Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: aLFA 156

  1. #1
    RAFAL84
    Gość

    Domyślnie aLFA 156

    Witam wszystkich

    Mam zamiar kupić alfe Romeo 156 2.4jtd, jednak pytając znajomych co myślą o tym modelu większość z nich stanowczo odracza mi kupno tego samochodu. Wyjaśniają iż te samochody są bardzo wadliwe. Związku z tym mam do kolegów ogromną prośbę o odpowiedź na od dawna nurtujące mnie pytanie, a mianowicie: czy naprawdę te samochody są ża tak wadliwe? czy tylko opinie moich znajomych wynikają z małej i nie zbyt dokładnej wiedzy na temat tych samochodów.

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

  2. #2
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem to "niewadliwych" jus nie ma są mniej lub bardziej ale na moje oko to nie powinienes skupiac sie na wadliwosci tylko na dostepnych czesciach, ich cenie w porownaniu do innych marek, bo psuc to kazdy samochod sie psuje
    no a jesli chodzi o naprawy to z wlasnego doswiadczenia wiem ze tanie to nie sa :?
    No ale tego samochodu nie kupuje sie z rozsadku!! :mrgreen: :mrgreen:
    pozdro

  3. #3
    adasco
    Gość

    Domyślnie Re: aLFA 156

    Cytat Napisał RAFAL84
    czy tylko opinie moich znajomych wynikają z małej i nie zbyt dokładnej wiedzy na temat tych samochodów.
    TAK!!!!

    mowi Ci to facet od lat uzywajacy tylko awaryjnych, wadliwych samochodow ruskich, wloskich czy francuskich
    Jedyny woz, ktory psul mi sie co tydzien, byl niemiecki W ogole to byl jedyny, ktory mi sie psul....

  4. #4
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo zadowolony z Alfy, jezdziłem róznymi markami i mysle ze AR nie odbiega awaryjnoscią od pozostałych, moze tylko japonczyki sa lepiej wykonane ale czesci do nich sa o wiele drozsze niz do AR. A silnik 2.4 jest wg mnie rewelacyjny, osiagi przyzwoite, ekonomiczny (zwłaszcza na trasie), elastyczny i ładnie brzmi jak na diesla. A cała AR to dzieło sztuki jak dla mnie
    POLECAM

  5. #5
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156jtd
    J ekonomiczny (zwłaszcza na trasie),
    POLECAM
    co do tej ekonomicznosci to mam male pytanko i to nareszcie do uzytkownika ile Ci pali 2.4 JTD?? bo moj 1.9JTD niemilo mnie zaskakuje ;//

  6. #6
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    u mnie 2.4 JTD ale w AR 166 pali wg komputera 7.2-8.5 w jezdzie mieszanej (ostatnio z przewaga miasta) przy predkosciach do ok.120 km/h.
    Natomiast pod dystrybutorem wychodzi o wiele lepiej - ok 6,5 litra do 7,5 max jak deptam po pedale Jak jade caly czas spokojnie od tankowania do tankowania i trzymam obroty w okolicach 2000 a nawet czasem troszke nizej i spokojnie autko na 6tym biegu leci te 110-120 nigdzie sie nie spieszac, to wychodzi nawet 6 litrow...
    A apropos tych znajomkow co to niby autorowi posta pierwszego odradzaja Alfe Romeo - ilu z nich mialo Alfe?? A ilu z nich mialo Alfe z silnikiem diesla 2.4 JTD?? Ile zrobili km ??
    Alfa Romeo ma zla opinie dzieki tak na serio dwom sprawom - wariator - dotyczy silnikow benzynowych (tu: wspolczuje wszystkim kolegom z benzyniakami) i elektryczno elektroniczne rzeczy, w ktore Alfe Romeo wyposazyl niemiecki BOSH - ten sam co wpakowal swoje 3grosze do Golfow, Passatow i innych niemiaszkow, ktorymi jezdza twoi znajomi...
    Natomiast zaden z tych niemiaszkow nie ma duszy ani takiego wykonczenia i klasy jaka ma ALfa Romeo, o wrazeniach z jazdy nie mowiac.
    Alfa Romeo to nie jest zwykly samochod jak inne. To po prostu jest Alfa Romeo

  7. #7
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    o 6,5 to moge pomazyc normalnie ;// jak ostatnio na slowacje jezdzilem to 7,5 wyszlo a na miescie na krotkich odcinkach to ponad 9 wypija :cry: i pomyslec ze balem sie 2.4 bo z 7-8 bendzie pila ehh.......

  8. #8
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    Prawde mówiąc jeżeli liczysz że do 8 letniego auta wsiądziesz, i nic tylko rope lać, bez dodatkowych kosztów . Możesz być zawiedziony. Na cuda w tej kwesti nie liczył bym także przy innych markach.
    W końcu ludzie nie sprzedają samochodów tylko dlatego że im się znudziły .
    Poszukać zadbany egzemplarz to niełatwa sprawa (Ale warto)
    , kupić zajechane auto pod wpływem emocji , ( o które nie trudno jeśli chodzi o ALFE ) a potem na nia psioczyć znacznie łatwiej.

  9. #9
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madnes7
    co do tej ekonomicznosci to mam male pytanko i to nareszcie do uzytkownika ile Ci pali 2.4 JTD?? bo moj 1.9JTD niemilo mnie zaskakuje
    Na trasie z predkoscia 130-140km/h 6l, 150-170km/h 7-7,5l, ale udało mi sie tez na trasie do Chorwacji ze spalił mi 5.6l(srednio kolo 130-150km/h, w miescie pali 8. Sprawdz czy z silnikiem ok, ale tez liczy sie styl jazdy, jak najwiecej hamuj biegami a zobaczysz róznice w spalaniu, silnik wtedy nie spala wogole paliwa w przeciwienstwie do benzyniaków.

  10. #10
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    kombinuje kombinuje ale z kazda poprawka wsakazowka jakby przyspiesza i nie mam na mysli tej od obrotow ;// style jazdy tez juz przerabialem ale 6,5 to max co osiagnolem ale za to ile wyzeczen :? chyba nie ma co sobie zalowac :mrgreen: a dzis czeka mnie jeszcze odcinek specjalny: szutry błota i takie tam czyli to czego moja alfa nie lubi najbardziej :?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory