Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Zmieniarka 10CD z sedana

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomaszzz
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Berlina 159, 06, 2.4 Turboklekot
    Postów
    131

    Domyślnie Zmieniarka 10CD z sedana

    Mam pytanie, demontował ktoś zmieniarkę (10 CD) z sedana ? Strasznie mi się zacina, wystarczy najmniejszy wybój i przestaje grać, a na naszych pięknych drogach wyboi nie brakuje ;/ więc postanowiłem ją zdemontować i spróbować wyczyścić laser, może coś da,albo może wymienić, ale pytanie brzmi demontażu jej, bo jak się wziąłem za zdejmowanie kawałka tapicerki jakim jest zakryta to sprawiała ona opór i kołki nie chciały wychodzić, a jeden który wyszedł... to się rozpadł, sam łeb mi został w rekach ;/ pytanie brzmi, czy jak już zapewnie zniszczę wszystkie kołki to ujrzę mocnowanie zmieniarki tak żeby dało radę ją wyjąć?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Veloce '21
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cześć, ja też tak się zabrałem do demontażu zmieniarki, co nie było dobrym pomysłem. Zmieniarka jest zamocowana na szynach, które z jednej strony są przykręcone do tylnej części w bagażniku, a z drugiej do boku po prawej stronie. Nawet jeśli wyrwiesz wszystkie kołki, to nie dostaniesz się do mocowań.

    Lepszym podejściem jest odkręcenie kolejno: dużego plastiku w tylnej części bagażnika (ten, który zakrywa zamek bagażnika), potem osłon po prawej stronie (dostęp do żarówki) i dużych śrub widocznych tuż przy podłodze (takie "uszy" do mocowania przewożonych rzeczy). Oprócz tego są jeszcze nakrętki przy samej tapicerce. Jak będziesz miał to mniej więcej luźne, wtedy wystarczy odchylić wszystko w lewą stronę i w ten sposób będziesz miał dostęp do zmieniarki, pomiędzy tapicerką po lewej, a blachą po prawej. Zmieniarka ma kilkunastocentymetrowy "ogonek", który można odpiąć od reszty instalacji (zasilanie, sterowanie i dźwięk w jednym przewodzie).

    Sama dostęp do zmieniarki w środku nie jest trudny - po tym, jak wykręcisz ją z szynami, odkręcasz szyny, potem obudowę i dostajesz "gołą" zmieniarkę.

Podobne wątki

  1. Zawieszenie od sedana do sw
    Utworzone przez SZOCIK5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 20:17
  2. Tapicerka z sedana do SW
    Utworzone przez karsto1982 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 11:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory