Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: [156] Blow off do 2.4 JTD

  1. #1
    Starscream
    Gość

    Domyślnie [156] Blow off do 2.4 JTD

    Witam, jaki i czy jest sens zakładania zaworu blow off do diesla? Ma on chronić turbo, nawet widziałem kilka diesli z tym urządzeniem, ale nie mam wyrobionego zdania, ktoś się wypowie?

  2. #2
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    hmmm ja mam taki zawór ale mam przepustnicę którą puszczając gaz zamykam... co do diesla hmmm myślę że przy nawet niewielkim wzroście doładowania taki zawór to zbędny wydatek pieniędzy

  3. #3
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    poprostu fajny dźwięk i tyle

  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosiar
    poprostu fajny dźwięk i tyle
    dzwięk dzwiękiem, blow off upuszcza nadmiar ciśnienia z power rury po odpuszczeniu gazu, co za tym idzie tracisz całe ciśnienie a to skutkuje nagłym spadkiem mocy !! poprostu osłabisz samochód ! Rozumiem ze to tylko " taki pomysł " , nie lepiej zrobic sobie chipa ?

  5. #5
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol
    skutkuje nagłym spadkiem mocy !! poprostu osłabisz samochód !
    no to ja nie rozumiem teraz , osoba która ma np toyote supre po świetnym tuningu wizualnym jak i mechanicznym ma pod maską 800hp montuje sobie blow off żeby osłabić auto ?

  6. #6
    ViP Pirat drogowy Avatar szamacz
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GT 1.9 jtd
    Postów
    261

    Domyślnie

    Starscream, na pewno chcesz założyć sobie takie coś?? Po kilku godzinach jazdy znudzi Ci się dźwięk pss pss pss i będziesz chciał to wywalić. Zresztą sam sobie obczaj jak to wygląda w przypadku ropniaków
    http://www.youtube.com/watch?v=RFken2vybZg
    To co się liczy w życiu to szybkie dziewczyny i piękne samochody...

    AR 156 2.0 TS - była i jest dalej w rodzinie
    AR GT 1.9 jtd powered by Rperformance

  7. #7
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosiar
    Cytat Napisał Kayrol
    skutkuje nagłym spadkiem mocy !! poprostu osłabisz samochód !
    no to ja nie rozumiem teraz , osoba która ma np toyote supre po świetnym tuningu wizualnym jak i mechanicznym ma pod maską 800hp montuje sobie blow off żeby osłabić auto ?
    nie mylisz chyba 3 litrowego twin turbo benzyna z 1.9 JTD hmmm ?
    to juz jest inna bajka. Miałem się rozpisać ale nie ma sensu. Operacja jest wykonalna

    http://translate.google.pl/translate...ml&sl=de&tl=pl

  8. #8
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    ja nie mam coprawda 800 koni ale mam wzrost mocy o 110 koni wzgledem serii, poza innymi zmianami (zbędne w tym wątku), fabrycznie był bypass, jest że tak nazwę za mało wydajny i założono blow off, gdy puszczę gaz następuje natychmiastowe (praktycznie) zamknięcie przepustnicy, a rozpędzoną turbina jeszcze pompuje powietrze.
    Zawsze można nagrać na dyktafon takie pssyt pssssyt i przez megafon puścić, każdy się oglądnie i powiedzą ten to furę robi tak samo jak te z filmu "Tokio Drift" woow ...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol
    Cytat Napisał Kosiar
    poprostu fajny dźwięk i tyle
    dzwięk dzwiękiem, blow off upuszcza nadmiar ciśnienia z power rury po odpuszczeniu gazu, co za tym idzie tracisz całe ciśnienie a to skutkuje nagłym spadkiem mocy !! poprostu osłabisz samochód ! Rozumiem ze to tylko " taki pomysł " , nie lepiej zrobic sobie chipa ?

    Co ty gościu za herezje rodem ze średniowiecza opowiadasz. Każdy samochód turbo z przepustnica powietrza wskazane jest stosowanie blov of, ,który powoduje upust ciśnienia doładowania po odjęciu nogi z gazu do atmosfery, a nie na łopatki turbiny, jak to jest standardowo, automatycznie nie powodując wytracenia prędkości wirnika turbosprężarki i nie działając przy tym negatywnie na łożyska ślizgowe turbosprężarki. Czyli bardziej po ludzku zmieniając bieg zawór upuszcza nadmiar ciśnienia, do atmosfery wydając charakterystyczny psss, a wirnik turbosprężarki kręci się nadal z ta prędkością, czyli znowu po zmianie biegu naciskasz pedał gazu otwierając przepustnice masz prędkość sprężarki jak przed puszczeniem nogi z gazu, czyli w ułamku sekundy maksymalne ciśnienie doładowania. Nie wiem jak to jasniej napisac może w google jest jasniej.

  10. #10
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    bosniak_sg, wybacz, ale nie zrozumiałeś. Nie wypowiadałem się na temat turbo benzyny bo to nie jest temat o TB. A w dieslu dump valve dzialaina inaczej niz blow off w benzinie... więc nie wypisuje nie rodem ze średniowiecza ... :wink:

Podobne wątki

  1. [159] Blow off. W 2.2 jts
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 18:09
  2. Blow-off w V6 TB
    Utworzone przez Yacek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 16:27
  3. [164] blow off
    Utworzone przez berciko1 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 18:52
  4. [145] Blow Off w jtd
    Utworzone przez AR1451,9JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory