Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [147] Gwint novitec

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    147 TI 1.9 JTDm 16V
    Postów
    59

    Domyślnie [147] Gwint novitec

    Znalazłem ofertę sprzedaży używanego gwintu noviteca do 147. Mam w związku z tym kilka pytań:
    - Jaka firma jest rzeczywistym producentem zawieszenia? (przypuszczam, że Novitec zleca produkcje innym firmom, czy to jest jakość bliżej KW, czy MTS/TA technix?)
    - Czy od benzyny pasuję do diesla? (diesel cięższy, będzie siedział niżej, ale poza tym?)
    - Jaki jest zakres obniżenia?

    Sprzedający zdemontował go z auta do rozbiórki, sam stan mogę sprawdzić na miejscu (organoleptycznie, czy działa regulacja oraz czy jest suchy)

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Producent - prawdopodobnie KW, o jakość nie ma się co martwić.
    Diesel czy benzyna różnicy może nie być wcale (może charakterystyka tłumienia) przecież to gwint to jakie ma znaczenie waga silnika?
    Co do zakresu to przeważnie -30 do -60-80mm, nie wiemy dokładnie co to za model.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Każde zawieszenie jest dobierane do masy samochodu, więc rady typu nie będzie różnicy bo to gwint są na poziomie rad "przytnij zwoje sprężyny" - druciarstwo.
    Właśnie charakterystyka tłumienia amortyzatora jak i stała sprężyny dobierane są pod konkretną masę działającą na zawieszenie...

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Uwielbiam to forum jak by człowiek nie ujął swych myśli ktoś się doczepi.
    Już nie wiadomo jak się zabezpieczyć przed posądzeniem o druciarstwo..... całkiem jak w polityce.

    Cytat Napisał Lck Zobacz post
    (diesel cięższy, będzie siedział niżej, ale poza tym?)

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Diesel czy benzyna różnicy może nie być wcale (może charakterystyka tłumienia) przecież to gwint to jakie ma znaczenie waga silnika?
    Podkreślić słowo "może" i pojawia się sens przekazu, a wzmianka o wadze sugeruje że wysokość przy gwincie można sobie przecież ustawić.
    Dalej nie wiadomo o jaki typ chodzi ( benzyna, diesel) więc pozwoliłem sobie gdybać.
    Wiesz więcej to wyjaśnij Koledze wątpliwości, i nie podbijaj do mnie.....ok?
    Pozdrawiam, do zobaczenia na torze w poznaniu....
    Ostatnio edytowane przez slavol ; 04-02-2014 o 10:49
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    slavol, nawet pisząc, że może nie być różnicy bo przecież to gwint stwierdzam fakt, że nie masz pojęcia zielonego jak to działa. A jeśli masz problem przeczytać w kolumnie po lewo od postu, że auto jeździ mjtd a pyta czy zawieszenie od benzyny(czytaj wyjęte z auta z silnikiem zasilanym benzyną) pasuje do diesla(auto z silnikiem zasilanym olejem napędowym, "trochę" cięższym) jest niezrozumiałe i wymaga sprecyzowania... Nie dziw się, że w ten sposób się ludzie odnoszą.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    slavol, nawet pisząc, że może nie być różnicy bo przecież to gwint stwierdzam fakt, że nie masz pojęcia zielonego jak to działa. A jeśli masz problem przeczytać w kolumnie po lewo od postu, że auto jeździ mjtd a pyta czy zawieszenie od benzyny(czytaj wyjęte z auta z silnikiem zasilanym benzyną) pasuje do diesla(auto z silnikiem zasilanym olejem napędowym, "trochę" cięższym) jest niezrozumiałe i wymaga sprecyzowania... Nie dziw się, że w ten sposób się ludzie odnoszą.
    Jak juz masz zamiar madrowac to wejdz na strone Bilsteina i popatrz na 156 1.6 ts i GTA przyklad b16, czym sie roznia wg Ciebie?
    Ostatnio edytowane przez -BamBosZek- ; 04-02-2014 o 19:02
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ponieważ nie miałem gwintu to może i gówno wiem (mimo to mój zawias kosztował więcej nisz badziewne gwinty z Allegro), ale ten myk z różnymi gwintami w zależności od silnika to pic na wodę stosowany przez mniejsze firmy w celu przyciągnięcia jeleni
    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Każde zawieszenie jest dobierane do masy samochodu, więc rady typu nie będzie różnicy bo to gwint są na poziomie rad "przytnij zwoje sprężyny" - druciarstwo. Właśnie charakterystyka tłumienia amortyzatora jak i stała sprężyny dobierane są pod konkretną masę działającą na zawieszenie...
    Według tej teorii to jak wybebeszę swoją 156 SW to mam masę mniejszą niż 156 1.6 w sedanie i co mam szukać gwintu dedykowanego do 1.6, który będzie tylko w dziadowskich firmach w ogólnie, poza tym chyba najlepszy gwint- KW wariant III na tyle opcji regulacji ze wszystko sobie ustawisz

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    147 TI 1.9 JTDm 16V
    Postów
    59

    Domyślnie

    Dzięki za informację!

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Savak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V - była, AR156 2.5 V6
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    ...a pyta czy zawieszenie od benzyny(czytaj wyjęte z auta z silnikiem zasilanym benzyną) pasuje do diesla(auto z silnikiem zasilanym olejem napędowym, "trochę" cięższym)...
    http://www.eibach.pl/search.html?sea...roduct_line=19

    Może być gwint do benzyny i diesla?

    Pozdrawiam wszystkich! Więcej luzzzzzzuuuu...

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Każde zawieszenie jest dobierane do masy samochodu, więc rady typu nie będzie różnicy bo to gwint są na poziomie rad "przytnij zwoje sprężyny" - druciarstwo.
    No to pojawiły by się tu pytania dwa - jak dobrać gwint do 156 2,5v6, która zostanie:
    1. pozbawiona seryjnego wnętrza a wpadną do nie fotele kubełkowe?
    2. wyposażona w porządny pakiet audio wraz z wygłuszeniem drzwi, bagażnika itp itd.

    I nasunęło mi się jeszcze taka jedna rzecz - jak dobierać gwint gdy autem porusza się jedna osoba a jak gdy będziemy wozić komplet pasażerów?

    Pytania otwarte do dyskusji w ramach żartu - ale chyba sens ujęty

Podobne wątki

  1. Novitec 100 1/7
    Utworzone przez SlaSH7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 13:41
  2. novitec p II 203
    Utworzone przez paulmach w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 21:04
  3. Sklep NOVITEC
    Utworzone przez Pankuś w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 22:47
  4. [MiTo] Tuning by Novitec
    Utworzone przez bobryt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 09:01
  5. novitec jtd
    Utworzone przez tomasj41 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 13:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory