie bym widział jakieś urządzenie samopoziomujące.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    sprawdź czy masz czujniki wysokości przy lewych wahaczach z przodu i z tyłu. sprawdź też czy nie masz w pobliżu okrągłych wtyczek przy lampach lutowanych przewodów. sprawdz też opisy na lampie czy masz napis DC, jeśli nie masz czujników i nie masz okrągłych wtyczek oraz nie masz oznaczeń DC na kloszu to ktoś wcześniej przerobił zwykłą lampę na ksenon i dołożył spryskiwacze
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    Ale po co tego szukać? Jeśli ma pokrętło regulacji wysokości lamp po lewej stronie deski rozdzielczej, to jest pewnym, że ten samochód ksenonów fabrycznie nie miał.
    Pozostaje sprawdzić czy na pewno masz D2S i ori lampy, czy jednak H7 w halogenowych.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Co post to błędny
    Zaczął sam myster policjat od byka. Przed rokiem 20.. (tu uzupełnić) nie było obowiązku posiadania fabrycznego samopoziomowania xenonów. Samopoziomowanie weszło prawnie w nowych autach od 20.. roku. Przed tą data wymagany był jedynie spryskiwacz reflektorów. Niestety nie mogę poprzeć mojego wywodu ntt odnośnie roku, ale szukam dalej.
    Także jedź na przegląd, niech podbije że wszystko gra, bo gra, odbierz dowód (tu coś trzeba wymyślić by oryginału przeglądu częściowego nie pozostawić) i próbować odzyskać 20zł od miasta/państwa za niepodstawne skierowanie na badania diagnostyczne z niewiedzy naszych wyuczonych policjantów. Lub zakończyć na przeglądzie i odbiorze DR.
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę od tym roku 20.. dlatego proszę o jakieś sprawdzone źródło.

    Poza tym nawet jeśli tak było, to w tym przypadku ta reguła nie zadziała, ponieważ samochód nie był fabrycznie wyposażony w światła ksenonowe.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 11-01-2014 o 00:51

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Alfa Romeo po 2000 r. jak i cały Fiat przy ksenonach zawsze stosował spryskiwacze i samopoziomowanie. Jedynie budowa lampy (niesoczewkowy ksenon) mogła być różna.

    Szukaj w przepisach prawnych od kiedy wszedł przepis o ksenonach i wymaganiach.

    Wysłane z mojego GT-I8190
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar messime
    Dołączył
    04 2010
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 2000r.
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ale po co tego szukać? Jeśli ma pokrętło regulacji wysokości lamp po lewej stronie deski rozdzielczej, to jest pewnym, że ten samochód ksenonów fabrycznie nie miał.
    Pozostaje sprawdzić czy na pewno masz D2S i ori lampy, czy jednak H7 w halogenowych.

    Co do tego że samochód miał dokładane xenony to nie ma wątpliwosci, ale same reflektory są oryginalnymi alfowskimi xenonami.


    Powiem wam, że jestem strasznie wkurzony. Prawie 4 lata mam tem samochód, jeździłem na przeglądy okresowe, w różnych stacjach, nigdy nie było problemów, sprawdzali zazwyczaj spryskiwacze, i utawienie świateł itp. Dlaczego, ja jako użytkownik, mam się znać na szczegółach technicznych i powinienem wiedzieć co powinno znajdować się w moim samochodzie?


    Tylko ciągle nie znam odpowiedzi na pytanie jak wygląda silniczek samopoziomowania? Czy siedzi w lapmpie? Jak on wygląda? Jak sprawdzić czy działa? Przyznam się szczerze ze w lampie nie widziałem nic co mogłoby regulować soczewkę...

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Co do "prawa" to nieznajomość jego nie zwalnia z przestrzegania ..

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. Powypadkowy,dowod nie zabrany.Przeglad ?
    Utworzone przez Endriu Ka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 17:14
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 23:45
  3. Reflektory Xenonowe - brud w srodku.
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 19:44
  4. [147] Reflektory xenonowe
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 22:02
  5. [156] Soczewki xenonowe
    Utworzone przez speed w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 17:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory